Binance, zincir dışı transferler için desteği durdurmak için WazirX serpintisinde Hintli düzenleyicilerle taraf oldu

Mahalli haber kuruluşu The Economic Times tarafınca Pazartesi günü bildirildiği suretiyle Binance, Perşembe günü Hint kripto para borsası WazirX ile zincir dışı fon transferlerini kaldırmayı planlıyor, sadece kullanıcılar gene de kullanıcılar arasındaki standart para çekme ve para yatırma işlemi yöntemiyle bakiyelerini yatırıp çekebilecekler. iki değiş tokuş.

Üç gün ilkin, Hindistan İcra Müdürlüğü, WazirX’in “ortalama 16 suçlanan fintech şirketine kripto yolunu kullanarak kabahat gelirlerini aklamada etken olarak yardım ettiğini” ve arkasından borsayla ilgili banka bakiyelerinde 8.1 milyon dolar dondurduğunu iddia etti.

Hem de, Binance’in borsaya haiz olup olmadığı mevzusunda devam eden bir münakaşa var. Geçen Cuma, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Binance’in WazirX’in ana kuruluşu Zanmai Labs’ta herhangi bir hisseye haiz olmadığını söylemiş oldu ve ek olarak 21 Kasım 2019’da WazirX’in Binance tarafınca satın alınmasının hiçbir vakit tamamlanmadığını deklare etti.

Sadece, 5 Nisan 2021 tarihindeki bir tweet’te Zhao, The Financial Express’ten şu açıklamayı tekrardan yayınladı:

“Binance’ın haiz olduğu Hint kripto borsası WazirX, günlük işlem hacminde 200 milyon doları aştı; 2021’de 1 milyar doları hedefliyor.”

Benzer bir gönderide, WazirX’in kurucusu Nischal Shetty, WazirX’in Binance tarafınca satın alındığını ve Binance’in kriptodan kriptoya tecim çiftleri, kripto para çekme işlemleri ve benzerleri şeklinde operasyonlarda yer aldığını iddia etti. Ek olarak Shetty, Binance’in WazirX alan adına haiz bulunduğunu, sunucularına kök erişimi bulunduğunu ve WazirX’in tüm kripto varlıklarını ve tecim karlarını denetim ettiğini iddia etti.

Binance CEO’su CZ, bu tür iddiaları inatla reddetti ve şunları söylemiş oldu:

“Binance, teknoloji çözümü olarak yalnızca WazirX için cüzdan hizmetleri sağlıyor. Ağ ücretlerinden tutum etmek için zincir dışı tx kullanarak entegrasyon da var. WazirX, WazirX değişiminin kullanıcı kaydı, KYC, tecim ve tecim dahil olmak suretiyle tüm öteki yönlerinden mesuldür. çekilmeleri başlatıyor.

WazirX, son zamanlarda bir takım münakaşaya bulaştı. Geçen yıl, Hindistan’ın İcra Müdürlüğü, Kara Para Aklamayı Önleme başarısızlıkları sebebiyle borsayı aslına bakarsan araştırıyordu. Bu senenin başlarında, Central GST ve Central Excise komitesinden hükümet yetkilileri, tecim komisyonlarında GST kaçakçılığı tespit ettikten sonrasında borsadan 6.62 milyon dolar değerinde fon kurtardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir