Binance’in CZ’si, kripto pazarının 20 bin dolar civarında BTC ile oldukça daha sıhhatli bulunduğunu düşünüyor

Kripto borsası devi Binance’in CEO’su Chaopeng Zao (CZ), CNBC’ye verdiği bir röportajda, mevcut kış koşullarında piyasanın oldukça daha sıhhatli bulunduğunu şundan dolayı sahada bir tek kriptoya inananların kaldığını savundu.

Dedi ki:

“Açık olmak gerekirse, birazcık sıfırlama sağlıklıdır. […] kripto, uzayda bir takım inanmayan çekti. Onlar büyük olasılıkla bir tek spekülatörlerdi.”

Kasım 2021’de, kripto para piyasası kıymeti 3 trilyon dolar ile üstün dereceli seviyeye ulaşırken, Bitcoin 69.000 dolara kadar çıktı. Şimdiye kadarki en soğuk kışın yıkımından sonrasında, Bitcoin 28 Temmuz’da 24.000 dolara yaklaşırken, kripto piyasası 1 trilyon dolarlık piyasa kıymetini zor bela tekrardan kazanmıştır.

CZ ekledi:

“Aslına bakarsak şu anda endüstrinin Bitcoin ile 68.000 dolardan oldukça daha sıhhatli bulunduğunu düşünüyorum.”

pazar temizliği

CZ, 3AC ve Celsius şeklinde devleri kendisiyle beraber alaşağı ederek kürede domino tesiri yaratan bir çöküşe neden olan Terra kazasından bahsetti. Sadece CZ, başarısızlığa uzun vadeli bir bakış açısıyla yaklaştı ve bu tür aşırı dalgalanmaların piyasayı inanmayanlardan temizlediğini söylemiş oldu.

Bitcoin 68.000 dolar civarında işlem görürken, birçok inanmayan kişinin süratli kazanımları kovalamak için büyük ölçekte alana girdiğini deklare etti. Dedi ki:

“[Speculators entering the market] büyük ölçekte olmamalı. Büyük ölçekte gerçekleştiğinde, bu piyasanın bittiği anlamına gelir, [high] sıcak. Ve bir süre sonrasında elbet bir düzeltme olacak.”

CZ’ye nazaran, kripto piyasası bir tek teknolojiye inananları çekmeli. CZ, ayı piyasası inanmayanları sarsarken, piyasanın oldukça daha sıhhatli bulunduğunu söylemiş oldu. Kıymetini bilen ve teknolojiyi iyi mi kullanacağını anlayan insanoğlu şimdi yenilik yapmak için alana girebilirler.

Meşhur adlar aynı fikirde

Terra felaketi piyasayı uçurumun kenarına getirdiğinden beri, önde gelen kripto yöneticileri kış koşulları hakkında CZ’lere benzer yorumlar yapıyorlar.

Mesela, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, piyasada 19.000’den fazla para birimi bulunduğunu ve bunun sıhhatli bir ortam oluşturmak için oldukça fazla bulunduğunu söylemiş oldu. Bu yorumu Haziran 2022’nin başlarında yapmış ve kış koşullarının piyasaya gerçek kıymet sunmayan projeleri sarsacağını söylemişti. Dolayısıyla kış bitince piyasada gerçek sorunlara çözüm sunan projeler duracak.

Hem de, FTX ABD Başkanı Brett Harrison, Polygon’un CEO’su Mihailo Bjelic ve Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Garlinghouse ile anlaştılar.

Geleneksel yatırımcı milyarder Mark Cuban, 16 Haziran’da kriptodaki kış koşulları hakkında benzer yorumlar yapmış oldu. Küba, kış gelmeden derhal ilkin piyasadaki hype’a atıfta bulunmuş oldu ve hisse senetlerinde yada kriptoda olmasının mühim olamayacağını söylemiş oldu; sağlam bir iş planı olmadan kazanılan tüm işler ortadan kalkacaktır. Dedi ki:

“Beğenmek [Warren] Buffett, ‘Sular çekilince kimin çıplak yüzdüğünü görürsünüz’ diyor.”

Ayrı bir vesileyle, Blockworks’ün kurucu ortağı Jason Yanowitz, Twitter hesabında ayı piyasasının aşamalarını açıklayan bir ileti dizisi yayınladı. Mevzusu, piyasalar yeniden yükselmeden ilkin bir “cansızlık” aşamasından bahsetti. Üçüncü aşamanın insanları alandan ayrılmak istediğini söylemiş oldu. Durgun ortama karşın kalanlar, gerçek inovasyona yol açacak ve kriptonun gerçek kazananları olacak.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir