Bir sonraki İngiltere başbakanı için nihai adaylar kripto yanlısı açıklamalar yaptılar

Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Birleşik Krallık’ın bir sonraki başbakanı olmak için son adaylardan ikisi olan Dışişleri, Milletler Topluluğu ve Kalkınma İşleri Dışişleri Bakanı Liz Truss, daha ilkin kripto yanlısı görüşlerini dile getirdiler.

Başbakan Boris Johnson yakında görevden alınacakken, Altar ve Truss, mali politikayı etkilemesi olası dijital varlıklar ile alakalı görüşleriyle Tutucu Partinin ve ülkenin bir sonraki lideri olmak için yarışıyor. Johnson yönetiminde Altar, Birleşik Krallık’ı küresel bir kripto merkezi haline getirme çabasının bir parçası olarak ülkenin Kraliyet Darphanesi’nden değiştirilemez bir token oluşturmasını istedi.

2020’den Temmuz ayında çekilme edene kadar şansölye olarak vazife meydana getiren bir Parlamento üyesi olan Altar, daha ilkin İngiltere hükümetinin ülkenin yeniliğe ayak uydurmasını hedefleyen merkez bankası dijital para birimleri ve istikrarlı paralar da dahil olmak suretiyle finansal teknolojiye öncelik vereceğini söylemiş oldu. Ek olarak kripto para birimlerinin ve durağan(durgun) paraların benimsenmesini teşvik eden birçok tavsiye edilen finansal hizmet reformunun arkasında yer aldı.

2021’den beri Dışişleri, Milletler Topluluğu ve Kalkınma İşlerinden Görevli Devlet Bakanı ve 2019’dan beri Hanım ve Eşitlik Bakanı olan ve üç başbakan altında vazife meydana getiren Truss, İngiltere için 2018’de kriptoya düzenleyici olmayan bir yaklaşım çağrısında bulunmuş oldu. teknolojiyi benimsemek. Milletvekili, Internasyonal Ticaretten Görevli Devlet Bakanı rolüyle 2020’de dijital tecim ağı başlattı.[d] Öncelikli ihracat pazarlarında dijitalleşme ve dayanıklılık.”

#kripto para birimlerini potansiyellerini kısıtlamadan hoş karşılamalıyız. Refahı kısıtlayan düzenlemeleri kaldırarak özgür girişim alanlarını özgürleştirin. #PolicyExchange #futureofffreedom #shakeup

— Liz for Leader (@trussliz) 30 Ocak 2018

İlgili: İngiliz kripto sahiplerinin çoğunluğunun hodler olduğu ortaya çıktı: Anket

Johnson’ın beklenen ayrılışının ortasında, siyaset kararları Birleşik Krallık’ta ilerlemeye devam etti. Maliye Bakanı olarak Altar’ın yerini alan Nadhim Zahawi, 20 Temmuz’da stablecoin’ler için düzenleyici bir çerçeve içeren bir Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası çıkardı. Avam Kamarası Gömü Komitesi, Birleşik Krallık sakinlerinin ülkedeki kripto varlıklarının görevi hakkında yazmalarına müsaade eden bir soruşturma başlattı.

Tutucu Parti’nin 5 Eylül’e kadar Sunak ve Truss içinde bir sonraki önder olarak karar vermesi umut ediliyor ve bu aşamada Johnson resmen çekilme edecek. Salı günü, iki aday, moderatör Kate McCann’in gösterim esnasında bayılmasının peşinden kısa kesilen bir tv tartışmasına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir