Birleşmenin Ethereum Zinciri Bölünmesine Niçin Olup Olamayacağını Soran Anket PoS Gecikmesi Tartışmalarını Kıvılcımlandırıyor – Bitcoin Haberleri

19 Eylül haftasına kadar 50 gün varken, kripto topluluğu Ethereum geliştiricilerinin The Merge için kaleme alınan zamanı erteleyip ertelemeyeceğini tartışıyor. Ek olarak, Temmuz ayında kripto hedge fonu Capital, Twitter’da ankete katılanların %33’ünden fazlasının Ethereum’un bir kez daha ikiye ayrılabileceğini düşündüğünü belirten bir yayınladı.

Eylül’de Ertelenen Birleşme Güncel Bir Konuşma Haline Geldi

The Merge için sözde kaleme alınan tarihin açıklanmasından sonrasında, ethereum (ETH) ve ethereum classic (ETC) tutarları ABD doları karşısında hızla kıymet kazanmıştır. Ethereum geliştiricisi ve Beacon zinciri topluluk direktörü Superphiz, “vakit çizelgesinin nihai olmadığını” deklare etti, sadece paylaşmış olduğu planlama vakit çizelgesi, Birleştirmenin 19 Eylül haftasında uygulanabileceğini söylemiş oldu. bir iş kanıtı (PoW) zincirinden bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs modeline.

Duyurudan derhal sonrasında, daha ilkin ayı piyasası gerilemesinden muzdarip olan ethereum fiyatı mühim seviyede terfi etti. ETH, son 30 günde ABD doları karşısında %62.4 kıymet kazanmıştır. Bununla beraber, tarih yaklaştıkça fazlaca daha azca hype var ve insanoğlu şimdi Ethereum geliştiricilerinin Merge çatalını geciktirip geciktirmeyeceğini merak ediyor. Birleşmeyi erteleme mevzusu bu hafta sonu toplumsal medyada gündemdeki bir söyleşi oldu. Bir şahıs şunları yazdı:

Bence hepimiz Birleşme için Eylül son geçmişine o denli bağlı ki her şeyin önümüzdeki birkaç ay içinde çözülmesi icap ettiğini düşünüyorlar. Peki ya Ethereum Vakfı bunu yeniden ertelerse?

Popüler Olmayan Sual:
“Birleştirmede Başka Bir Gecikme” olasılığı nedir? #ETH

— CryptoVizArt.btc 📈 (@CryptoVizArt) 29 Temmuz 2022

Ethereum Destekçisi, ‘Birleşme Gecikirse Düşük Olasılıklı Ayı Senaristliği’ Bulunduğunu Söylüyor

Birleşmenin ertelenme olasılığını ve sayısız kuramsal senaryoyu tartışan birden fazla Twitter dizisi var. Kendisine “emekli degen” diyen Chris isminde bir şahıs, sorunsuz bir halde başarıyla uygulanırsa The Merge’in iyi taraflarını gösteren bir başlık yayınladı.

Hedge fon adamı geçen hafta Ethereum’u keşfetti: “Birleşmeyi geciktirin, binlerce insanoğlunun senelerdir uyguladığı bu yol haritasını hakikaten tekrardan düşünmeniz gerekiyor” https://t.co/8Vdnq6XYaA

— Mike D🫡das (🏌️‍♂️, ⛳️) (@mdudas) 31 Temmuz 2022

Chris, Birleşmenin blok zinciri ağının enerji kullanımını %99,95 oranında azaltacağı, ETH deflasyonist hale getireceği ve kurumsal yatırımcıların projeye akın edeceği mevzusunda ısrar ediyor. Sadece Chris, The Merge yeniden ertelenirse bir ayı senaristliğinin gerçekleşebileceğini de belirtti.

Chris, “Düşük olasılıklı bir ayı senaristliği, birleşmenin TEKRAR ertelenmesidir” dedi. “Gecikme pek ihtimaller içinde değil bu sebeple Geliştiriciler etkinlik için bir tarih belirleyecek kadar eminler. Sadece bazı kontrol ağları hemen hemen PoW’dan PoS’a taşınmadı. Şu demek oluyor ki Ethereum’un Goelri ve Sepolia’sı.”

Galois Capital Anketi ETH2 Gecikmesini ve Zincir Bölünmüş Tartışmaları Ateşledi

Birleşmenin ertelendiğinden bahseden fazlaca sayıda Twitter tartışmasına ek olarak, kripto hedge fonu Galois Capital, insanların Birleştirme uygulandıktan sonrasında Ethereum’un iki zincire ayrılacağını düşünüp düşünmediklerini soran bir anket paylaştı. Ankete katılanların %53,7’si Birleşmenin sorunsuz geçeceğini söylerken, %33.1’i zincirin ayrılabileceğini düşündü. Bölünmüş olsaydı, ETH’nin bir PoW sürümü aslına bakarsan mevcut olsa bile bir PoW ve PoS belirteci olurdu.

Sual 1: Birleşme esnasında ne olur? Seçenek 2 yada 3 ise, Sual 2-5’e gidin.

— Galois Capital (@Galois_Capital) 27 Temmuz 2022

Ethereum Classic (ETC) ağı, 2016 senesinde DAO hack’ine çatalla tanıtıldı ve Galois Capital anketi, ETH madencilerinin %51,8’inin ETC’ye geçeceğini düşünüyor.

Bir tek birleştirme/çatallamayı geciktirin ve bunu çözün.

— Galois Capital (@Galois_Capital) 31 Temmuz 2022

Galois Capital anketi ek olarak, PoS ETH ağından ayrılan bir PoW jetonunu destekleyecek önemsiz olmayan bir stabilcoin şirketi Tether olup olmadığını sordu. Sadece Tether CTO’su Paolo Ardoino Pazar günü yapmış olduğu açıklamada, Tether’in “ETH2’yi desteklemeyi” planladığını söylemiş oldu. Ardoino ek olarak “ETH2 desteğinin sorunsuz olacağını” altını çizdi ve şunları ekledi:

Bu PoW/PoS içinde neyi tercih ettiğim/tercih ettiğimizle ilgili değil. Stablecoin’ler duyarlı davranmalı ve kullanıcılar için kesintilerden kaçınmalıdır. Bilhassa [decentralized finance] hakikaten kırılgan.

Bu hikayedeki etiketler

blockchain split, Chain Split, merkezi olmayan finans, DeFi, Delay, Delay The Merge, ETC, Ethereum Classic, Galois Capital, Galois Capital anketi, Goelri, Merge Delay, Merge Fork, Paolo Ardoino, PoS, PoW, Proof of Work, Proof- of-Stake, Sepolia, Stablecoin, teknoloji, Tether, Tether CTO, The Merge, Upgrade, USDT

The Merge yükseltmesi çevresinde dönen son tartışmalar ve Ethereum’un iki zincire ayrılma olasılığı ile alakalı sorular hakkında ne düşünüyorsunuz? Yükseltme uygulandığında Birleştirmenin erteleneceğini yada problem yaşayacağını düşünüyor musunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir