Birleştirme yaklaşırken 7 düz hafta süresince Ethereum’a akın eden kurumlar: Rapor

Son olarak CoinShares raporuna nazaran, kurumsal yatırımcılar üst üste yedi hafta pozitif giriş kaydeden Ether tabanlı dijital varlık fonlarına yığılıyor.

Söz mevzusu girişler geçen hafta 16,3 milyon dolara ulaştı ve son yedi haftadaki toplam girişlere 159 milyon dolar ekledi.

CoinShares Araştırma Başkanı James Butterfill 8 Ağustos’ta Ethereum odaklı ürünler için piyasa duyarlılığındaki artışın büyük seviyede 19 Eylül’de gerçekleşecek olan yaklaşan Birleştirme ile ilgili “daha çok netlikten” kaynaklandığını söylemiş oldu ve Butterfill şunları söylemiş oldu:

“Yatırımcı duyarlılığındaki bu dönüşün, Ethereum’un iş kanıtından hisse kanıtına geçmiş olduğu The Merge zamanlamasının daha net olmasından kaynaklandığına inanıyoruz.”

Birleştirme, Ethereum Mainnet’in Ethereum 2.0 Beacon Chain ile birleştiğini görecek ve bu, iş kanıtından (POW) bir hisse kanıtı (POS) konsensüs mekanizmasına geçişi tamamlayacaktır. POS konsensüs mekanizmasının Ethereum’u daha güvenli, enerji verimli ve çevre dostu hale getirmesi umut ediliyor.

Goerli ve Prater testnet birleştirmesinin de bu hafta gerçekleşmesi umut ediliyor; bu, ana ağ Birleştirmesi altı haftadan kısa bir süre içinde gerçekleşmeden ilkin planlanan son kostümlü prova olacak.

Tüccarlar hazırlanıyor

Blockchain analitik şirketi Glassnode, merakla beklenen Merge’in kripto tüccarlarının “söylentiyi satın almak ve haberleri satmak” için hazırlandığını öne sürdü.

“Türev yatırımcıları, bilhassa 19 Eylül’de planlanan Birleşme ile ilgili olarak, Ethereum için yönlü olarak belirgin bahisler koyuyorlar.”

Analitik şirketi, 8 Ağustos’ta “Betting on the Merge” başlıklı bir haber bülteninde, Birleştirme sonrası, ETH opsiyonları ve vadeli işlem piyasasının “geriye dönük” – bir varlığın mevcut fiyatının daha yüksek olduğu bir durumda – konumlandığını belirtti. vadeli işlem piyasasında işlem gören fiyatlardan daha fazladır.

Şirket, “Hem vadeli işlem hem de opsiyon piyasaları Eylül’den sonrasında geriye gidiyor, bu da tüccarların Birleşmenin ‘söylentiyi al, haberi sat’ seçimi bir vaka olmasını beklediklerini ve buna nazaran pozisyon aldıklarını gösteriyor” dedi.

İlgili: Ethereum opsiyon verileri, ustalaşmış yatırımcıların ETH’nin Birleşmesine uzun süre gitmeye hazır bulunduğunu gösteriyor

Bununla beraber, jüri, Birleşmenin sonucunda Ethereum’un fiyatını iyi mi etkileyeceği mevzusunda hala kararsız. Yakın tarihindeki bir röportajda, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ETH’nin uzun vadeli beklentileri mevzusunda iyimser kaldı ve anlatının Birleşme sonrası muhtemelen pozitif kalacağını söylemiş oldu – hemen hemen fiyatlandırılmamış bir yön olarak.

“Birleşme hakikaten gerçekleştiğinde, moralin oldukca yükseleceğini umuyorum. Temel olarak, birleşmenin fiyatlandırılmayacağını umuyorum, bununla bir tek piyasa terimlerini değil, ruhsal ve anlatı terimlerini bile kastediyorum. Anlatı açısından, gerçekleşene kadar oldukca fazla fiyatlandırılmayacağını düşünüyorum.”

CoinGecko’nun verilerine nazaran, Ethereum’un fiyatı, son yedi gün içinde %8,6 artışla yazının yazıldığı sırada 1.776 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir