Birleştirmeyi Oynamak: Ethereum’un PoS Yükseltmesinden Iyi mi Parasız Para Alınır

Mühim Çıkarımlar

Geliştiriciler ve madencilerden oluşan bir koalisyon, Birleştirmeden sonrasında Ethereum blok zincirini çatallamayı planlıyor. Bunu yapmak, kullananların ETH bakiyelerini ETHW adlı eşit oranda yeni bir madeni parayla eşleştirecek yeni bir İş Kanıtı zinciri oluşturacaktır. ETHW muhtemelen bir miktar değere haiz olacak ve ticaretini destekleyen merkezi borsalarda satılabilecek.

Bu makaleyi paylaş

Ethereum çatallandıktan sonrasında, ETH tutan adresler çatallı blok zincirinde eşit oranda ETHW alacaktır.

Birleştirme için hazırlanıyor

Ethereum, Proof-of-Stake’e geçiyor, sadece madenciler bir Proof-of-Work çatalı planlıyorlar.

Birçok büyük Ethereum madencisi tarafınca desteklenen bir grup anonim geliştiricinin, önümüzdeki haftaki Merge’den sonrasında Ethereum blok zincirini sert çatallaması planlanıyor ve ana blok zinciri geçiş yaparken ağın bir sürümünü mevcut İş Kanıtı (PoW) konsensüs mekanizması üstünde çalıştırıyor. Hisse Kanıtı (PoS).

Yaygın olarak ETHPoW olarak adlandırılan çatal, ana Ethereum ağı ile aynı işlem geçmişini paylaşacak sadece Merge güncellemesi yayınlandıktan sonrasında kendi bloklarını meydana getirmeye başlamış olacak. PoW çatalı, Ethereum ağının Birleşme öncesi durumundan başladığından, tüm token bakiyeleri ve akıllı sözleşmeler de taşınacaktır. Bu, zincir üstünde ETH tutan her insanın, çatallı ETHPoW zincirinde eşit bir ETHW dengesine haiz olacağı anlamına gelir. ETHW yalnızca PoW çatalına özgü olacak ve Ethereum’daki orijinal ETH’den tamamen değişik bir varlığı temsil edecek.

Birçok Ethereum inananı için, planlanan PoW çatalı bir yatırım olarak oldukca azca ilgi görüyor. Neredeyse tüm DeFi, NFT ve ağ altyapısı protokolleri, PoS zincirini destekleyeceklerini kamuoyuna deklare etti ve PoW çatalını zor bir noktada bıraktı. Lansmanından sonrasında, fork üstündeki merkezi olmayan borsalar muhtemelen emek harcamayı durduracak ve USDC ve USDT şeklinde merkezi durağan(durgun) paralar değersiz olacak ve potansiyel olarak toplu tasfiyelere ve birçok DeFi protokolünün kırılmasına niçin olacak.

PoW çatalının birinci kareden başlaması gerekmesine karşın, muhtemelen bir miktar değere haiz olacak bir token var: ETHW. Ethereum Classic’i yaratan 2016 DAO hack çatalı şeklinde, PoW çatalı da onu geliştirmeye devam eden ve jetonu için talep yaratan bazı sadık destekçilere haiz olabilir. Tersine, çatalın herhangi bir yere gideceğine inanmayanlar, bazı extra kazançlar elde etmek için Birleştirmeden sonrasında ETHW tokenlerini satmak isteyebilirler. Sadece ETHW’nizi almanızı sağlamanın en iyi yolu nedir? Hangi borsalar Ethereum PoW çatalını desteklemeyi planlıyor? Birleştirme ve PoW çatalından en iyi şekilde yararlandığınızdan güvenilir olmak için okumaya devam edin.

Merkezi Borsalar

Birleştirmeyi oynamanın en rahat yolu, PoW çatalını destekleyeceğini açıklayan merkezi bir borsaya ETH yatırmaktır. Aşağıdaki sıralama detaylı değildir, sadece izahat icra eden ana borsaları kapsar:

Poloniex aslına bakarsan bir ETHW yer tutucu belirteci listeledi ve piyasaya sürüldüğünde ETHW çatalı için alım satım işlemlerini listeleyecek ve destekleyecek, buna kullananların hesaplarına haiz oldukları ETH miktarıyla 1: 1 oranında ETHW kredisi eklemek de dahil. Binance, MEXC Global ve Gate.io’nun tümü bir ETH PoW çatalını destekleyecek ve ek olarak kullananların hesaplarına ETHW ile 1: 1 oranında kredi vermeyi planlayacak. OKX, bir ETHW çatalı için alım satımı listeleyecek ve destekleyecektir. BitMEX, USDT marjlı bir ETHPoW Doğrusal Vadeli İşlem Sözleşmesi olan ETHPOWZ22’yi başlattı. Coinbase, FTX ve Kraken, öteki varlıklar şeklinde bir ETH PoW çatalını gözden geçireceklerini ve uygunsa alım satım için listeleyeceklerini söylediler.

Şu anda, Poloniex, Binance, MEXC Global ve Gate.io’nun Birleştirmeden sonrasında kullanıcılara eşdeğer ETHW’lerini verme mevzusunda en kati olduğu görülüyor. Bunların haricinde, Binance şu anda işlem hacmine gore en büyük merkezi borsa olduğundan muhtemelen en büyük pazara haiz olacak.

Sadece, Birleştirme öncesinde ETH’lerini bu borsalardan birine yatıramayan yada yatırmak istemeyenlerin başka bir seçeneği var. ETH’yi nezaret altında olmayan bir Ethereum cüzdanında tutmak, adresinizin yeni PoW çatalında ETHW alacağını güvence eder.

velayetin alınması

Birleştirmeden sonrasında ETHW’nize erişmenin en süratli yolu gözetimsiz bir cüzdan olmalıdır. Merkezi borsalardaki kullananların ETHW’lerinin hesaplarına yetişmesi için saatler hatta günler beklemeleri gerekebilirken, ETH fonlarınızın kontrolünü ele almak, PoW fork coin’lerinize erişmenizi garantilemenin en kati yoludur.

Sadece, yeni PoW zincirine erişmenin birazcık teknik informasyon gerektirmesi ve kullanıcıları riske maruz bırakması şeklinde bir durum söz mevzusudur. Bu yaklaşımı benimseyenlerin, başlatıldıktan sonrasında PoW ağını EVM cüzdanlarına eklemeleri gerekecek. MetaMask’te bunu, tarayıcı uzantısının üst kısmındaki ağa tıklayıp “Ağ Ekle”yi seçerek yapabilirsiniz. Peşinden ETH PoW zincirinin adını, RPC URL’sini ve Zincir Kimliğini girmeniz gerekecektir (bu ayrıntılar PoW zinciri başlatıldıktan sonrasında duyurulacaktır). İşlem, Polygon yada Avalanche şeklinde öteki Ethereum uyumlu zincirler için RPC eklemeye benzer şekilde nispeten basittir.

Birleşme öncesinde ETH’lerini kendi kendine saklamayı planlayanlar için bir başka husus da konsolidasyon. ETH’niz akıllı bir sözleşmede kilitliyse, 2. Katman zincirinde oturuyorsa yada Lido şeklinde bir protokol vesilesiyle stake ediliyorsa, PoW zincirindeki ETHW ile eşleşmeyecektir. Aldığınız ETHW miktarını en üst düzeye çıkarmak için varlıklarınızı düzgüsel ETH’ye dönüştürmek ve Birleştirme öncesinde cüzdanınızda tutmak iyi bir fikirdir.

Gözaltında olmayan bir cüzdan kullanmak PoW çatal paraları alacağınızı güvence etse de, sınırlayıcı unsur, Birleştirmeden sonrasında bu tarz şeyleri satmak için bir pazar yeri bulmak olacaktır. ETHW haricinde çatallı zincirdeki tüm tokenler neredeyse kesinlikle değersiz olacağından, merkezi olmayan borsaların kullanılması söz mevzusu değildir. Nakit para çekmek isteyenlerin gene de ETHW mevduatlarını açmak için merkezi bir borsayı beklemeleri gerekecek.

Hazır olduğunuzdan güvenilir olmak için, evvelinde ETHW’yi destekleyecek çeşitli borsalarda hesaplar oluşturmayı düşünün. Bu şekilde, ETHW’lerini ilk fırsatta geçirme etmek isteyenler, potansiyel olarak daha yüksek bir fiyata satabilirler.

Son olarak, Birleştirme ve herhangi bir yeni PoW çatalıyla ilişkili riskleri idrak etmek önemlidir. Çoğunlukla bahsedilen bir çekince, bir Ethereum çatalı ana PoS zinciriyle aynı Zincir Kimliği ile başlatılırsa, işlemlerin “aktarılması” olabilir. Burası, çatallı bir zincirde imzalanan işlemlerin ana Ethereum PoS zincirinde doğrulanabileceği ve kullananların cüzdanlarını potansiyel olarak tüketen yeni dolandırıcılıklara izin verdiği yerdir.

Bu tür dolandırıcılıklar mümkün olsa da, PoW çatalının aynı Zincir Kimliği ile başlatılacağı şüphelidir. Sadece, vicdansız kişiler, kullananların PoS ETH’sini çalmak için tasarlanmış öteki çatalları başlatmaya çalışabilir. Herhangi bir ETH çatalında işlem imzalamadan ilkin oldukca dikkatli olun; şüpheniz var ise, hiçbir şey yapmayın. Tüm ETH yığınınızı kaybetmektense birkaç yüz doları kaçırmak daha iyidir.

Son olarak tahminler, Birleşmenin 13-14 Eylül tarihleri ​​içinde gerçekleşeceğini öngörüyor. ETH’yi merkezi bir borsaya yada kendi cüzdanınıza göndermeyi planlıyorsanız, bunu evvelinde yaptığınızdan güvenilir olun. Bir çok borsa, hiçbir kullanıcı fonunun kaybolmamasını sağlamak için Birleştirmeden birkaç saat ilkin ETH işlemlerini durdurmayı planlıyor, bundan dolayı işleri son dakikaya bırakmayın.

İster borsalara bağlı kalınca, ister ETH’nizi kendi kendinize saklamayı planlıyor olun, işlem göndermeden ilkin her şeyi iki kez deneyin ve güvende kalınca.

Izahat: Bu yazıyı yazarken, yazar ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir