Bitcoin 24.000 dolara yaklaşırken kripto piyasası 1 trilyon dolar kazanmıştır

23.000 dolarlık direnci kırdıktan 24 saatten kısa bir süre sonrasında, Bitcoin 24.000 doların üstünde işlem yapmak için ralli yapmış oldu.

Basın zamanında 23.800 dolardan işlem gören Bitcoin, küresel kripto pazarının piyasa değerinde 1 trilyon dolar geri kazandığını gören daha geniş bir toparlanmaya öncülük etti.

28 Temmuz 2022’de Bitcoin fiyatını gösteren grafik (Kaynak: TradingView BTC)

24.000 $ işaretini kırmak, son 24 saat içinde yalnızca %5 civarında bir artışı temsil ederken, uzaklaştırma, Bitcoin’in geçen ay %32’nin üstünde bir artış kaydettiğini gösteriyor. Kuvvetli dirençle ruhsal engelleri aşmak, yukarı yönlü fiyat hareketinin ana tetikleyicisi benzer biçimde göründüğünden, yüzdelerin piyasanın Bitcoin fiyatını iyi mi algıladığı üstünde fazlaca azca tesiri var benzer biçimde görünüyor.

Daha ilkin CryptoSlate tarafınca kapsandığı benzer biçimde, Bitcoin, küresel pazarlarda ortaya çıkan bir risk alma havası dalgası üstünde aşama kaydediyor benzer biçimde görünüyor. Başlıca Avrupa ve ABD endeksleri, geçen hafta mühim kazançlar kaydederek, yalnızca tükenmiş dolar endeksinin (DXY) daha da körüklediği bir yükseliş hissi uyandırdı.

75 baz puanlık bir faiz artışı ve ABD’nin teknik bir resesyona girmesi haberi Bitcoin’in yükselişini yavaşlatmak için hiçbir şey yapmadı. Bitcoin 20 Temmuz’da seviyeyi korumak için savaşım ederken 24.000 $ kuvvetli bir direnç seviyesi benzer biçimde görünüyor.

Ve küresel pazarın gözleri Bitcoin’i işaret ederken, Ethereum kıymetini fazlaca daha süratli bir halde geri kazanıyor. 18 Haziran’da 900 doların birazcık üstünde iki senenin en düşük seviyesine düştüğünden beri, Ethereum fiyatında %95’in üstünde bir artış görmüş oldu ve yazının yazıldığı sırada 1.700 doların birazcık üstünde işlem görüyor.

28 Temmuz 2022’de Ethereum fiyatını gösteren grafik (Kaynak: CryptoSlate ETH)

Ethereum Vakfı, ağın Eylül ortasında hisse kanıtına (PoS) geçeceğini öngördüğü için, Ethereum’un gücünün çoğunluğu The Merge için yumuşak bir süre çizelgesinin yayınlanmasının arkasından geliyor.

Bir çok büyük madeni paranın birleşik rallileri, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunu 20 Haziran 2022’den bu yana ilk kez 1 trilyon doların üstüne çıkardı.

Gösterilen: Bitcoin, Fiyat İzleme

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir