Bitcoin, ABD bordrolarında, G7 Rus enerji sınırında Eylül ayının yeni zirvesine ulaştı

ABD ekonomik verilerinin beklentileri aşmasıyla Bitcoin (BTC) bu ay ilk kez 2 Eylül’de 20.400 doları geçti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Düşen dolar, BTC fiyatındaki toparlanmaya birlikte rol alıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin Wall Street açılışından sonrasında 20.500 dolara yaklaştığını ve Eylül ayı için yeni zirvelere işaret ettiğini gösterdi.

Parite, Ağustos ayında girişlerin beklenenden daha azca düştüğünü gösteren ABD ziraat dışı bordro verilerine iyi cevap verdi.

G7’nin Rus petrolüne bir fiyat tavanı uygulamayı kabul etmiş olduğu ve Avrupa Birliği’nin de ülkenin gaz ithalatını hedeflemeyi düşündüğü haberlerinden bir başka destek geldi.

S&P500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi, ilk saatlik işlemden sonrasında %1.25 yükselirken, ABD doları tam tersine adım adım düştü ve yazı yazılırken 109’un altına dalmaya hazır görünüyor.

ABD dolar endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin böylece 20.700$ civarındaki bir alana yaklaştı ve şimdiden kısa bir sıkışma için bir fırlatma rampası olarak görülüyor – kısa pozisyonların tasfiyesi, spot fiyat için süratli bir artış sağlıyor.

Günün tweetinde, popüler tecim hesabı Daan Crypto Trades, düşük likiditeye haiz bir alanın tepede kaldığını ve muhtemelen fazla direnç sağlamadığını gösterdi.

Ekteki çizelgedeki yorumun bir kısmı “Beyaz alan son hacim profili açısından oldukça ince” dedi.

“Bu bölgeden nispeten kolaylıkla geçmeli.”

$BTC Beyaz alanı, son hacim profili açısından oldukça ince.

Göreceli kolaylıkla o bölgeden geçmelidir.

Normal olarak fiyatı desteklemek için bazı spot tekliflere gerekseme var, yoksa bu fitilleri durdurup tersine çevireceğiz pic.twitter.com/hRX2Z1Ww2h

— Daan Crypto Trades (@DaanCrypto) 2 Eylül 2022

Ayrıca, son olarak YouTube güncellemesinde kısa vadeli planı özetleyen öteki tüccar Crypto Ed, 20.700 $ civarında bir hedef çizdi.

“Aşırı teslimiyet” burada, diyelim ki çoklu ölçümler

Uzun vadeli perspektife bakıldığında, ayrıca iki analist, mevcut fiyat hareketinde yükselişi sürdürmek için niçin olduğu mevzusunda ısrar etti.

İlgili: Dolar endeksi 20 senenin en yüksek seviyesine ulaştığında toplam kripto piyasası kıymeti parçalanmaya devam ediyor

Twitter tüccarı Alan, 2015 ayı piyasasına benzerlikler kaydetti ve tarih tekerrür edecekse BTC/USD’nin dibe vurmak suretiyle olması icap ettiğini savundu.

Tarihsel olarak, $BTC’deki ayı piyasalarından biri iki büyük ayı bayrağıyla tamamlandı.

Mevcut grafik deseni fazlaca benzer.

2. ayı bayrağının yıkılması, 2015’teki büyük bir boğa koşusunun derhal öncesindeki son adımdı.

Farzedelim?

RT ve TAKİP takdir #Bitcoin #BTC #Kriptolar pic.twitter.com/2ivFqKBgkM

— Trader Tardigrade (@TATrader_Alan) 2 Eylül 2022

Popüler hesap Plan C, bir “aşırı kapitülasyon” endeksi oluşturmak için USD cinsinden gerçekleşen kayıpları Bitcoin’in piyasa değeriyle karşılaştırdı.

Netice, yalnızca Bitcoin’in 2018 ayı piyasasının çukurunda, şu ankinden daha kuvvetli kapitülasyon olduğu sonucuna vardı.

#BTC Aşırı Ağ Kapitülasyonu

>1.0 SADECE son 10 yılda ikinci kez. #Bitcoin #Kripto pic.twitter.com/xn596ZZuqT

— Plan©️ (@TheRealPlanC) 2 Eylül 2022

Gün içinde Plan C’den bir takım zincir üstü gösterge gönderisi, mevcut piyasa davranışının makro ayı piyasası diplerini yansıttığı terimini daha da güçlendirdi.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir