Bitcoin artık 1B’den fazla benzersiz adrese haiz ve Ethereum ve Litecoin’i toz içinde bırakıyor

Son olarak piyasa çöküşü Bitcoin’i karmakarışık durumda bıraktı. Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan iki senenin en düşük seviyesi olan 18.000 $’a düşen Bitcoin, piyasanın geri kalanını kırmızıya sürükledi.

Bununla beraber, kripto pazarının geri kalanının aksine, Bitcoin ağındaki aktivitenin azaldığını görmedi.

Glassnode’dan gelen son olarak veriler, Bitcoin ağındaki toplam benzersiz adres sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi. Şu anda 1 milyardan fazla benzersiz adres Bitcoin işlemlerine katılıyor.

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için toplam benzersiz adres sayısını gösteren grafik (Kaynak: Glassnode)

Bu gelişme oranı Bitcoin’e özgüdür.

Piyasa kıymeti ve ağ boyutu açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, oldukça geride kalıyor. Bir ETH işlemine katılan 158 milyon benzersiz adres ile Ethereum, Bitcoin ağında görülen gelişme oranını hemen hemen deneyimlemedi.

Geçtiğimiz on senenin daha iyi bir bölümünü piyasa değerine nazaran üçüncü en büyük kripto para birimi olarak geçiren Litecoin, 148 milyon benzersiz adresle Ethereum’un derhal arkasında yer ediniyor. Ve benzersiz Litecoin adreslerinin sayısı, Ethereum’daki adres sayısından daha süratli bir oranda artarken. Bununla beraber, her iki ağ da 2022’de bir miktar durgunluk görmüş oldu.

Litecoin’in işlem sayısı ve işlem hacmi, senenin başından bu yana mühim seviyede azaldı.

Ethereum, son zamanlarda gaz fiyatının bir senenin en düşük seviyesine erişmesi ve yaz başından bu yana günlük işlem sayısının büyük seviyede düşmesiyle aktivitede benzer bir düşüş görmüş oldu.

Gösterilen: Bitcoin, Kategorilenmemiş

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir