Bitcoin Aylık Boğa Kapanışına Başladı

Mühim Çıkarımlar

Bitcoin Temmuz ayında ortalama %18 arttı. Aylık kapanış yaklaştıkça, birkaç gösterge en iyi kripto için fiyat hareketini artırdığına işaret ediyor. Bitcoin’in 31.340 $’a yükselmesi için 20.650 $’ın üstünde kalması gerekiyor.

Bu makaleyi paylaş

Bitcoin, mühim bir destek alanının üstünde kalmış olduğu için aylık mum çubuğuna güçle yaklaşıyor.

Bitcoin Temmuz’u Yeşilde Kapatacak

Bitcoin, Temmuz’u yeşil renkte kapatmak üzereyken, bir teknik gösterge bir satın alma sinyali vermeye hazır görünüyor.

Önde gelen kripto para birimi, ikinci çeyrekte acımasız bir %56 düzeltmeye katlandıktan sonrasında Temmuz ayında ortalama %18 arttı. Geçen ay görülen yukarı yönlü fiyat hareketi, piyasa duyarlılığının iyileşmesiyle örtüşüyor. ABD ekonomisi iki çeyrek üst üste negatif büyümenin arkasından sözde bir “teknik resesyona” girmiş olsa da, yatırımcılar zayıf makroekonomik koşulların fiyatlandığına inandıklarını belirtiyorlar.

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin 50 aylık hareketli ortalamayı koruyor. Ayrıca, Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesi, aylık grafikte kırmızı dokuz mum şeklinde bir satın alma sinyali sunmak suretiyle görünüyor. Boğa formasyonu, bir ila dört aylık mum çubuklarının yükselmesini yada yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını öngörüyor.

BTC/USD aylık grafiği (Kaynak: TradingView)

İşlem geçmişi, 50 aylık hareketli ortalamanın önemini gösterir. Ortalama 3.67 milyon adres, averaj 20.650 $ fiyatla 2.47 milyon BTC satın aldı. Bu mühim talep duvarı devam ederse, Bitcoin’in iyimser görünümü doğrulama şansı var.

IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış modeli ileride fazlaca azca direnç gösterdiğinden yada asla direnç göstermediğinden, 50 aylık hareketli averaj civarında daha çok satın alma baskısı Bitcoin’i 31.340 dolara doğru itebilir.

Bitcoin’in GIOM’u (Kaynak: IntoTheBlock)

20.650 dolarlık destek seviyesinin kaybının büyük bir düşüşe yol açabileceğini belirtmekte yarar var. Bu ilgi alanının altına inmek, yatırımcılar içinde paniğe niçin olabilir ve piyasa katılımcıları daha çok kayıptan kaçınmaya çalıştıkça potansiyel satışlara yol açabilir. Potansiyel satış, Bitcoin’i 11.600 dolar civarında olan bir sonraki mühim destek alanına itebilir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.

Daha mühim piyasa trendleri için YouTube kanalımıza abone olun ve önder bitcoin analistimiz Nathan Batchelor’dan haftalık güncellemeler alın.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir