Bitcoin boğaları, ayı piyasası rallisinin ‘canlı ve iyi’ uyarısıyla 23 bin doları korumak için çaba sarfediyor

Bitcoin (BTC), kilit hareketli averajlara odaklanarak 1 Ağustos Wall Street açılışında destek olarak 23.000 doları kontrol etti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

200 haftalık hareketli averaj büyük ilgi görüyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, sıkı bir tecim aralığında boğalar ve ayılar denetim için savaşım ederken BTC/USD’yi izledi.

Bitcoin, önceki gün Haziran ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanışına esin verdi ve aylık mumu bununla birlikte geçen senenin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan bu yana en büyük kazancı sağlamış oldu.

Sadece analistler ve tüccarlar içinde, mühim olan, piyasanın birkaç mum için daha yüksek kalabilmesiydi.

200 haftalık hareketli averaj (MA) ve gerçekleşen fiyat şeklinde mühim trend çizgilerini geri almasına karşın, Bitcoin bu seviyeleri yeniden kontrol etmeden tüm haftalık mumları üretmeye başlayana kadar ormandan çıkmayacaktı.

Zincir içi analitik deposu Araç-gereç Göstergeleri gün içinde “Ayı Piyasası Rallisi hala canlı ve iyi durumda” dedi.

“Başka bir şey olarak adlandırmak, anahtar MA’ların üstünde geçerli kırılmaların onaylanmasını gerektirir. 200 Hafta ve 50 Ay, BTC için ilk dikkate alınacaklardır, sadece yalnızca çizginin üstünde tam mumlarımız var ise. Aşağıdaki fitil geçersiz olur.” BTC /USD 50 aylık MA ile 1 aylık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bundan dolayı, 22.880 dolar ve 21.965 dolar, boğalar için elzem ve giderek spot fiyata yakın olan temel hatlardı.

Öteki tüccar ve analist Rekt Capital gene de Bitcoin’in organik olarak kısa vadede destek olarak 200 haftalık MA’yı tekrardan kontrol etmeye çalışacağını tahmin ediyor.

200 haftalık MA’nın üstündeki yeni #BTC Haftalık Kapanış, fiyatın bu MA’yı bu hafta yeni destek olarak tekrardan kontrol etmeye çalışacağı anlamına geliyor

BTC, aşağı yönlü fitilin kanıtladığı şeklinde, MA’yı geçen hafta destek olarak tuttu

Şimdi art arda ikinci yedi gün süresince tutmaya çalışacak$BTC #Crypto #Bitcoin pic.twitter.com/350VYgi825

— Rekt Capital (@rektcapital) 1 Ağustos 2022

Bununla beraber, fiyat gücü hakkında yorum yaparken, 200 haftalık MA geri alımının Mart 2020 COVID-19 çöküşünden bu yana “uzatılmış bir düşüş trendinden” sonrasında bu tür ilk vaka bulunduğunu kaydetti.

Blockchain Sual-Yanıt platformu Answerly’nin kurucu ortağı Zain Haider, “Bitcoin 24.000 $ seviyesinin üstüne çıkmak için savaşım ediyor olabilir, sadece haftalık mumu sonunda 200 haftalık hareketli ortalamanın üstünde kapanmış oldu ve teknik hissi mühim seviyede iyileştirebilir.” ek yorum.

Zincir üstü aktivite “en iyi ihtimalle cansız”

ABD Birleşik Devletleri borsaları gün içinde yatay seyrederken, Bitcoin ve altcoinler, fiyat hareketini etkileyen makro baskı kanalıyla oldukca azca şeye sahipti.

İlgili: Ekim 2021’den bu yana en iyi aylık kazançlar — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi ihtiyaç duyulan 5 şey

Zincir çözümleme şirketi Glassnode araştırmacıları, aylarca devam eden düşüş trendinden sonrasında hala düşüş eğilimini yansıtan piyasalar yardımıyla durumun birazcık belirsiz kalmış olduğu mevzusunda uyardı.

Glassnode’un haftalık haber bülteni The son sayısında, “Hem Bitcoin hem de Ethereum, aşırı satım koşullarının peşinden bu hafta fiyatlarda bir toparlanma görmüş oldu ve Temmuz FOMC toplantısını takiben risk alma hissi ile teşvik edildi.” Zincirde Hafta.

“Sadece, yüzeyin altında, zincir üstü işlem talebi en iyi ihtimalle cansız kalıyor ve bu ralli hemen hemen gözlemlenebilir talep faaliyetinde ikna edici bir takip görmedi.”

Glassnode, zincir üstündeki verilerin hala “resmin yalnız bir kısmını” temsil ettiğini ve şimdi de aynı şekilde, yeni süregelen değişiklik işaretlerinin devam edip edemeyeceğine dikkat edilmesi icap ettiğini ekledi.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir