Bitcoin daha fazlaca ABD Gömü tahvilleri şeklinde davranabilir: Bloomberg Intelligence

Bloomberg Intelligence’ın son olarak kripto piyasası araştırması, Bitcoin’in hisse senetlerinden ziyade ABD (ABD) Gömü tahvilleri ve altın şeklinde davranmaya başlayabileceğini gösteriyor.

Araştırma birimi, Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone ve Kıdemli Piyasa Yapısı Analisti Jamie Coutts tarafınca kaleme alınan Ağustos Crypto Outlook raporunda, Bitcoin piyasalarını altın, tahvil ve petrol piyasalarıyla karşılaştırdı.

Yazarlar, Federal Biriki’in para politikaları şeklinde makroekonomik etkilerin Gömü bono piyasalarında ve Bitcoin’de benzerliklere yol açtığını öne sürdü:

“Bunaltan piyasalar ve azalan küresel gelişme, Federal Biriki’in Temmuz ayında “toplanarak toplantı” önyargısına geçişini destekliyor ve bu, Bitcoin’i hisse senetlerinden fazlaca ABD Gömü tahvilleri şeklinde yönlü bir eğime doğru döndürmeye destek olabilir.”

Ek olarak, “emtiaların pompayı izleyen doğası” ve azalan tahvil getirilerinin, enflasyon düştükçe tahvil, altın ve Bitcoin’in yükselme olasılığında bir artışa işaret ettiğini de eklediler.

Yıkama Yapılmış oldu mu? Booms, Busts ve #Bitcoin vs. #Gold, #Bonds, #Petrol — Bir çok varlık için gerileme gelgitinin azalıp azalmadığı 2H için en mühim ikili sorundur ve bir çok senaryoda Bitcoin ve Ethereum öne çıkmaya hazır görünüyor. Pdf bağlantısı:https://t.co/iFSCZIULHe

– Mike McGlone (@mikemcglone11) 3 Ağustos 2022

Çoğu zaman T-Tahvil olarak adlandırılan gömü bonoları, ABD Gömü Bakanlığı tarafınca ihraç edilen uzun vadeli devlet borçlanma senetleridir. 20 ila 30 yıl içinde değişen durağan(durgun) bir getiri oranı ve vade süreleri vardır.

Rapor, kripto piyasalarının Temmuz ayında 100 haftalık hareketli averaja kıyasla şimdiye kadarki en büyük indirimine ulaştığını kaydetti. Bitcoin’in 200 haftalık hareketli averajının fazlaca altında kalmasının anormal bulunduğunu ekledi. BTC şu anda günde %1.2 artışla 23.1502$’dan işlem görüyor ve 22.827$’da bulunan 200 haftalık hareketli ortalamayı hemen hemen geri aldı.

Analistler, BTC’nin Ağustos başındaki zirvesinin %70 altında, sadece gene de Mart 2020’deki en düşük seviyesinden beş kat daha yüksek olmasının “potansiyelini gösterdiğini” söylemiş oldu.

20.000 dolarlık bölgeyi kilit destek olarak işaretlediler ve 2018-19’daki 5.000 dolar seviyesine benzer bir taban inşa edilmesini beklediklerini belirttiler.

İlgili: Bitcoin boğaları, Cuma günkü 510 milyon dolarlık opsiyon süresinin bitiminde 25 bin dolarlık fiyatı hedefliyor

Araştırmacılar, ortalama bir süre ilkin başlangıcından bu yana Bitcoin’in en iyi performans gösteren varlıklardan biri olduğu sonucuna vardılar ve şunları eklediler:

“Bilhassa neticeleri Gömü bonoları yada altınla daha uyumlu olacak şekilde küresel teminata geçiş yapıyor olabileceğinden, daha fazlasının ileride bulunduğunu düşünüyoruz.”

Temmuz ayında meydana gelen Coinbase araştırması, kripto varlık sınıfının risk profilinin petrol ve teknoloji hisse senetlerine benzer bulunduğunu gösteriyor. Coinbase baş ekonomisti Cesare Fracassi’ye bakılırsa, 2020 pandemisinden bu yana “hisse senedi ile kripto varlık tutarları arasındaki korelasyon mühim seviyede arttı”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir