Bitcoin dip – Hemen hemen orada mıyız? Analistler BTC fiyatını etkileyen faktörleri tartışıyor

Bitcoin 60.000 doların üstünde işlem görürken, en akıllı analistler ve finansal fikirli halk yatırımcılara BTC fiyatının asla önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin altına düşmeyeceğini söylemiş oldu.

Aynı kişiler ek olarak 50.000 doların en düşük satın alma fırsatı bulunduğunu söylemiş oldu ve arkasından 35.000 doların nesiller boyu satın alma fırsatı bulunduğunu söylediler. Sonrasında, BTC’nin asla 20.000 doların altına düşmeyeceğini de öne sürdüler.

Doğal ki, “şimdi” düşüşü satın almak için mükemmel bir vakit ve 10.000 $ yada altında BTC satın almanın bununla beraber bir yaşam boyu satın alma olacağı düşünülebilir. Fakat şimdiye kadar, sözde “uzmanlar”ın hepsi sustular ve hiçbir yerde görülüp duyulmadılar.

Bu yüzden yatırımcılar, dibin içeride olup olmadığını düşünmek için kendi cihazlarına ve düşüncelerine bırakılıyor. Sabırlı olup tahminin “10.000 dolara düşmesini” beklemeli mi yoksa şimdi Bitcoin ve altcoin almanın zamanı mı?

Genel olarak, dip tutarları aramak boş bir iştir. Odaklanmak hakikaten mühim olan şey, Bitcoin’e yatırım yapmayı yada yapmamayı seçmenin temel sebepleri olup olmadığıdır.

Doğal ki, fiyat büyük seviyede değişti, sadece Bitcoin’in ağ temelleri ve bir varlık olarak Bitcoin’i çevreleyen altyapı iyileştirildi mi yada bozuldu mu? Bu verilere yakınlaşmak önemlidir, şu sebeple yatırımcılar için, itimat ve yatırım tezlerinin deposu burası olmalıdır.

İşte bu yüzden Cointelegraph, Blockware Solutions’tan analist Joe Burnett ve Luxor Mining’den Colin Harper ile bir Twitter Spaces’a ev sahipliği yapmış oldu. İşte konuşmadan birkaç mühim nokta.

Hisse senedi piyasaları, Bitcoin fiyatının ne vakit “yükselebileceğine” karar verecek

Blockware Solutions analisti Joe Burnett’e gore, Bitcoin fiyatı Federal Biriki politikasından ve hisse senedi piyasaları üstündeki etkisinden büyük seviyede etkileniyor. Burnett dedi ki:

“Makro ortamı açıkça Bitcoin fiyatı üstünde ağır bir baskı oluşturuyor. Yüksek TÜFE enflasyonu, Kasım 2021’den bu yana agresif bir Fed’e yol açtı. Daha yüksek faiz oranları kaçınılmaz olarak tüm varlıkların düşmesine niçin oluyor. Faiz oranları temel olarak finansal varlıklar üstündeki ağırlıktır, yalnız temelde indirgenmiş nakit akışı analizidir. Ve bu artan faiz oranları, Fed’in talebi yok etme ve enflasyonu yok etme girişimidir. Açıkça Bitcoin dahil tüm risk varlıkları üstünde baskı oluşturuyor.”

Burnett, BTC’nin dibe vurduğunu ve madencilerin Bitcoin dibinin içeride bulunduğunu onaylayarak teslim bulunduğunu öne devam eden zincir üstündeki Bitcoin hash ribon indikatörü hakkında sorulduğunda, “Bence zincir tipi metrikteki her türlü beğeniyi kesinlikle almalısınız. Bir tuz tozu. Buna bir boşlukta bakıp, evet, bitcoin dibi içeride diyemezsiniz.”

Burnett dedi ki:

“ABD hisse senetleri yeni düşüşler yaparsa, kesinlikle Bitcoin’in takip etmesini temenni ediyorum. Bununla beraber, Bitcoin’in kendisinin temellerine bakıyorsanız, ufak kapitülasyonların tipik olarak Bitcoin diplerini işaret ettiğini düşünüyorum. Ve Charles Edwards’ın yarattığı karma odaklı bir gösterge, temelde bu yaz ufak bir kapitülasyon bulunduğunu gösteriyor.”

İlgili: Canaan yöneticisi, Bitcoin madencileri azalan karlarla savaşım ederken fırsatın krizden daha ağır bastığını söylüyor

Big Energy ve Bitcoin madencileri arasındaki sinerji, BTC için net bir pozitif

Büyük enerji sağlayıcıları, petrol ve gaz şirketleri ve endüstriyel büyüklükteki Bitcoin madencileri arasındaki büyüyen ortaklığın tartışılması, 2022 süresince sıcak bir mevzu oldu ve bu birlikteliğin Bitcoin’in kendisine direkt yararları sorulduğunda, Colin Harper şunları söylemiş oldu:

“Madenciliğin Bitcoin için fena yada iyi bir şey yaptığını düşünmüyorum. Aslen uzun solukta ağ güvenliğini güçlendirmesi, madenciliği merkezileştirmemesi ve madenciliği meydana getiren enerji üreticileriniz var ise, onu dünyanın her köşesine yerleştirmesi anlamında Bitcoin için iyi bulunduğunu düşünüyorum. Fakat aslına bakarsak fiyata herhangi bir şey yapma açısından, bence bu yalnız daha geniş bir evlat edinme davası. Ve insanların onu her gün bir değişiklik aracı, kıymet gizleme aracı ve yalnız genel yatırım olarak kullanıp kullanmayacaklarına ulaşınca.”

Harper, “Bu firmalar madenciliğe başlarsa, o vakit daha leziz hale gelir. Daha azca damgalanır. Petrol üreticisine ve o kişinin politikasına bağlı olarak tahmin ediyorum.”

Harper, madencilik endüstrisinin büyümesiyle ilgili olarak gelecekte Bitcoin kitlesel benimsenmesinin iyi mi görünebileceği sorulduğunda şunları söylemiş oldu:

“Bitcoin’i yığınlarına entegre etmeye başlamaları an meselesi olacak. Ve bence bu, bir sanayi olarak madencilik açısından işler garip hale ulaştığında, şu sebeple enerji üreticilerine ve enerji madenciliği Bitcoin’e haiz insanlara sahipseniz, bu, bu varlıklara haiz olmayan insanların sonunda kar elde etmesini oldukca zorlaştırır. şu sebeple aslına bakarsanız geriye dönük işlem gören hash fiyatını görmüş olacaksınız. Sonunda, yalnızca enerji üreticilerinin ve enerji üreticilerine yatırım yapanların yada enerji üreticilerine hakikaten gömülü olanların bitcoin madenciliğinden kar elde edebileceği bir gelecek hayal edebilirsiniz.”

Düzenleme ve artan kendi kendini gizleme arzusu Bitcoin Lightning Network’ün büyümesini sağlayacak

Her iki analist de, birkaç yıl sürebilecek olsa da, 2. katman Bitcoin için gelişme potansiyelinin parlak olduğu mevzusunda aynı fikir. Burnett, “Zaman içinde daha çok insan Bitcoin’lerinin nihai çözümünü talep etmeyi öğrenecek, bu da daha çok insanoğlunun kendi anahtarlarına haiz olacağı anlamına geliyor” tahmininde bulunmuş oldu.

Burnett’e gore:

“Bitcoin’in benimsenmesi 100 kat yada 1000 kat artarsa, kıt blok alanı için oldukca daha çok rekabet olacak ve insanoğlu oldukca daha çok yerleşim talep edeceği için zincir üstü ücretler muhtemelen artacak, temel katmanda daha çok yerleşim. Sadece taban katmanına yerleşecek blok alanı sabittir. Bu yüzden zincirleme ücretlerdeki artış, temel olarak, bence, potansiyel olarak aslına bakarsanız açık ve mevcut olan yıldırım kanalı likiditesini elde edecektir. Bu onu daha kıymetli kılacaktır.”

Harper tüm kalbiyle kabul etti ve kendi görüşüne gore, Lightning Network’ün “Bitcoin’in dünya genelinde bir değişiklik aracı olarak kullanılmasına müsaade eden şey olacağını ve ek olarak Jack Maller’in belirttiği benzer biçimde, Bitcoin’i bir nevi ayırabilecek bir şey olacağını” ekledi. , aslına bakarsak ölçeklenebilir bir halde ödeme ağı olan Bitcoin’den gelen varlık.”

Twitter Alanının tam konuşmasını dinlemek için burayı ayarlayın.

Mesuliyet Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki herhangi bir ürün içeriğini onaylamamaktadır. Size ulaşabileceğimiz tüm mühim detayları sağlamayı amaçlamakla beraber, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan ilkin kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır, bu yazı bir yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir