Bitcoin fiyatı, 1.5K BTC’nin ‘patlamasının’ peşinden 28.000 doların üstüne çıktı

Bitcoin (BTC), 29 Mart’ta klasik bir kısa vadeli sıkışıklığın piyasayı beş günün en yüksek seviyelerine çıkarmasıyla 28.000 dolara geri döndü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin, Binance düşüşünü tersine çevirirken BTC tasfiyeleri artıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD paritesinin Bitstamp’ta 28.159 dolara ulaştığını gösterdi.

Ani yükseliş, direnci kaldırmak ve daha yüksek seviyelerin geri dönmesine izin vermek için bir takım şortun “patladığı” borsalar yardımıyla geldi.

Analist Skew’in belirttiği şeklinde, bu kısa pozisyonlar Bitcoin’in önceki hareketlerinden arta kalanlardı ve ortalama 1.500 BTC değerindeydi.

Ekteki yorumun bir kısmı, “Görünüşe gore önceki sıçrama büyük seviyede kısa dönem yapmış oldu ve bu kısa devreler azca ilkin patladı” dedi.

Bitcoin değişiklik verileri özet tablosu. Kaynak: Skew/ Twitter

Analitik deposu Coinglass’a gore, 29 Mart için toplam BTC kısa tasfiyeleri bu yazının yazıldığı sırada ortalama 20 milyon dolardı.

Bitcoin tasfiye tablosu. Kaynak: Madeni para camı

Devam eden, seyretme deposu Araç-gereç Göstergeleri, Binance spot sipariş defterinde ek değişimler kaydetti.

İlgili: ABD icra daireleri kriptoyla ilgili suçları kızıştırıyor

ABD’den gelen 31 Mart makroekonomik veri baskısı beklentisiyle, tacirlerin bir kez daha aşağı yönlü hareket etmesi durumunda potansiyel satın alma fırsatlarına hazırlandıkları görüldü.

“Ayrıca fiyat yükseliyor. Boğaların momentumu 28 bin doları geçmeden ilkin tükenirse, işler kızışabilir” yorumlarında bulunmuş oldu.

#FireCharts, 200 Haftalık MA’nın üstüne yığılmış #Bitcoin teklif likiditesinde ~25 milyon $’ı gösteriyor, muhtemelen yeni bir PCE raporunun peşinden Cuma günü Aylık Kapanışı korumak için çaba sarfetmek için ~23,3 bin $’a düşürüldü.

Ayrıca, fiyat pompalanıyor.

Boğaların momentumu 28 bin doları geçmeden tükenirse,… pic.twitter.com/oZpQPdql12

— Maddi Göstergeler (@MI_Algos) 29 Mart 2023

Bitcoin, 30.000 dolardan ilkin “ciddi talep likiditesi” ile karşı karşıya

Böylece BTC fiyat hareketi, en büyük borsa Binance’in ABD’li düzenleyiciler tarafınca hedef alındığına dair haberlerin yol açmış olduğu tüm kayıpları etkili bir halde sildi.

İlgili: Analist, Bitcoin’in yeni boğa piyasasını “onaylamasına” 1 hafta kaldı

Daha ilkin düşünce birliği, BTC/USD için daha düşük destek seviyelerini kontrol etmek için bir geri dönüşü destekliyordu ve bu, esas olarak 25.500$ civarındaki 200 haftalık hareketli averaja odaklanıyordu.

200MA ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Ayrıca Skew, kısa vadeli yükselişin devam etmesi için boğaların ciddi bir satın alma gücü toplaması icap ettiğini kabul etti.

Başka bir tweet, “28K $ ile 30K $ içinde kalınca satış likiditesinin, buradan geçmek için oldukça büyük bir pazar alımına ihtiyacı olacaktır” dedi.

Burada anlatılan görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması yada temsil etmesi gerekmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir