Bitcoin fiyatı, 17,6 bin dolarlık düşük uyarının dip olmadığı uyarısıyla FOMC öncesi dalış yapmış oldu

Bitcoin (BTC), yaklaşmakta olan Federal Biriki’in risk varlıklarını sarsmadığı yorumlarıyla 17 Ağustos Wall Street açılışında haftalık en düşük seviyelerine düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Fed tutanakları sebebiyle dolar tırmanıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, Bitstamp’ta 23.325 $’a ulaşan BTC/USD’de günlük %2’den fazla düşüşü izledi.

Halihazırda zayıflık emareleri gösteren parite, Federal Açık Piyasalar Komitesi’nin (FOMC) son toplantısının tutanaklarını yayınlamasından saatler ilkin, ABD hisse senetlerinin işlem görmeye başlamasıyla daha da geriledi.

Faiz oranlarına ilişkin bir karar içermemekle beraber, toplantı Fed’in Eylül ayında yapılacak bir sonraki oran değişikliği mevzusundaki düşüncesine dair bir düşünce vermesi için yer verildi.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, son Twitter güncellemesinde “FED’in şahin mi yoksa güvercin mi olacağına dair bilgilerin alınabileceği FOMC tutanakları ile bu geceki mühim vaka” dedi.

“Büyük bir tesiri olacağını düşünmüyorum, sadece kripto ona bir ton kıymet ve dolayısıyla oldukça fazla oynaklık verme eğilimindedir.”

Hisse senetleri hafta süresince kriptoya paralel olarak büyük bir dirençle karşılaştı ve bazı ilgili kaynakların yönetim kurulu genelinde daha çok büyük bir geri çekilme öngörmeye devam etmesine niçin oldu.

Kripto eğitim platformu Crypto Academy’nin kurucusu Justin Bennett, S&P 500’ün 2008 Küresel Mali Krizinden derhal önceki davranışları kopyaladığı mevzusunda uyardı.

“Bu akıllara durgunluk veriyor. S&P 500, 2008 çöküşünü öykünmek ediyor. ATH’den bu yana zamanlama bile neredeyse aynı,” diye yorum yapmış oldu karşılaştırmalı bir çizelgede.

“Dip hisse senetleri yada kripto için DEĞİLDİR.”

Güne dair açıklayıcı bir işaret, ABD doları endeksinin (DXY) Ağustos ayı süresince yerinde direnişe saldırmaya çalışmasıyla beraber yükselen ABD doları şeklinde geldi.

“$DXY, 105.50’nin altındaki düşüşün peşinden 112-113’e doğru yola çıkabilir. Bu, hisse senetleri ve kripto üstünde ağırlık yaratacak, ”diye ekledi Bennett.

ABD dolar endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar daha düşük tekliflere bakıyor

Daha kısa vakit dilimlerinde, teklif desteği Binance sipariş defterini aşağı çekerken Bitcoin’deki eğilim de hızla güç kaybediyordu.

İlgili: Tüccarlar güçten kuşku ettikleri için Bitcoin fiyatı 24,5 bin dolarda kati bir ret görüyor

Zincir üstü seyretme deposu Araç-gereç Göstergeleri eylemi ele aldı ve “başka bir pompa alsak bile, gene de Ayı Piyasası Rallisi’nin ivme kaybettiğine inanıyoruz” sonucuna vardı.

Ayrı bir gönderide, 100 günlük hareketli averaj şeklinde yukarı yönlü bir hedef gelebilir, bu yazı yazılırken 24.544 dolar seviyesinde bulunuyor.

Yorumcu Matthew Hyland, “Son birkaç gündür Bitcoin için bu arıza hakkında uyarıda bulunuyorum” dedi.

“Yapı son zamanlarda genel olarak zayıfladı. Piyasa daha geçen hafta ilk yaşam emarelerini veriyor gibiydi. Bu kısa ömürlü görünüyor.”BTC/USD alım ve satım seviyeleri (Binance). Kaynak: Öncelikli Göstergeler/ Twitter

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir