Bitcoin fiyatı, ‘fazlaca karışık’ görünümün ortasında %4.6 artışla 23.4 bin dolara ulaştı

Bitcoin (BTC), yeni bir trend çizgisi geri kazanımının daha çok kazanıma kapı açmasıyla 5 Ağustos’ta bir gecede toparlandı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Günlük BTC fiyat tablosu “geçici” uzun sinyal oluşturuyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, BTC/USD’nin mahalli bir dip seviyesinden 22.400 dolardan sıçrayarak ortalama %4,6 eklediğini gösterdi.

Parite, ana borsa Binance’deki kilit teklif desteğinde yönünü tersine çevirmişti, bu da 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) 22.800 dolar civarında daha mühim bir kaybının önlenmesine destek oldu.

Bu kilit bölge boğalar için belirsiz kalırken, günlük grafikte 21 dönemlik MA’nın geri alınması, zincir içi analitik deposu Araç-gereç Göstergelerinin iyimserliğe niçin olmasını sağlamış oldu.

Twitter takipçilerine bir gecede BTC/USD günlük mum kapanışında uzun bir sinyal vermeyebilir.

Grafiği onunla beraber gönderirsem destek sağlar. Beklemeye değerdi. #BTC 21-DMA’yı geri aldı ve Trend Precognition A2+ aglo yeni bir sinyal vermeye başladı. D kapanana kadar geçici. pic.twitter.com/gpTSxrikeT

— Araç-gereç Göstergeleri (@MI_Algos) 5 Ağustos 2022

Tüccar ve analist Rekt Capital gene de Bitcoin’in 200 haftalık MA’yı bu ayı piyasası için sağlam bir desteğe dönüştürme mevzusundaki zayıf sicili mevzusunda devam eden ihtiyatlılığı dile getirdi.

“Tarihsel olarak BTC, 200 haftalık MA’da çok önemli bir alım tarafı ilgisi üretebildi” dedi:

“Sadece $BTC kısa vadede MA’yı tekrardan kontrol edemezse, bu muhtemelen bu toparlanmanın yalnızca bir rahatlama olduğuna dair başka bir kanıt olarak hizmet edecektir.” 200 haftalık MA ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Fiyat görünümünde benzer şekilde tutucu olan tecim şirketi QCP Capital, son piyasa güncellemesinde Telegram kanal abonelerine genel resmin “fazlaca karışık” bulunduğunu bildirdi.

Karmaşık makro tetikleyicilere işaret eden QCP, ABD Merkez Bankası’nın para politikasının ileriye dönük belirleyici bir piyasa hareket faktörü olacağını söylemiş oldu. Fed Başkanı Jerome Powell, gelecekteki kilit faiz artırımlarının hızı ve kapsamı mevzusunda düşünce birliğine varmadığını kaydetti.

Güncelleme, 10 Ağustos’ta yayınlanacak Temmuz ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyon verilerini vurgulayarak, “Küresel olarak ekonomik veriler zayıf büyümeye ve yaklaşan bir küresel durgunluğa işaret ediyor.”

“Piyasaların yatay tecim yapacağını ve ekonomik veri yayınlarına duyarlı olacağını düşünmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki Çarşamba günü ABD TÜFE, izlenecek bir sonraki mühim olacak.”

Ethereum gücü ikna edemedi

Bitcoin’in rahatlamasına katılan on altcoin, Ether (ETH) ve öteki büyük sermayeli tokenler daha da terfi etti.

İlgili: 3 mühim Ether türevi metriği, 1.600 dolarlık ETH desteğinin güçten yoksun bulunduğunu gösteriyor

ETH/USD yazı yazılırken 1.665 doları daire içine aldı ve ETH/BTC gene de ikinci bir tekrardan testten sonrasında 0.075 işaretine yakın direnci kırmayı başaramadı.

ETH/BTC 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Ethereum Merge’e ortalama bir ay kala, ağda çekişmeli bir hard fork olasılığına ilişkin endişeler de artıyordu.

QCP, “Kripto piyasalarındaki daha acil ve acil risk, Eylül ayında gerçekleşmesi planlanan ETH birleşmesi” dedi.

Piyasaların esasen “maddi bir hard fork olasılığında fiyatlamaya başladığını” ekledi.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir