Bitcoin fiyatı, Ethereum 1.8 bin dolara ulaştığında 8 haftanın en yüksek seviyelerini hedefliyor

Bitcoin (BTC), yaklaşmakta olan ABD enflasyon verilerinin hissiyatı körüklemesi sebebiyle 8 Ağustos Wall Street açılışında yeni Ağustos yükseklerini hedeflemeye çalıştı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

25.000 dolarlık bir sonraki büyük BTC direnci

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’yi Bitstamp’ta 30 Temmuz’dan bu yana en iyi seviyesi olan 24.246 dolara çıkarken izledi.

Parite, yazının yazıldığı sırada Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyesine çarpıcı bir mesafedeyken, tüccarlar ve analistler grafikleri direnç işaretleri için taradılar.

Zincir içi seyretme deposu Araç-gereç Göstergeleri için bu, 25.000 $ ‘lık satıcılar ve Bitcoin’in 100 günlük hareketli averajı (MA) şeklinde geldi.

Son olarak Twitter güncellemesinin bir parçası olarak “Ayı Piyasası Rallisi bu haftanın TÜFE raporunun önüne geçiyor” diye yazdı.

Birlikte rol alan bir grafik, günlük grafiği karakterize etmeye devam eden uzun sinyaller gösterdi ve 100 günlük MA 25.650 dolar civarındaydı.

En büyük küresel borsa Binance’den gelen sipariş defteri verileri, satış likiditesi 25.000 ABD Doları civarında yükselirken, bu alandaki sürtüşme beklentilerini güçlendirdi.

100 günlük MA ile BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Gösteriyi riskli varlıklar üstünde yürütmek, 10 Ağustos Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) baskısıydı ve piyasalar ABD enflasyonunun zirve yapmış olup yapmadığını görmek için bekliyordu.

Bu, kriptoya kavramsal olarak birazcık nefes alma alanı sağlayacak olsa da, yorumcular, kripto ile hala büyük seviyede ilişkiliyken, büyük bir borsa düzeltmesi riskinin devam ettiğine dikkat çekti.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un CEO’su Larry Fink’in hamleleri, risk varlıklarının yalnız uzun bir ayı piyasası rahatlama rallisinin ortasında olduğuna dair endişeleri artırdı.

Geçen hafta ABD borsası Coinbase ile olan ortaklığından sonrasında Fink, bu ay 44.000’den fazla BlackRock hissesi sattı, Mart 2020 COVID-19 çöküşünden önceki aylardan bu yana ilk büyük satışı. Bundan dolayı endişeler, Fink’in çoğunluğun bilmediği bir şeyi bilip bilmediğine odaklandı.

10 TRİLYONDAN FAZLA VARLIK İLE DÜNYANIN EN BÜYÜK VARLIK MÜDÜRÜ OLAN BLACKROCK’UN CEO’su LARRY FINK, KENDİ HİSSE SENETLERİNİN GEÇEN HAFTA %8’İNİ SATTI. BU, KOVİD SONRASI EN BÜYÜK HİSSE SATIŞIDIR, SON EN BÜYÜK HİSSE SATIŞI COVİD KAZASININ HEMEN ÖNCE YAPILMIŞTIR. $BLK pic.twitter.com/5aNwTjLzPM

— Gurgavin (@gurgavin) 8 Ağustos 2022

Tüccar ve uzman Max Rager, “Bence tutarları geri çekebilecek tek şey, borsanın başka bir büyük geri çekilme yaşaması” dedi.

“Dışarıda, her iki LUNA/3AC etkinliğindeki kadar satış baskısı yaratan bir şey görmek zor.”

Rager, çoğunluk Haziran’ın en düşük seviyelerine yada daha kötüye bir seyahat beklediğinden, piyasada “maksimum acıya” yol açan şeyin artık bu olamayacağını savundu.

Ethereum Merge “söylentiyi satın al, haberi sat” olabilir

Piyasa değerine gore ilk on kripto para biriminden günlük ve hatta haftalık olarak en iyi performansı sergileyen Bitcoin değildi.

İlgili: ABD enflasyonu zirve yapmış oldu mı? Bu hafta Bitcoin’de bilmenizde fayda olan 5 şey

Başlıca tokenler, 24 saat içinde %5 ile %8.5 içinde getiri elde eden Ether (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) tarafınca manşetlere taşındı.

Birleşme ve neticeleri üstüne devam eden spekülasyonların yanı sıra ETH/USD, Binance’de 1.817 $’a ulaştı ve 9 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Zincir içi analitik şirketi Glassnode için iyi zamanlar, Eylül ayında olması beklenen etkinliğin kendisine kadar devam edebilir.

“Bitcoin türev piyasalarında belirgin olan fazlaca azca yönlü önyargı var. Bununla beraber, Ethereum tarafında, tüccarlar, Eylül ayında merkezli opsiyon sözleşmelerinde ağırlıklı olarak anlatılan uzun bir önyargıya sahipler, ”diye yazdı, Ağustos ayında gösterilen “The Week On-Chain” bülteninin son sayısında tüccarların planları hakkında yazdı. . 8.

“Hem vadeli işlemler hem de opsiyon piyasası Eylül’den sonrasında geriye gidiyor, bu da yatırımcıların Birleşmenin ‘söylentiyi al, haberi sat’ seçimi bir vaka olmasını beklediklerini ve buna gore pozisyon aldıklarını gösteriyor.” ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Binance) . Kaynak: TradingView

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir