Bitcoin fiyatı, Pelosi Tayvan ziyaretinde tecim aralığı devam ettikçe 23 bin dolar düştü

Bitcoin (BTC), 2 Ağustos’taki Wall Street açılışının arkasından ABD ve Çin arasındaki gerilimlere yönelik piyasa tepkilerinin devam etmesinden sonrasında oynaklık görmüş oldu.

Pelosi Taipei’ye indiğinde BTC fiyatı U dönüşü yapıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, ABD Temsilciler Meclisi başkanı Nancy Pelosi’nin Pekin’den gelen misilleme ikazlarının arkasından Tayvan’ın Taipei kentine indirilmiş olduğu haberlerinin gelmesiyle beraber BTC/USD paritesinin gün içinde 23.000 doların üstüne çıktığını gösterdi.

Büyük bir olayın meydana geldiğine dair endişeleri artıran ziyaret, sorunsuz geçti benzer biçimde görünüyordu – büyük bir bankacılık devi JPMorgan’ın bir analistinin daha ilkin bir piyasa rallisine yol açacağını söylediği bir şey.

o yapmış oldu, piyasaları pompalayın pic.twitter.com/Os09HTGIoc

— Fomocap (@fomocapdao) 2 Ağustos 2022

Hem S&P 500 hem de Nasdaq Bileşik Endeksi yazının yazıldığı sırada birazcık daha yüksekti ve ilk kayıpları tersine çevirdi. Daha ilkin Asya piyasaları, hem Şanghay Bileşik Endeksi hem de Hong Kong’un Hang Seng’inin gün içinde ortalama %2,3 oranında kıymet kaybetmesiyle belirsizlik sebebiyle daha da kötüydü.

Tüccarlar son birkaç gündür BTC’de yaşanmış olan sakinliğin sona erdiğini görürken, bir gecede tekrardan testlerin görülmesinin arkasından yakınlardaki mühim trend çizgilerinin devam edip etmeyeceği görülmeye devam etti.

Popüler tüccar Crypto Tony, “Cryptocurrecny alanında önümüzdeki birkaç hafta / ay, makro olayların her zamankinden daha büyük bir rol oynaması sebebiyle dalgalı olacak.”

Crypto Tony, BTC/USD’nin daha düşük seviyeler için 22.000 ila 24.000 $ arasındaki aralığı terk etmesi durumunda tahsisine ekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Bu aralık, gene de 25.000 $ ‘a kadar bir gezi potansiyeli bulunduğunu kabul eden öteki tüccar Credible Crypto tarafınca paylaşıldı.

Bu fikirde bir değişim yok – hala YEŞİL’e aşağı bir hareket yada en azından burada KIRMIZI X ile gösterilen düşük salınım, yukarı yönlü 25k+ $BTC’ye devam etme arayışında. https://t.co/P3WKkLRmls pic.twitter.com/u494VRotcd

— CrediBULL Kripto (@CredibleCrypto) 1 Ağustos 2022

Bitcoin ve risk varlıkları için potansiyel bir ters rüzgarda, vakalar bir kez daha 106 işaretini hedeflemek için ortaya çıktıkça ABD doları endeksi (DXY) günlük güçten yararlandı.

Bloomberg dolar endeksi de Pelosi’nin yirmi beş yıl içinde Tayvan’daki ilk ABD konuşmacısı olmasıyla beraber terfi etti.

ABD dolar endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Fib seviyeleri, üçüncü çeyrekte Bitcoin için kazanç ve kayıpları sınırlandırıyor

Ayrıca daha geniş resmi tartışırken, tecim şirketi QCP Capital, Bitcoin’in 2022’nin en düşük seviyesi olan 17.600 $’ı tekrardan kontrol etmesini beklemediğini doğruladı.

İlgili: Ekim 2021’den bu yana en iyi aylık kazançlar — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi ihtiyaç duyulan 5 şey

Analistler, 1 Ağustos’ta gösterilen piyasa özetinde, “Üçüncü çeyreğin bir çok için BTC fiyatının, yukarı yönlü rallilerin sınırı olan olduğu, sadece bununla birlikte dalgalı fiyat hareketine bağlı düşüşlerle beraber buradan daha yüksek kaymasını bekliyoruz” diye yazdı.

Bununla beraber, bu vakit diliminin ötesinde, QCP, mevcut ayı piyasasını resmen sona erdirmek için “düşük seviyeleri kırma” hareketini dışlamadı. “Aşırı” koşullarda, bunun 10.000 dolara kadar düşük tutarları içerebileceğini söylemiş oldu.

Ek olarak, geçici bir pivot noktası, 28.700 dolarda bir Fibonacci geri çekilme seviyesi olabilir.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir