Bitcoin, Geçen Yıldan Beri En İyi Tecim Ayında Temmuz’da %19 Arttı

Bitcoin, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların birazcık üstünde olandan %65’in üstünde bir düşüş olabilir, sadece Temmuz’da bir sterlin yaşıyor: en büyük kripto para birimi son 30 günde %19 arttı ve geçen yıldan bu yana en iyi ayını yaşamaya hazırlanıyor. .

CoinMarketCap’e nazaran dijital varlık, yazının yazıldığı sırada 24.094 dolardan işlem görüyordu. Bu, ortalama %3’lük yedi günlük bir artış. Sadece daha da önemlisi, Bitcoin’in 30 günlük yükselişi, Ekim ayından bu yana yaşamış olduğu en büyük artış.

Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanı, artan enflasyon ve dünya genelinde ihtimaller içinde bir durgunluktan sert bir halde etkilendiğinden, bunlar yükseliş sinyalleri olarak görülebilir. Fed faiz oranlarını yükseltirken, yatırımcılar “riskli” varlıkları elden çıkarıyor. Bu, ABD hisse senetlerini ve bununla beraber meşhur uçucu olan Bitcoin’i (ve öteki dijital madeni paraları ve jetonları) ihtiva eder.

Bugünkü verilere bakıldığında, varlık beklenenden daha iyi durumda ve hala 2022’de görülen tipik bir model olan ABD borsasıyla yakından uyumlu. ABD hisse senetleri Cuma günü üst üste üçüncü gün terfi etti ve ellerinden gelenin en iyisini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yatırımcılar, Federal Biriki’in enflasyonu soğutmaya yönelik hamlelerinden daha azca korktukları için, ortalama iki yılda bigün.

Ve Bitcoin iyi bir ay geçiren tek dijital varlık değil: Ethereum şu anda 1.745 dolardan işlem görüyor – 30 günlük %55 artış.

Dün bildirildiği suretiyle, bu muhtemelen “birleştirme” olarak malum en büyük ikinci kripto para birimine uzun süredir beklenen ve hızla yaklaşan yükseltme ile ilgili. Eylül ayına kadar Ethereum’un, hisse kanıtı adında olan daha enerji verimli bir düşünce birliği mekanizmasına geçmesi umut ediliyor.

Bu yükseltme, madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak, bunun yerine ağı güvenli tutmak ve blok zincirinin mahalli kripto para birimini kilitleyerek işlemleri işlemek için doğrulayıcılara güvenmek yerine. Bazıları, birleşmenin kripto para birimi üstünde deflasyonist bir tesiri olabileceğini söylüyor, bu yüzden yatırımcılar evvelkinden daha iyimser.

Bu koşu hem Bitcoin hem de Ethereum için kısa ömürlü olabilir: enflasyon yüksek kalırsa ve dijital varlıklar hisse senetlerini takip etmeye devam ederse, ayı piyasası yatırımcılara zarar vermeye devam edebilir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir