Bitcoin, kripto kabulü ve risk sermayesi için bir sonraki merkez mi?

Kripto para birimi alanında şüpheci sıkıntısı yok. Pek oldukça şahıs emek verme kanıtı blok zincirlerinin çevresel tesirini yada dolandırıcılıkların çoğalmasını eleştirirken, kriptoya karşı belirli bir argüman çoğunlukla öne çıkıyor: Blockchain’in gerçek bir kullanım durumu yok.

Cointelegraph’ın The Agenda podcast’i iki haftada bir bu eleştiriyi ele alıyor ve blockchain ile kriptonun basit insanlara iyi mi destek olabileceğini araştırıyor.

The Agenda’nın bu haftaki bölümünde sunucular Jonathan DeYoung ve Ray Salmond, Cointelegraph’ın kendi toplumsal medya uzmanı ve Hashing It Out podcast’inin sunucusu Elisha Owusu Akyaw ile Afrikalıların finansal kapsayıcılığı güçlendirmek ve potansiyel olarak ülkeleri dönüştürmek için kriptoyu iyi mi kullandıklarını açıklamak için söyleşi ediyor. teknolojik yenilik merkezlerine dönüştürüyor.

Kripto günlük Afrikalılara iyi mi destek oluyor?

Akyaw’a nazaran kripto, hem bölgesel hem de dünya genelinde para göndermek için daha uygun ve uygun fiyatlı bir yol sunuyor. Akyaw, “Western Union, MoneyGram ve tüm bu para işlem firmaları yada rayları, yüksek ücretler uygulayarak Afrika’dan oldukça uzun süredir milyonlar kazanmıştır”, oysa kripto kanalıyla para göndermenin maliyeti mühim seviyede daha düşük.

Akyaw, Bitcoin’in (BTC) bir çok Afrikalı için mahalli itibari para birimlerinden daha iyi bir kıymet deposu sunduğunu savundu. Gana’da yaşama deneyimi hakkında konuşurken, “Bitcoin satın alabilir ve önümüzdeki bir yıl yada altı ay süresince saklayabilirsiniz. Enflasyona karşı Ganalı Sediyi tutmaktan daha iyi bir tedbir.”

Son olarak, kripto endüstrisi kıtada yeni fırsatlar yaratıyor. Akyaw, “Gelişmenin her noktasında Afrika geride kaldı” dedi. Sadece sektörün küresel doğası ve hemen hemen erken gelişme aşamasında olması, büyümesinden yararlanmak ve katılmak için benzeri olmayan bir fırsat sunuyor.

“Bu, büyük bir değişimin gerçekleştiği ve Afrikalıların katkıda bulunabildiği ilk zamanlardan biri. Afrikalılar, çoğu zaman devlet olan bir aracıdan geçmek zorunda kalmadan, meydana gelen değişimden direkt faydalanabiliyorlar. Ve bence bu mükemmel bir şey.”

Bir sonraki Silikon Vadisi mi?

Afrika’daki ülkelerin “kripto üreticileri için mıknatıs yada yeni bir tür Silikon Vadisi” haline gelmesi için ne gerektiği sorulduğunda Akyaw, geliştiricilerin, yeni başlayanların ve fintech şirketlerinin kıtayı oluşturmak istemesi için iyileştirilmesi ihtiyaç duyulan iki faktöre işaret etti. evleri: düzenleme ve altyapı.

Um. Bu yüzden @jack ile @AfroBitcoinOrg Konferansında tanıştım.

Pic.twitter.com/SJKjkU6nAb’den beri gülümsüyorum

— Elisha – GhCryptoGuy (@ghcryptoguy) 5 Aralık 2022

Akyaw’a nazaran Afrika ülkelerinin çoğunda uygun düzenleme yok, bununla beraber kripto kullanımını da kınıyor. Bu, şirketlerin çoğu zaman mağaza oluşturmak için lisans alamadıkları ve konut sakinlerinin Web3 protokolleri ve firmaları ile etkileşim kurmaktan caydırıldığı anlamına gelir:

“Yeterlik alamazsınız. Ülkede bir banka ile çalışamazsınız. Bir oldukça şeyi yapamazsın. O yüzden gelmenizin bir anlamı yok.”

Akyaw, değişmesi ihtiyaç duyulan bir öteki şeyin de elektrik şebekelerinin daha istikrarlı ve webin daha güvenilir olması icap ettiğini söylemiş oldu. “Birçok Büyük Teknoloji şirketinin gelmesini istiyorsanız, 7/24 mükemmel elektriğe haiz olmaları gerekir. İnternet mükemmel olmalı bu sebeple kripto alanında yaptığımız şeylerin bir çok sanal.”

Akyaw’ın The Agenda ile yapmış olduğu sohbetten daha çok data almak için – arka planı, dış finansmanın herhangi bir olumsuzluk olup olmadığı ve Afrika’da kripto paranın kısa vadeli potansiyel geleceği dahil – bölümün tamamını Cointelegraph’ın Podcasts sayfasından, Apple Podcasts’ten yada Spotify’dan kulak verin. Cointelegraph’ın öteki programlarının tümüne göz atmayı da ihmal etmeyin!

Magazine: Unstablecoins: Depegging, banka hücumları ve öteki riskler beliriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir