Bitcoin Madenci Bitfarms, Yükselen Enerji Tutarları Bittiği Olarak 2. Çeyrekte 142 Milyon Dolar Zarar Deklare etti

Firmanın bugün bildirdiğine bakılırsa, halka açık Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms ikinci çeyrekte 142 milyon dolarlık net ziyan oldu.

Çeyrek süresince, Quebec merkezli Bitfarms, kısmen Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’inden almış olduğu borçla ödenmemiş bakiyeyi ödemek için 69.3 milyon dolara 3.357 Bitcoin sattı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyalamasında, firmanın Haziran ayı sonuna kadar ortalama 62 milyon dolar değerinde 3.144 BTC’ye haiz bulunduğunu söylemiş oldu.

Şirket, hash oranını artırdığı için, geçen senenin aynı çeyreğine kıyasla gelirlerini 37 milyon dolara kıyasla 42 milyon dolar artırdı, şundan dolayı bir blok zincirindeki toplam informasyon işlem gücünün bir ölçüsü. Sadece bu, ikinci çeyreğin başlangıcında 45.868.95 $ ‘dan 30 Haziran’a kadar 19.269.37 $’ a düşen Bitcoin fiyatlarındaki düşüşle dengelendi – CoinMarketCap’e bakılırsa bu %58’lik bir düşüş.

Hash oranı, kripto madenciliği şirketlerinin potansiyel kazançlarını iyi mi ölçtüğüdür. Madencilik, kriptografik bulmacaları çözmek için yarışan üst düzey informasyon işlem donanımlarının kullanımını ihtiva eder, böylece ödül olarak yeni gösterilen kripto para birimini alma şansı için ağın güvenliğini sağlamaya ve işlemleri doğrulamaya destek verir. Her karma, bir şifreleme dizisinde bir “tahmini” temsil eder. Bunu doğru tahmin eden madenci, blok tutarındaki işlemleri doğrulama ve blok zincirine ekleme hakkını kazanır. Bir exahash, bir kentilyon bu tür tahminleri temsil eder.

Bifarms başkanı Geoff Morphy, “Kuvvetli operasyonel gelişme sağlayarak, kurumsal hash oranımızı çeyreğin başından %33 ve bir yıl öncesine bakılırsa %157 artırarak 30 Haziran 2022’de saniyede 3,6 exahash’a (EH/s) yükselttik.” ve baş işletme görevlisi, bir basın açıklamasında söylemiş oldu. “Bunker inşasının çevrimiçi 2. aşamasını getirerek, şu anda BTC ağının %2’sine yaklaşan pazar payımıza bir Bitfarms rekoru olan yeni kazanımlar ekledik.”

Fiyatlar Haziran sonundan bu yana birazcık toparlandı. BTC Pazartesi sabahı 24.096.72 dolardan işlem görüyordu. Sadece hash oranındaki artış iki ucu keskin bir kılıç oldu. Şirket ek olarak artan enerji fiyatlarının ısırmasını da hissetti.

Bitfarms’ın kamu hizmetleri ve altyapıyı kapsayan 32 milyon dolarlık satış maliyeti, geçen senenin aynı çeyreğinden bu yana neredeyse üç katına çıktı. Bitfarms’ın çeyrek süresince filosuna 9.000 MicroBT Whatsminer eklemesi ve toplam hash oranını saniyede 2,7 Exahash’tan 3,6 EH/s’ye getirmesi bu durumu daha da kötüleştirdi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir