Bitcoin madencileri artık 1.856 milyon BTC rekorunu elinde tutuyor – yeni veriler

Bitcoin (BTC) madencileri, geçtiğimiz aylardaki türbülansın tesiri azaldıkça, tarihin herhangi bir zamanından daha çok BTC’ye haiz.

Zincir içi analitik şirketi CryptoQuant’ın verilerine gore, madencilerin BTC varlıkları Temmuz ayında mühim seviyede arttı.

Madenciler satışları istiflemeye devam ediyor

Madencilerin son fiyat zayıflığından kurtulduğunun son olarak emaresinde, cüzdanlarındaki BTC miktarı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

CryptoQuant’a katkıda bulunan ve analist Jan Wuestenfeld’in belirttiği şeklinde, toplam bakiyeleri 29 Temmuz itibariyle 1.865.272 BTC’ye ulaştı. Ağustos ayının başlangıcında hafifçe bir düşüş görüldü ve 3 Ağustos itibariyle toplam 1.864.842 BTC oldu.

Rezervlerin mahalli bir en düşük seviyeye ulaşmış olduğu 6 Temmuz ile 29 Temmuz rekoru içinde madencilerin cüzdan bakiyesi %0,37 yada 6,885 BTC arttı.

Bitcoin madenci biriki tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Wuestenfeld, CryptoQuant’ın o gün yapmış olduğu “Quicktake” güncellemelerinden birinde, “Bitcoin madenci rezervleri, Haziran ayındaki kapitülasyon vakasından sonrasında meydana gelen çıkışları/satışları tamamen kurtardı,” yorumunu yapmış oldu.

“Madenci cüzdanlarında tutulan Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinde.”

Wuestenfeld, BTC/USD’nin 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyesine düşmüş olduğu ve peşinden 17.600 dolarlık bir tabandan ortalama %38 toparlandığı için madencilerin mücadelelerine atıfta bulunmuş oldu.

Sorunları, azalan madenci katılımını yansıtmak için hem hash oranı hem de güçlük düşüşü ile ağ temellerinde açıkça görülüyordu.

Cointelegraph’ın bildirdiği şeklinde, güçlük bu hafta aylardır ilk artışını görecek, Wuestenfeld ise hash oranının hemen hemen gözle görülür bir geri dönüş yapmadığını belirtiyor.

“Ayrıca, hash oranı hala düşüş eğiliminde, kârsız madencilerin bitcoin’in fiyatının Haziran ortasında düşmesinden sonrasında ekipmanlarını kapatıyor şeklinde görünüyor” diye ekledi.

“Sadece, bu özgür piyasada olması gerektiği şeklinde ve sıhhatli. Bu yüzden aklımda hakkaten endişelenecek bir şey yok.” Bitcoin ağının temellerine genel bakış (ekran görüntüsü). Kaynak: BTC.com

Satışları günde 1.000 BTC’nin altında değiştirir

Öteki ölçümler de madenciler için tünelin sonundaki ışığa işaret ediyor. Geçen hafta, rakamlar madencilerin “teslim olma” aşamasının, fiyat hareketinin daha yüksek istikrara kavuşmaya devam etmesi durumunda Ağustos ayında sona erebileceğini öne sürdü.

İlgili: Bitcoin madencilik endüstrisi çökecek mi? Analistler krizin niçin hakkaten fırsat bulunduğunu açıklıyor

Geçen hafta, rakamlar madencilerin “teslim olma” aşamasının, fiyat hareketinin daha yüksek istikrara kavuşmaya devam etmesi durumunda Ağustos ayında sona erebileceğini öne sürdü.

CryptoQuant’a gore, Haziran vakalarından bu yana madenciler bir günde borsalara maksimum 927 BTC gönderdi.

Bitcoin madenci değişimi akış tablosu. Kaynak: CryptoQuant

Verilerin mevcut olduğu son olarak tam gün olan 2 Ağustos’ta, madencilerden borsa cüzdanlarına girişler yalnız 359 BTC’ye ulaştı.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir