Bitcoin madenciliği hash oranı, terra hash başına düşen gelire karşın %60 arttı

Bitcoin madenciliği hash oranı, 4 Eylül’de 298.5134 EH/s’ye kadar terfi etti ve 24 saat içinde +%60’lık bir artışa işaret etti.

Fintech araştırma şirketi Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, artan hash oranının önde gelen kripto para birimi için tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğini söylemiş oldu.

Bu hafta sonu bitcoin hash gücünde büyük artış. Yeni üstün dereceli seviyeye ulaşıldı. pic.twitter.com/p7AQZBxNuO

— Mati Greenspan (@MatiGreenspan) 4 Eylül 2022

Aykırı bir kıymet olmaktan oldukca uzak, senelik bir vakit çerçevesindeki hash oranının bir analizi, Terra patlamasını ve müteakip likidite krizini takiben Haziran ayındaki düşüşe karşın, daha yüksek bir yükseliş eğilimi gösterdi.

Bu dönem süresince, Bitcoin’in fiyatı düşüş eğilimi gösteriyor ve hash oranı ile fiyatın ilişkisiz olduğu argümanına daha çok ağırlık katıyor.

Fiyat belirsizliği devam ediyor

18 Haziran’da 17.600 $’a düştükten sonrasında Bitcoin, 15 Ağustos’ta 25.100 $’a ulaşan kademeli bir yükseliş trendi başlattı.

O zamandan beri, piyasa katılımcıları yaklaşan faiz artırımları tehdidine karşı davranışlarında ölçülü davrandıkça makro vakalar hız kazanmıştır.

28 Ağustos’tan bu yana BTC düşüş eğilimi gösteriyor ve şu anda 19.400 ila 20.400 dolar içinde dar bir tecim aralığında tutuluyor.

Kaynak: TradingView.com’da BTCUSDT

Analist MarcPMarkets geçtiğimiz günlerde borsadaki düşüşün ve hızla yükselen doların Bitcoin üstünde ağır bir yük oluşturduğunu söylemiş oldu. Dedi ki:

“…S&P’deki aşağı yönlü fiyat hareketi ve Dolardaki yeni zirveler, önümüzdeki bir yada iki hafta süresince DÜŞÜK tutarları destekleyen bir ortamı kolaylaştırmaya devam ediyor.”

Bitcoin madencileri baskı altında

Bitcoin madencileri, fiyat belirsizliği sebebiyle artan baskı altına giriyor. Aşağıdaki grafik, Kasım 2021’deki pazar zirvesinden bu yana kaymaya devam eden terra hash başına madenci gelirini göstermektedir.

Her ne kadar terra hash başına gelirde kademeli bir artışa neden olan Mayıs ayı sonlarında bir dibe ulaşılsa da, son vakalar keskin bir düşüşü tetikledi.

Kaynak: Glassnode.com

Ayrıca, artan hash oranı ile beraber madencilik zorluğu da artıyor. 31 Ağustos’ta, madencilik zorluğu 30.98 T’ye terfi etti – 11 Mayıs ile 24 Mayıs içinde meydana gelen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 31.25 T’nin oldukca azca altında.

Şimdilik, tüm gözler Bitcoin fiyatında, bundan dolayı daha çok satış, minimum verimli madencileri operasyonlarını durdurmaya zorlayacak.

Gösterilen: Bitcoin, Madencilik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir