Bitcoin Madencilik Şirketi Pusula Madenciliği, Yüksek Enerji Maliyetlerini Göstererek Georgia Sitelerini Kapattı

Bir Bitcoin (BTC) madencilik teçhizatı hizmeti olan Compass Mining, Gürcistan’da bulunan 2 ve 3 numaralı kazançlı madencilik merkezlerinin sahibinin artan enerji maliyetleri sebebiyle kapanacağı mevzusunda bilgilendirildi.

Compass, Bitcoin madencilik donanımını ve tesisler için sözleşmeler sattığından, karar üstünde bir tesiri olmadı. Perşembe günü şirket çapında bir e-postaya nazaran, Compass Çarşamba gününe kadar bu karardan haberdar değildi.

E-postaya nazaran, “tesis sahibinin, madencileri mahalli kamu hizmeti tarafınca son zamanlarda uygulanan aşırı enerji oranı değişikliklerinden korumak için Georgia tesislerini kapattığını” belirterek, enerji maliyetlerinde %50’lik bir artış sebebiyle kepenk kapatılıyor. Teksas’ta başka bir tesis açacak.

Ağustos ayında bundan önceki şirket e-postasına nazaran, bir British Columbia lokasyonu da ortalamanın altında tesis koşulları sebebiyle 23 Ağustos’ta kapatıldı. Firmanın içerik direktörü Will Foxley, “Bu birimler şu anda başka bir tesise sevk ediliyor ve derhal çevrimiçi olmalı” dedi.

Madencilik şirketi, Decrypt’in yorum talebine derhal cevap vermedi.

Pusula Madenciliği’nin inişli çıkışlı yazı

Bugünün haberleri, kripto madenciliği şirketi için oldukça değişken bir yaz ortasında geliyor.

Haziran ayında, madencilik teçhizatı tedarikçisinin CEO’su ve baş teknoloji sorumlusu, “bu değişikliklerin Compass Madencilik için bir sonraki gelişme seviyesine ulaşmak için uygulanacağını” belirten resmi duyuruyla çekilme etti.

14 Haziran’da Maine’de Compass Madencilik kulelerine ev sahipliği meydana getiren bir site olan Dynamics Mining, firmayı elektrik faturalarından vazgeçmekle ve 14 Haziran’da sözleşmeyi feshetmekle suçladı.

Sadece Pusula bu iddiaları reddediyor. Şirket 29 Haziran’da “Compass, finansal yükümlülükleri de dahil olmak suretiyle Dynamics ile olan sözleşmeleri kapsamındaki tüm yükümlülüklerini yerine getirdi” dedi.

Temmuz ayında madencilik şirketi, “bu değişimler Compass’ın bu gelişen pazarda çevik ve iyi bir konumda kalmasını sağlayacak” diyerek personelin %15’ini işten çıkardı ve yönetici maaşlarını %50 oranında azalttı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir