Bitcoin madencilik ısısını tekrardan kullanmak küresel enerji krizini çözebilir: Arcane

Arcane araştırmasına bakılırsa, Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarını yürütmenin arkasındaki esneklik, enerji endüstrisinin önünde duran gerçek dünya sorunlarını çözmek için yaşamsal olabilir.

Bitcoin’in ana akım benimsenmesi söz mevzusu olduğunda yetkililerin gündeme getirmiş olduğu en büyük endişelerden biri, enerji gereksinimleridir. Yonga seti üretimindeki yenilikler, Bitcoin madenciliği ile ilgili operasyonel maliyetlerin azaltılmasına destek olurken, Arcane’den bir rapor, pazarın enerji endüstrisini dönüştürme potansiyelini ortaya koyuyor.

Düşük tepki verme maliyeti sebebiyle Bitcoin madenciliği, çoğu zaman kararsız ve denetim edilemeyen enerji üreten rüzgar ve güneş şebekelerinin büyümesini tamamlar. Arcane araştırması, Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi’nin bugüne dek yalnızca bitcoin madencilerinin en gelişmiş talep cevap programlarına katılmasına izin verdiğine işaret ediyor.

Bitcoin madenciliği, şebeke taleplerine karşı esnek olmanın yanı sıra, petrol çıkarma ile ilişkili naturel gaz yakma süreci olan gaz yakma ile ilgili sorunların çözülmesine de destek olabilir.

Arcane, madencilerin Bitcoin teçhizatlarının bilinemezliği, modülerliği ve taşınabilirliğinden yararlanarak petrol kuyularının yanında operasyonlar kurabileceklerini vurgulayarak, “Her 1000 dolarlık yatırım için, bir bitcoin madencilik sistemi yılda 6,32 ton CO2 eşdeğeri emisyonlarını 1.3 tonluk CO2 eşdeğeri emisyonlarını azaltıyor” diye akıl yürütüyor. rüzgar için ve 0.98 güneş için.”

Bitcoin madenciliği, önümüzdeki kış aylarında evleri, endüstrileri ve öteki uygulamaları ısıtmak için yan ürünü olan ısıyı tekrardan kullanarak enerji sanayisine daha çok destek olabilir. Isıtmanın dünyadaki CO2 emisyonlarının kabaca %40’ını oluşturduğunu belirtmek önemlidir.

Bitcoin madenciliğinden gelen ısıyı tekrardan kullanmak, işletme sübvansiyonları ve daha düşük ısıtma maliyetleri dahil olmak suretiyle çeşitli avantajlar sunar.

İlgili: ABD’li milletvekilleri, enerji tüketimi hakkında data talep eden 4 maden firmasına direkt hitap ediyor

Yukarıdaki araştırmanın önemi, Euro Bölgesi’nin gaz ve enerji krizinin ortasında %9,1’lik üstün dereceli enflasyona ulaşmış olduğu bir zamanda ortaya çıkıyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği şeklinde, enerji tutarları geçen aya bakılırsa senelik %38,3 artışla en büyük fiyat artışını oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir