Bitcoin Madencilik Operasyonları, Kripto Kışının Ortasında Genişlemeye Devam Ederken, ‘Atık Gazı Ölçekte Enerjiye Dönüştürüyor’ – Madencilik Bitcoin Haberleri

Firmalar daha çok megawatt kapasite elde ettikçe, yeni tesisler kurdukça ve binlerce uygulamaya hususi entegre dönem (ASIC) madencilik teçhizatı satın aldıkça, bitcoin madenciliği endüstrisi genişlemeye devam ediyor. Cuma günü, Validus Power şirketi, Kanada, Ontario’da kripto madenciliği tesisleri olacak iki organik gaz santrali satın aldığını deklare etti. Aynı gün, Applied Blockchain şirketi büyümeyi ve “veri merkezlerinin inşasını” finanse etmek için 15 milyon dolarlık bir kredi aldı. Bitcoin madenciliği endüstrisinin büyümesi katlanarak artarken, bununla birlikte bitcoin madenciliği operasyonları dünyanın CO2 emisyonlarını temizlemeye yönelik mühim bir engel oluşturuyor.

Applied Blockchain, Veri Merkezleri Oluşturmak için 15 Milyon Dolarlık Kredi Sağlıyor

Kripto para piyasaları son birkaç ayda mühim bir düşüş yaşarken, belirli bitcoin madencilerinin genişlemesini engellemedi. Mesela, bu hafta, bitcoin madenciliği şirketi Genesis Digital Assets, firmanın 2022’nin ilk yarısında 708 megawatt (MW) kapasiteyi güvence altına aldığını duyurdu. Binlerce ASIC madencilik cihazını indirimli olarak güvence altına aldıktan sonrasında, bitcoin madenci Cleanspark bunu daha ilkin duyurdu. 86 MW kapasiteli plug-in-hazır bir tesis satın almış olduğu hafta.

Cuma günü, bitcoin madenciliği barındırma şirketi Applied Blockchain, genişlemeye devam etmek için 15 milyon dolarlık bir kredi sağladığını duyurdu. “[Applied Blockchain] Tesisi mevcut borcunu ödemek ve veri merkezlerinin inşasını finanse etmek için ek likidite sağlamak için kullanmayı planlıyor ”dedi. Applied Blockchain’in başkanı ve CEO’su Wes Cummins, “Yeni kredi tesisi, Jamestown tesisimizdeki kredi-değerimizi ikiye katlıyor ve gelişme planlarımızı finanse etmek ve müşterilerimizden gelen artan talebi karşılamak için bizlere ek ana para sağlıyor” dedi.

Validus Power, Atık Gazı Hususi Temiz Enerji Teknolojisi ile Bitcoin’e Dönüştürme Planlarıyla Ontario Varlığını Genişletiyor

Applied Blockchain, mevcut borcunu ödemek ve altyapı oluşturmak için kredi alırken, bir blockchain güç çözümleri şirketi olan Validus Power, firmanın Kanada’da daha çok veri merkezi inşa ettiğini duyurdu. Validus Power, Kapuskasing ve North Bay, Ontario’da iki kripto madenciliği tesisi geliştirmenin ortasında ve Şimal Ontario, Iroquois Falls’ta veri merkezi inşaatı planları var. Şirket, organik gaz santrallerini Nisan 2022’de Northland Power’dan satın aldı.

Validus’a gore, Iroquois Falls santrali 120 MW ve organik gazla çalışan bir güç merkezi. Kingston lokasyonu bununla birlikte 110 MW kapasiteli organik gazla çalışan bir enerji merkezidir. Geçen Ekim ayında Validus, North Bay Elektrik Santralini duyurdu ve ek olarak Hut 8 Mining Corp ile bir ortaklık imzaladı. Bugün sayısız bitcoin madenciliği şeklinde Validus Power firmaları da boşa harcanan gazı kriptoya dönüştürüyor.

3 Haziran’da şirket, “atık gazı uygun temiz enerji teknolojisi ile Bitcoin’e dönüştüren” Mad Maxx Mobil Güç Filosu hakkında yazdı. Validus, Crusoe Energy, Greenidge Generation, Upstream Data, Vespene Energy, EZ Blockchain ve boşa harcanan gazı bitcoine dönüştüren bir takım öteki şirkete katılıyor. 2022’de bitcoin madenciliği endüstrisinin genişlemesi bir tek gelişme görmekle kalmıyor, bununla birlikte bitcoin madenciliği operasyonlarının arkasındaki teknolojiler çevreye destek oluyor. Validus’un geçen Haziran ayında yayınladığı blog yazısı şöyleki diyor:

Validus Power, uygun ve kanıtlanmış teknoloji kullanımı yardımıyla, petrol arıtma sürecinde oluşan istenmeyen ve kullanılamaz atık gazları alıp ölçekte enerjiye dönüştürebilmektedir.

Bu hikayedeki etiketler

15 milyon $ kredi, Uygulamalı Blok Zinciri, Bitcoin madenciliği, BTC Madenciliği, Crusoe Enerji, Enerji, EZ Blok Zinciri, Flare Gazı, Gaz, Gazdan Enerjiye, Greenidge Üretimi, Jamestown tesisi, çöp gazı, Madencilik Operasyonları, organik gaz, Ontario, Upstream Data, Validus Güç, Vespene Enerji, Atık Gaz

Applied Blockchain’in genişleme için fon alması ve Ontario, Kanada’daki Validus Power genişletme operasyonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir