Bitcoin maksimalist Saylor vergi dolandırıcılığı sebebiyle dava ediliyor, Ethereum’un Birleşmesi öncesinde volatilite umut ediliyor

31 Ağustos için kripto evrenindeki en büyük haberler içinde ABD Kongresi’nin 5 kripto borsasından kripto sahtekarlığıyla iyi mi savaşım ettiklerini açıklamalarını istemesi, Michael Saylor’un Washington’da vergi kaçakçılığı sebebiyle dava açılması ve Christopher Hamilton’ın OneCoin Dolandırıcılığı üstünde yargılanmak suretiyle ABD’ye iade edilmesi yer ediniyor.

CryptoSlate En Oldukca Okunan Haberler

ABD Kongresi, kripto sahtekarlığıyla iyi mi savaşım ettiklerini soran 5 büyük kripto borsası mektubu gönderdi

ABD Kongresi, kripto sanayisine daha net bir düzenleme getirmek amacıyla Coinbase, FTX, Binance.US, Kraken ve KuCoin’e kripto sahtekarlığını saptamak ve bunlarla savaşım etmek için gösterdikleri çabaları detaylandırmak için bir mektup yayınladı.

Kurultay ek olarak, platformlarında dolandırıcılık faaliyetleri riskini azaltmak için borsaların hangi araçları ve mekanizmaları uyguladığını öğrenmek istedi. Beklendiği benzer biçimde, borsaların mektuba cevap vermesi için 12 Eylül’e kadar süreleri var.

Kripto para piyasaları, Euro Bölgesi enflasyonu %9,1’lik üstün dereceli seviyeye ulaştığında yatay işlem görüyor

Avrupa istatistik ofisinden alınan verilere gore, Euro Bölgesi’nde Ağustos ayı enflasyon sayıları %9,1 ile üstün dereceli seviyeye terfi etti. Netice olarak, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) 8 Eylül’de agresif bir halde faiz oranlarını çoğaltması umut ediliyor.

Sadece kripto piyasası bu haberlere pek tepki vermedi. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin %0,1 artarken, Ethereum %0,25 arttı

Bitcoin madencilik zorluğu, Ocak ayından bu yana en yüksek olan %9’un üstünde arttı

CryptoSlate tarafınca çözümleme edilen Glassnode verileri, Bitcoin (BTC) madencilik zorluğunun %9,26 oranında arttığını gösteriyor. Ocak 2022’den bu yana en yüksek. Veriler, daha çok madencinin ağa katıldığını gösteriyor.

Bitcoin averaj hash oranının daha çok analizi, 16 Ağustos’ta gözlemlenen 197.7 EH/s’ye kıyasla 30 Ağustos’ta 224.7EH/s’ye (saniyede eksaha) kadar bir artış bulunduğunu gösteriyor.

Veri noktalarını birleştiren piyasa oyuncuları, Bitcoin madenciliği zorluğu ve hash oranındaki artışın, Avrupa ve Şimal ABD’daki baskıdan kurtulduktan sonrasında daha çok madencinin işe dönmesinin bir sonucu bulunduğunu kaydetti.

Helyum geliştiricileri Solana’ya geçiş önerdi

Topluluğa kısa sürede meydana getirilen bir HIP 70 önerisi, Helyum geliştiricilerinin, ağın verimliliğini çoğaltmak için Solana ağlarına geçiş yapmak için adım adım ilerlediğini ortaya koydu.

Geliştiriciler, geçişin, Helium’un veri akışı ve muhasebe sorunlarını çözmesine destek olacak Solana geliştirici araçlarına ve özelliklerine erişim açacağını iddia etti.

Topluluk üyelerinden gelen tepkiler, Solana’nın sık sık ağ kesintileri sebebiyle göç fikrinin onay almakta güçlük çekebileceğini gösteriyor.

Michael Saylor, MicroStrategy Washington’da vergi kaçakçılığı sebebiyle dava ediliyor

Bitcoin Maxi Michael Saylor ve şirketi MicroStategy, Washington’da vergi ödemelerinden kaçtığı iddiasıyla dava açacak.

Aleyhindeki davada, on yıldan fazla bir süredir Washington’da yaşayan Saylor’un, vergi kaçırmasına yardım etmek için şirketiyle komplo kurduğu iddia edildi.

İngiltere yargıcı, Christopher Hamilton’ı OneCoin dolandırıcılığına karşı yargılanmak suretiyle ABD’ye geri verme sonucu aldı

2014 senesinde 4 milyar dolarlık OneCoin Dolandırıcılığı ile suçlanan bir İngiliz Christopher Hamilton, İngiltere’deki bir mahkeme kararının arkasından ABD’ye iade edilecek.

Sanık daha ilkin ABD’de yargılanmaktan kaçınmak için başvurmuştu, sadece Bölge Yargıcı Nicholas Rimmer sonucunda Hamilton’un kurbanlarının yaşamış olduğu ABD’de yargılanması icap ettiğini belirtti.

Araştırma Neticeleri

Araştırma: Kaldıraç, açık faiz ve şortlar olarak Ethereum’un Birleşmesi öncesinde tasfiyeler, volatilite umut ediliyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

CryptoSlate tarafınca çözümleme edilen zincir üstü veri kümeleri, Ethereum birleştirmesinin yüksek oynaklıkla gelebileceğini gösteriyor.

Glassnode’a gore Tahmini Kaldıraç Oranlarını (ELS) kullanarak, kaldıraç hacminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.28’e ulaştığını gözlemledik, bu da Birleştirmeden meydana gelen büyük bir fiyat dalgalanması olması durumunda yüksek oynaklık potansiyeline işaret ediyor.

Fonlama oranları, Ağustos ayının başından bu yana oldukça negatif, bu da daha çok kısa pozisyonun oyunda bulunduğunu ima ediyor.

Açık ilgi için. Ethereum vadeli işlem piyasası Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5 milyon ETH’ye ulaştı ve bu da açık faizde devamlı bir artış bulunduğunu gösteriyor.

Piyasadaki düşüşe karşın ABD, perakende kripto yatırımcılarında %44 artış görüyor

Bitstamp tarafınca meydana getirilen bir anket, negatif piyasa koşullarına karşın Amerikalıların ilgi ve güveninin mühim seviyede arttığını ortaya koydu.

ABD merkezli yatırımcıların %61’i ilk yatırımlarını Q2 2022’de yapmış oldu ve bu da ilk çeyrekte yeni olandan %44’lük bir artış bulunduğunu gösteriyor.

Itimat derecesi ilk çeyrekte %61’den 2022’nin ikinci çeyreğinde %73’e yükseldiği için kripto para birimlerinde belirtilen yüksek itimat.

Cryptoverse çevresinden haberler

FTX, Cenup Kore şehrinin bir kripto borsası kurmasına destek olacak

Cenup Kore’nin Busan şehri, kent mahalli kripto borsasını kurmaya çalışırken teknik ve altyapı yardımı sağlamak için FTX ile bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı.

FTX ek olarak, Asya’nın blok zinciri düzenlemeden arındırılmış bölgesi olarak belirlenen şehirde benimsenmeye destek olmak için Kore ofisini Busan’da başlatmayı ima etti.

Ticketmaster, NFT etkinlik biletleri için Dapper Labs ile ortak oldu

Ticketmaster bugün, Dapper Labs tarafınca Flow blok zincirinde basılan NFT biletlerini vermeye devam edeceğini duyurdu. Resmi ortaklık, bilet platformunun Flow ile 5 milyondan fazla NFT basmasından altı ay sonrasında geliyor.

Kullanıcılar, NFT biletlerini kolayca görüntüleyebilecekleri ve takas edebilecekleri Ticketmaster pazarına erişmek için cüzdanlarıyla bağlantı kurabilecekler.

Rus kripto çiftliklerinin elektrik kapasitesi 85 MW’a ulaştı

Vygon Consulting tarafınca meydana getirilen çözümleme, Rusya’nın petrol sahalarındaki kripto para madenciliği çiftliklerinin 85 megawatt elektrik tükettiğini ve bu da ilgili petrol gazının (APG) yakılmasıyla üretilen tüm enerjinin %23’ünü temsil ettiğini ortaya koyuyor.

Emek verme ek olarak, azalan piyasa koşullarına karşın APG madencilerinin hala karlı bulunduğunu gösteriyor. Averaj olarak, madenciler ortalama 6,6 milyon dolar kazanıyor ve bunun gelecek yıl 79 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor.

Kripto Pazarı

Bitcoin gün içinde +%1.19 artarak 20.154$’dan işlem görürken, Ethereum +%1.3’lük bir artışı yansıtarak 1.566$’dan işlem görmüş oldu.

En Oldukca Kazananlar (24s)

En Büyük Kaybedenler (24s)

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir