Bitcoin Miner Stronghold, 67,4 Milyon Dolarlık Borcu Düşürmek İçin Madencilik Makinelerini Sattı

Mayıs ayındaki yıkıcı kripto çöküşünün geniş kapsamlı yansımaları hala hesaba katılıyor.

Dün gösterilen üç aylık kazanç raporunda, Bitcoin madencilik şirketi Stronghold, borç veren New York Digital Investment Group (NYDIG) ve başka bir katılımcı komisyoncu ile 67,4 milyon dolarlık borcun iptali karşılığında 26.200 madencilik makinesini geri vermek için bir anlaşmaya vardığını deklare etti. .

Ek olarak Stronghold, dün borç veren WhiteHawk Capital’den mevcut ekipman finansman anlaşmalarını tekrardan yapılandırmak ve genişletmek için Bitcoin madencisine 20 milyon dolara kadar ek borçlanma kapasitesi sağlayacak bir taahhüt aldı.

Netice olarak, konvertibl bonoların tekrardan yapılandırılmasıyla beraber bu anlaşmalar Stronghold’un borcunu 79 milyon dolar azaltacak.

Bu firmanın mevcut borcunun %55’i; 64 milyon dolar ödenmemiş duracak.

Bitcoin madencileri ayı piyasasına hazırlanıyor

Hareket, kripto şirketleri Mayıs ve Haziran’daki çöküşün pek fazlaca açıdan hala devam eden sakatlayıcı tesirini değerlendirmeye devam ederken geliyor.

Bitcoin son zamanlarda geçici olarak 25.000 dolara toparlansa da, önde gelen kripto para birimi, Kasım 2021 zirvesi olan 69.044.77 dolardan hala %65 aşağıda. CoinMarketCap verilerine gore Bitcoin şu anda 23.821.80 dolarda bulunuyor.

Bu büyük düşüş, mavi çipli kripto para birimini üretmek için devasa ekipman ve enerji maliyetleri ödeyen Stronghold şeklinde Bitcoin madencilerini harap etti.

Öteki Bitcoin madencileri, çöküşten kurtulmak için Bitcoin rezervlerini satmaya başladılar; bu, en sıkıntılı HODLer’ların bazı endüstrileri için şaşırtıcı bir hareket.

Arcane Research’ten bir rapora gore, Bitcoin madencileri Haziran ayında Bitcoin üretiminin %400’ünü oluşturan ortalama 15.000 BTC’yi sattı. Bu sayı Temmuz ayında 6.200 BTC’ye düştü.

Bitcoin aylık bıraktı. Kaynak: Arcane Research.

Gene de, bu madenciler tarafınca üretilen Bitcoin’in %158’i, ciddi mali sıkıntıların bir göstergesi.

Sadece Stronghold, Bitcoin kaynaklarını satmanın aksine madencilik ekipmanlarını satarak borcunu azalttı. Şirket, bunun uzun vadeli BTC üretim kapasitesini etkilemeyeceği mevzusunda ısrar eden.

Stronghold’un eş başkanı ve CEO’su Greg Beard yapmış olduğu açıklamada, firmanın mevcut pozisyonunun “şu anda düşük fiyatlarda Bitcoin madencilerini sabırla ve fırsatçı bir halde edinmemiz için ek kullanılabilirlik sağladığını” söylemiş oldu.

Ek olarak, ayrıca firmanın gelir elde etmesini sağlayabilecek alternatif gelir akışlarına da değindi.

Beard, “Güç üretim kapasitemiz değişmeden kalıyor, bundan dolayı Bitcoin madencilik filomuz kısa vadede azalırken, kuvvetli enerji piyasalarına mühim seviyede daha açık durumdayız” dedi. “Vadeli fiyatlar, madencilik filomuzun büyüklüğünden bağımsız olarak satış gücünün Bitcoin madenciliğine çekici bir alternatif bulunduğunu gösteriyor.”

Stronghold’un hissesi dün madencilik ekipmanı satışlarının açıklanmasıyla %17,55 düştü. Hisse senedi bugüne dek %75.76 oranında düştü ve yazı yazarken 3.19$’dan işlem görüyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir