Bitcoin satmak, yükselişte bulunmadığınız anlamına gelmez: Cypherpunk CEO’su

Kripto para piyasasında büyük bir tasfiye dalgasına karşın, son birkaç ay içinde kriptolarını satan bazı firmalar Bitcoin (BTC) mevzusunda asla düşüşte değil.

Kanada merkezli yatırım şirketi Cypherpunk Holdings, 2022 kripto kışında kripto satmayı seçen şirketlerden biriydi ve Haziran ayına kadar Bitcoin ve Ether’inin (ETH) %100’ünü tasfiye etti. Dünyada Bitcoin’e yatırım meydana getiren ilk halka açık şirketlerden önde gelen Cypherpunk, o sırada tüm dijital paralarını satmasına karşın uzun vadeli “kriptodaki yükseliş görünümünü” sürdürdüğünü söylemiş oldu.

Firmanın hisseleri Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık HODL sembolü altında işlem görmüş olduğu için Cypherpunk’ın kripto tasfiyesi birazcık acayip gelebilir. Kısaltma, kripto topluluğunda, “Sevgili Yaşam için Bekle” yada piyasa koşulları ne olursa olsun Bitcoin’i elinde tutmanın yükseliş stratejisine atıfta bulunmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cypherpunk CEO’su Jeffrey Gao’ya bakılırsa, kripto yatırımcıları bazen kriptolarını nakde çevirmelerine karşın yükselişlerini sürdürebilirler.

Gao, Cointelegraph ile yapmış olduğu röportajda, “Bu işin içindeyiz bu sebeple uzun solukta kripto mevzusunda net bir yükseliş eğilimindeyiz” dedi. Cypherpunk, isterlerse yarın Bitcoin’e yada “herhangi bir kriptoya yada herhangi bir kripto sepetine” geri dönebilir ve bunların “kesinlikle” firmanın etken olarak fırsatları takip ettiğini kaydetti, CEO.

Gao, Voyager, Three Arrows Capital ve Celsius benzer biçimde “sözde en sofistike” kurumların bile “risk yönetiminden tamamen yoksun” operasyonlara dahil olması sebebiyle endüstrinin mecburi tasfiyeleri gördüğünü söylemiş oldu. CEO’ya bakılırsa, risk yönetiminin yokluğu yada neredeyse yokluğu, kripto endüstrisini daha olgun bir şeyden hakkaten ayıran şeydir. Gao ekledi:

“İleriye dönük olarak, risk yönetimine yönelik bu zihniyet, uzun solukta hala yükseliş eğilimindeyken oldukca mühim. […] Kripto mevzusunda iyimser olabilirsiniz, sadece gene de piyasadan satış yapabilirsiniz.”

Gao’ya bakılırsa, Cypherpunk tasfiye sürecini Mayıs ayı başlarında, şimdi Terra Classic (LUNC) olarak tekrardan adlandırılan Terra (LUNA) ağ çöküşünden derhal ilkin başlattı ve algoritmik stabilcoin TerraUSD (eski adıyla UST) 10 Mayıs’ta ABD doları sabitini yitirdi. Gao, “Vaka gerçekleştiğinde, muhtemelen riskin ortalama %30’unu yada %40’ını boşalttık” dedi ve Cypherpunk’ın ondan sonra BTC’nin Mayıs ayı sonlarında kısa bir süre 30.000 doların üstünde işlem görmesiyle bir kısım daha sattığını da sözlerine ekledi. Gao, “Muhtemelen kurtulduğumuz son üçte biri Haziran ayındaydı,” dedi.

İlgili: Elon Musk: Tesla, Bitcoin’in %90’ını sattıktan sonrasında ABD ‘geçmiş zirve enflasyonu’

Gao, “Temelde ilerleme kaydetmedik, sadece bununla beraber ana para yıkımının çoğundan da kaçındık.” Dedi. Ağustos başlangıcında Solana ekosistem sorunlarıyla ilgili bazı sorunlara karşın, Ether ve Solana (SOL) benzer biçimde altcoinler mevzusunda oldukca iyimser bulunduğunu anlatmaya devam etti.

“Uzun solukta, en azından dönemin bu noktasında, öteki tokenlerden daha tutucu bir halde Bitcoin mevzusunda daha iyimser olurdum. Sadece önümüzdeki iki ya da üç ay içinde, muhtemelen Ethereum ve Solana’ya karşı daha kısmi olacağım ”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir