Bitcoin seviyeleri, BTC fiyatı 9 ayın en yüksek haftalık kapanışını izlerken izlenecek

Bitcoin (BTC), tüccarların daha düşük seviyelerin tekrardan kontrol edilmesinden kaygı duymasıyla 19 Mart’ta mühim bir haftalık kapanışa yaklaştı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin boğaları 26.000 doları korumak için “adım atmalı”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, Bitstamp’ta BTC/USD paritesinin 27.000 doları aştığını gösterdi.

Hafta sonu kısa bir süre için 28.000 $’a dokunduktan sonrasında, mesai dışı tecim yöntemiyle yavaş bir düşüş, boğaların daha da yükselmesini engelledi. Bu, piyasa katılımcılarının Bitcoin’in desteği kontrol etmeye geri dönme olasılığını tartmasına yol açtı.

Popüler trader Crypto Tony, Twitter takipçilerine, “25.500$’ın üzerindeyken uzun pozisyonumu koruyorum, sadece sonucunda 27.000$’lık desteği kaybettik, bu yüzden muhtemelen aşağı inip 26.100$’ı kontrol edeceğiz” dedi.

“Mühim olan, boğaların o anda kesinlikle devreye girmesidir.” BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Kripto Tony/Twitter

Tecim şirketi Eight’in kurucusu ve CEO’su olan Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, hafta sonu BTC/USD paritesinin düşmesine karşın kısa vadeli görünüm mevzusunda iyimserdi.

18 Mart tarihindeki analizin bir bölümünde “26.800 doların üstünde mi kalıyoruz? Yanıt açık, evet. Bu, trendin 26.800 dolar kaybolana kadar devam edeceği anlamına geliyor.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Gene de o gün meydana getirilen bir sonraki gönderi, mevcut spot fiyatın yalnız 300$ altındaki yakın desteğin önemini altını çizdi.

Van de Poppe, “Bitcoin için 26.800 dolar fazlaca mühim,” diye özetledi.

“Şu anda iki testimiz var. Bir kontrol daha yaparsak, muhtemelen kırılacak ve daha derin ve sert bir düzeltmeye niçin olacak. Yukarıda tutun -> Sırada 28.500$ var.”

Düşüş trendinden ayrılma

Haftalık süre dilimlerinde BTC/USD, son olarak Haziran 2022’de 27.000$ civarında hareket ederek etkisinde bırakan bir mum kapanışı için sıradaydı.

İlgili: Bitcoin fiyatı, Fed’in 300 milyar dolar enjekte etmesiyle 9 ayın yeni zirvesinde 27 bin dolara ulaştı

Tüccar ve analist Rekt Capital için, Bitcoin’in potansiyel olarak artık araya giren düşüş trendini tamamen geride bırakması yardımıyla iyimserlik için ek bir niçin vardı.

Birkaç ay sonrasında #BTC nihayet Birikim Aralığından çıktı.

Bu Biriktirme Aralığı, $BTC #Crypto #Bitcoin https://t.co/85DjLHoZnD pic.twitter.com/MRYUSGObdm başlığında bahsedilen tarihsel Ölüm Haçı sonrası geri çekilme teorisine dayalı olarak hesaplanmıştır.

— Rekt Capital (@rektcapital) 18 Mart 2023

Çeşitli hafta sonu Twitter gönderilerinden birinde “Eski bir fazlaca aylık BTC düşüş trendi kırıldığında… Yeni bir fazlaca aylık BTC yükseliş trendi ortaya çıkıyor” yazıyordu.

Rekt Capital, haftalık süre dilimlerinde 200 dönemlik hareketli ortalamanın (MA) devam eden önemini altını çizdi, bu şu anda 25.350 $’da oturuyor ve bir direnç/destek dönüşü için hazırlandı.

200MA ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Burada anlatılan görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması yada temsil etmesi gerekmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir