Bitcoin, Temmuz ayı kazançları %20’lik bir daire olarak ‘en büyük boğa piyasalarından biri’ sebebiyle

Bitcoin (BTC), hem haftalık hem de aylık kapanışın yaklaşmasıyla beraber 31 Temmuz’da altı haftanın taze zirvelerine bir çıkış yapmış oldu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

“Bart Simpson”, tüccarları aylık kapanışta BTC’ye selamlıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, BTC/USD’nin hafta sonu başından itibaren tüm kazançlarını iptal ettiğini ve saatler içinde 24.670 dolardan 23.555 dolara düştüğünü gösterdi.

Ortaya çıkan grafik yapısı, uzun vadeli piyasa katılımcıları için oldukça tanıdıktı ve saatlik süre dilimlerinde bir “Bart Simpson” şekli yarattı.

Analitik deposu Coinglass’tan alınan verilere gore, önceki günlere gore daha azca olan, yazının yazıldığı tarihe kadar 24 saatte 150 milyon dolarlık çapraz kripto hesabıyla, tasfiyeler gene de yönetilebilir durumda kaldı.

Kripto tasfiye tablosu. Kaynak: Coinglass

Popüler tüccar ve analist Rekt Capital için, yaklaşan haftalık mum kapanışının Bitcoin’in haftalarca devam eden başarısızlıktan sonrasında destek olarak mühim bir trend çizgisini tekrardan oluşturduğunu doğrulayacağına inanmak için niçin vardı.

Görünüşe gore #BTC 200 haftalık MA’yı destek $BTC olarak başarıyla tekrardan kontrol etti #Crypto #Bitcoin pic.twitter.com/yg75xrxXQB

— Rekt Capital (@rektcapital) 30 Temmuz 2022

Sadece ileriye baktığımızda, hepimiz mevcut pazar gücünün devam etmek için oldukça fazla alanı olduğuna ikna olmadı.

Hafta sonu süresince meydana getirilen çeşitli Twitter gönderilerinden birinde, zincir üstü analitik deposu Araç-gereç Göstergelerinin yaratıcısı Material Scientist, türev platformlarındaki fonlama oranlarının giderek daha pozitif hale geldiğini gözlemledi ve fiyatların kontrolsüz bir halde yükselebileceği mevzusunda oldukça kuvvetli bir düşünce birliğine işaret etti.

“Negatif fonlama, Mart sonunda olduğu şeklinde neredeyse tamamen sıfırlandı. Yakında bazı alternatiflerde pozitif fonlama bile görebiliriz” diye yazdı.

“Sanırım ayı rallisi dağılmadan ilkin gölgeli alana son bir çıkış daha var.”

bununla beraber, BTC/USD hala Temmuz ayı için ortalama %19 aylık kazanç sağlama yolunda ilerliyordu, bu şimdiye kadar senenin herhangi bir ayıyla tam bir karşıtlık oluşturuyor.

Coinglass’tan alınan verilere gore, Temmuz ayı getirileri, 2021 tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana Bitcoin’in en iyisi olmaya hazırlanıyordu.

Bitcoin aylık getiri tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: Coinglass

“En büyük boğa piyasalarından” biri şimdi Bitcoin’i bekleyebilir

Öteki perspektifler, kısa vadede yeni bir düzeltme ihtimaline oldukça azca ilgi gösterdi.

İlgili: Tarihsel olarak doğru Bitcoin metriği, ‘benzeri görülmemiş’ 2022 ayı piyasasında alım bölgesinden çıkıyor

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 2022’nin ikinci yarısında potansiyel performansı göz önünde bulundurarak, bilhassa Bitcoin’in iyi mi bir ücret alacağı mevzusunda oldukça azca kuşku bıraktı.

Bu hafta Başkan Jerome Powell’a gore, Federal Biriki’in faiz artırımlarını “toplantı bazında” ele alacağına dair ipuçları, toplumsal medyada “#Bitcoin’in bir çok varlıktan daha iyi performans gösterme eğilimini sürdürmesi için ekseni işaretleyebilir” dedi.

200 haftalık trend çizgisi hakkında, “Temmuz, Bitcoin tarihindeki en dik indirimi 100 ve 200 haftalık hareketli averajlarına işaret etti ve toparlanması için tesirleri oldu” diye ekledi.

“Tarihin en büyük boğa piyasalarından biri için riske karşı ödül pozitif bir halde eğilmiş görüyorum.”

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir