Bitcoin tüccarları, BTC fiyatı temel trend çizgilerini kontrol ederken izlenecek kilit seviyeleri belirliyor

Jeopolitik belirsizlik risk varlıkları için riskleri artırdığı için Bitcoin (BTC), bu hafta yeni kazanılan destek seviyelerine baskı yapıyor.

Etkisinde bırakan bir aylık kapanıştan sonrasında, Bitcoin’in son kazanımları, Cointelegraph Markets Pro ve TradingView gösterilerinden elde edilmiş veriler için momentum azalıyor şeklinde görünüyor ve borsalar boğalara destek olmuyor.

Ağustos başladığında oynaklık sakindi, sadece ABD ve Çin içinde Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyareti üstüne ihtimaller içinde bir hesaplaşmaya ilişkin kaygı, 2 Ağustos’ta Asya ticaretinde şimdiden kendini gösteriyor.

Mevcut düzeni tanımlayabilecek tek şey bir “ayı piyasası rallisi” olduğu konuşulurken, Cointelegraph kısa vakit dilimlerinde şu anda piyasanın karşı karşıya olduğu mühim destek ve direnç seviyelerine bir göz atıyor.

Yatırımcılar 200 haftalık hareketli ortalamanın kaderi mevzusunda ikna olmadı

Hacim olarak dünyanın en büyük borsası olan Binance’in sipariş defteri verileri incelendiğinde, alım ve satım faizi cepleri derhal göze çarpıyor.

Şu anda, BTC/USD 23.000 doların derhal altında bir teklif bandında aşama kaydediyor. Bununla beraber, tüm bu likidite alınırsa, 21.000 dolara yaklaşana kadar fiyat hareketini destekleyecek oldukca azca şey var.

Binance sipariş defterindeki satın alma ve satma “duvarlarının” gücü yanıltıcı olabilir, zira büyük hacimli oyuncular teklifleri yada talepleri bir seviyeden diğerine hızla taşıyabilir.

Son olarak veriler, 1 Ağustos’ta zincir üstü analitik deposu Araç-gereç Göstergeleri tarafınca toplumsal medyaya yüklendi. Ek olarak, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli averajının (MA) 22.800 doların derhal üstündeki önemini altını çizdi.

200 MA ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Maddi Göstergeler, bazı balinaların 200 haftalık MA’yı destek olarak tutmaya çalıştıklarını, sadece öteki tüccar gruplarından oldukca azca düşünce birliği gördüklerini, bunun da ondan sonra trend çizgisinin altında bir dip ile sonuçlandığını belirtti.

“Öteki sınıflardan pek yardım aldıkları söylenemez. Bunu ne kadar sürdürebileceklerinden güvenilir değilim,” yorumlarının bir kısmı okundu.

BTC/USD alım ve satım seviyeleri (Binance). Kaynak: Araç-gereç Göstergeleri

26.000 $ sonrasında “yeni düşükler” mi?

Gün içinde Tayvan’ın durumu sinir bozucu piyasalara karşın, Bitcoin için kısa vadeli bir yükseliş, en tutucu analistlerinden bazıları için bile masadan kalkmıyor.

İlgili: Ekim 2021’den bu yana en iyi aylık kazançlar — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi ihtiyaç duyulan 5 şey

Popüler Twitter hesabı Il Capo of Crypto için, BTC/USD mevcut seviyelerden daha düşük seviyelere dönmeden ilkin 25.000 $’a erişme potansiyeline bile sahipti.

Cevap veren öteki tüccar Jibon, düşüş eğilimi girmeden ilkin 26.000 $ olabileceğini öne sürdü.

$28,056 efendim

— Trader_J (@Trader_Jibon) 2 Ağustos 2022

Potansiyel bir aşağı yönlü hedef mevzusunda sessiz kalırken, zincir üstü analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan Venturefounder, bir BTC long oluşturmak için 22.000 doları “iyi bir fiyat” olarak nitelendirdi.

Ether(ETH) dahil altcoinler daha azca iştah açıcı görünüyordu.

“Hala bir çok altcoinin döngünün bu kısmı için oldukca pahalı bulunduğunu düşünüyorum, yoksa Bitcoin’in oldukca ucuz bulunduğunu mu söylemeliyim?” bir ağustosta sordu.

“22 bin dolar benim için uzun BTC için hala iyi bir fiyat. Aynı şeyi altcoinler için, hatta ETH doları için bile söyleyemem.”

ETH/USD yazı yazılırken 1.600 doların altında işlem görmüş oldu, gün içinde ortalama %4 düşüş yaşadı sadece gene de yedi gün öncesine nazaran %12 daha yüksek.

Venturefounder, “ALT’lerin yakında BTC’ye karşı ATH’lerini kıracağını düşünmüyorsanız, uzun sürmenin bir anlamı yok” diye ekledi.

Ayrıca ETH/BTC grafiğine bir bakış, ETH boğaları için 0.075 direncinin önemini gösteriyor, bu Temmuz kripto rallisi esnasında kırılmadı.

ETH/BTC 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir