Bitcoin tüccarları, Ethereum 2 bin dolara ulaşmış olduğu için hala 20 bin dolarlık yeni düşüşleri destekliyor

Bitcoin (BTC) hala 20.000 $’a geri dönecek, yeni analizler BTC/USD’nin birkaç ayın en yüksek seviyelerini tekrardan kontrol etmeye çalmış olduğu mevzusunda uyarıyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

20.700 $ ‘da geçersiz kılma için dip satın alma seti

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilmiş veriler, BTC/USD’nin 13 Ağustos’ta 25.000$’a ikinci bir yükseliş kaydettiğini ve şimdiye kadar reddedildiğini gösterdi.

Parite bir gecede 1.300 dolardan fazla kazanmıştı, sadece boğalar eleştiri direncin yakınında yeniden momentumu tükenirken, oldukça azca şahıs daha derin bir düşüşten kaçınmak için Bitcoin mevzusunda iyimserdi.

Crypto’nun popüler tecim hesabı Il Capo, Twitter takipçilerine “Erken şortları rektlemek için son bir zirve” dedi.

Benzer şekilde davranışlarında ölçülü olan öteki tüccar Jibon, herhangi bir trend dönüşünü dışlamak için beklemeyi ve spot fiyattan “daha yüksek satın almayı” bile tercih edeceğini söylemiş oldu.

Tweetimi görür ve 18-19K’da BTC satın alırsanız, %30 kârdasınız (kaldıraçsız).

Dürüstçe söylüyorum, Şu anda kendimi güvende hissetmiyorum. Daha yüksek satın alacağım. $BTC $ETH $SPX $NASDAQ

— Trader_J (@Trader_Jibon) 12 Ağustos 2022

Daha çok yükseliş, 20.700 $ kırılmadığı sürece herhangi bir düzeltmenin hala yükseliş olacağını korumak için çaba sarfeden Credible Crypto tecim hesabıydı.

“Rölyef beklenenden oldukça daha çok arttı, sadece mahalli zirvelerin sıvı alımı şeklinde görünüyor ve gene de 28k+’a devam etmeden ilkin yeşile doğru bir hareketin en mantıklı bulunduğunu düşünüyorum” dedi.

“İşleri daha net hale getirmek için grafiği birazcık temizledim. O zamana kadar 20.7k’da geçersizlik, herhangi bir düşüşte yukarı yönlü.”BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Güvenilir Kripto/ Twitter

Crypto Tony, “Yüksek aralığın üstünde kaldığımız sürece 27.000 $ – 28.000 $’lık yüksek 20’leri hedefliyoruz,” diye ekledi Crypto Tony, haftanın başlarından itibaren mühim bir destek seviyesi olan 24.500 $ ile bir stratejiye devam etti.

Ethereum, 11 haftalık aradan sonrasında 2.000 dolara geri döndü

Ayrıca altcoinlerde, Mayıs ayından bu yana ilk kez ETH/USD’yi 2.000 doların üstüne çıkaran bir gecede yükselişin peşinden sürücü koltuğuna Ether (ETH) oturdu.

İlgili: Kripto piyasaları toparlandı ve duyarlılık gelişti, sadece perakende hemen hemen FOMO’ya geçmedi

Şu ana kadar 2.020$’da parite, 23 Mayıs’tan bu yana en iyi performansını elde ederek, yazı yazılırken en yüksek seviyelerine yakın bir yerde konsolide olmaya çalışıyor.

ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

CoinMarketCap verilerine bakılırsa, zincir içi analist Material Scientist, ETH boğaları için hemen hemen en kötüsünün gelmediğini ima ederken, Ethereum’un kripto pazar oranı gene de %20’yi geçerken, Bitcoin’in oranı %40’ın altına düştü.

Bitcoin hakimiyeti 1 haftalık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Cointelegraph’ın bildirdiği şeklinde, bu ay Haziran 2021’den bu yana herhangi bir zamanda olduğundan daha kuvvetli bir sinyalle “alt sürem” başlangıcı olarak adlandırılan hususi bir gösterge.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir