Bitcoin Tüccarları Tek Bir Ticarette 30.000 BTC’yi Boşaltan Rezil Ayı Balinasını Katletti – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Sekiz yıl ilkin bugün 6 Ekim 2014’te, bitcoin fiyatı birim başına 330 dolarda seyrederken, anonim bir Bitstamp tüccarı 30.000 bitcoin satmak için bir buyruk verdi. Ek olarak, şu anda fena bir halde “Ayı Balinası” olarak malum tüccar, madeni paraları birim başına 300 dolardan sattı ve bu da küresel tecim hacminde günde ortalama 29 milyon dolar gören yeni ortaya çıkan bitcoin piyasası üstünde aşırı baskı yarattı.

Ekim 2014 Bitcoin ‘Ayı Balina Vakasına’ Bir Bakış

Bitcoin (BTC), ortalama sekiz yıl ilkin bugün 20 bin dolarlık bölgenin derhal altında işlem görürken, bitcoin tüccarları fena şöhretli “Ayı Balinası” ile karşı karşıya kaldı. 6 Ekim 2014, anonim tüccar tek bir ticarette 30.000 BTC’yi jeton başına 300 dolara satmaya karar verdiğinde.

Fotoğraf kredisi: Christopher Edwin Steininger tarafınca yazılan Ayı Balinasının Öldürülmesi.

O zamanlar tüccar satıştan 9 milyon dolar elde etmek istiyordu ve bugün bu bitcoinler ortalama 603 milyon dolar değerinde. Vaka gerçekleştiğinde, kripto topluluğu çılgına döndü ve ana akım medya kurumlarının bile dikkatini çekti. Bear Whale’in rezil çöküşünden derhal ilkin bitcoin fiyatı 330 dolar civarındaydı ve tüccarın 300 dolarlık korkulu satış duvarı o gün piyasa tüccarları tarafınca yenildi.

Beş yıl ilkin, Bear Whale’in Reddit’e, madeni paraları satan adresi bulunduğunu iddia etmiş olduğu iddia edildi ve ek olarak bitcoinleri birim başına 8 dolardan aldığını söylemiş oldu. Ek olarak, masaüstünden uzaklaşmak istediği için o gün 30.000 BTC ticaretini aceleyle ertelediğini de kaydetti.

Bear Whale, o sırada r/bitcoin Reddit topluluğuna “Sanırım siparişte çalışmak için daha çok vakit harcarsam daha iyi bir fiyat alabilirdim” dedi. Bear Whale, “Duvarı ördüm bundan dolayı tüm gün bilgisayarın önünde oturmak istemedim,” diye ekledi.

Anonim Bitstamp tüccarı satışı yaptıktan derhal sonrasında, kripto topluluğu satıcıya Bear Whale adını verdi ve fena şöhretli bitcoin satıcısının çevresinde memler yarattılar. Bear Whale adı, hatalı işlemlerden 6,2 milyar dolar kaybeden bir JPMorgan Chase tüccarı olan fena şöhretli London Whale’e saygı duruşunda bulunmuş oldu. Bitcoin kullanıcıları, topluluğun 6 Ekim 2014’te korkulu canavarı “öldürdüğünü” söyleyerek vakası mitolojikleştirdi.

Satış duvarı yenildikten sonrasında bir bitcoiner, “Bu balina eti şarkısını söylemek isterim” dedi. r/bitcoin’den başka bir şahıs, “haha, kısaca balina, parçalayıp 325 civarında satmak yerine hepsini 300’e satarak neredeyse bir milyon dolar yitirdi” diye yazdı.

​Fotoğraf kredisi: Makersplace NFT marketplace vesilesiyle Wavesworld ve Luis Buenaventura tarafınca çizilen sanat eserleri.

Topluluk, piyasa güçlerinin deli bir savaşı bulunduğunu düşünürken, Bear Whale, Reddit gönderisinde, o sırada önde gelen dijital para birimine olan inancını kaybettiğini belirtti. Bildirildiğine nazaran, Bear Whale’ın ölçeklendirme tartışması sebebiyle kimliğini izahat sebebi ve sonrasında bitcoin (BTC) madeni para başına 1.000 nominal ABD dolarının derhal üstünde işlem görürken “hepsi bir arada bitcoin’e” gitmeye karar verdi.

Bear Whale’in hikayesinden çıkarılabilecek ders, büyük bir balinanın BTC’ye olan inancını yeniden kaybetmesi yada doğru fiyat aralığında milyarlarca dolar değerinde bitcoin dökmek isteyebilmesi oldukça ihtimaller içindedir. Bununla beraber, piyasalar, günlük averaj günlük hacmin ortalama 29 milyon dolar olduğu 2014 yılına nazaran oldukça daha kuvvetli.

Şu anda, BTC’nin 24 saatlik küresel tecim hacmi, 2014’ün günlük BTC tecim hacmine kıyasla %112.425 daha büyük olan, yazı yazılırken ortalama 32.63 milyar dolar. Sekiz yıl ilkin, Secondmarket’in genel müdürü Brendan O’Connor, CNBC’ye hareketin “bu oranda madeni parayı nakde çevirmek için oldukça “olgunlaşmamış” bir yol bulunduğunu söylemiş oldu.

O’Connor ek olarak Pazar gününü mahvettiğini altını çizdi. “Size söylemeliyim, tecim açısından asla mantıklı değil. O’Connor 9 Ekim 2014’te muhabire verdiği demeçte, dünyada bu şekilde büyük bir pozisyonu tasfiye etmek isteyeceğiniz son yoldur” dedi.

Bu hikayedeki etiketler

Günlük 29 milyon $, jeton başına 300 $, 32.63 milyar $, 9 milyon $, 2014, 24 saatlik tecim hacmi, 30000 Bitcoin, 30000 BTC, 8 yıl ilkin, Bear Whale, Bitstamp Sell Wall, Bitstamp Trader, Brendan O’Connor, BTC Bear Whale , piyasa güçleri, 6 Ekim, 6 Ekim 2014, ölçeklendirme tartışması, Secondmarket, Secondmarket genel müdürü

2014 senesinde bugün gerçekleşen Bear Whale hikayesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Christopher Edwin Steininger, Luis Buenaventura, Reddit

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir