Bitcoin ve Ethereum, Fed Toplantısı Yaklaştıkça Dalgalanıyor

Mühim Çıkarımlar

Kripto ve küresel finans piyasaları, bir sonraki FOMC toplantısı, büyük kazanç raporları ve 2. Çeyrek GSYİH raporu öncesinde yoğun bir haftaya hazırlanıyor. Bitcoin ve Ethereum Pazartesi günü erken saatlerde düşüş eğilimi gösterdi ve önümüzdeki birkaç gün içinde oynaklığa hazır görünüyor. İlk iki kripto varlığı şu anda dirimsel destek üstünde oturuyor.

Bu makaleyi paylaş

Belirsizlik, bu haftaki Federal Açık Piyasa Komitesi öncesinde Bitcoin ve Ethereum çevresinde artıyor. Ek olarak, ABD’nın en büyük beş teknoloji şirketinden gelecek kazanç raporları ve öteki raporlar önümüzdeki birkaç gün içinde kripto fiyatlarını etkileyebilir.

Volatilite için Bitcoin ve Ethereum Desteği

Bu hafta merakla beklenen bir takım toplantı çevresinde spekülasyonlar arttıkça, oynaklık kripto para piyasasını vurdu.

Kripto piyasası katılımcıları için bilhassa mühim olan, 27 Temmuz Çarşamba günü gerçekleşmesi planlanan bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi. geçen ay %9.1 ile 40 senenin zirvesine ulaştı. Faiz artışı, bazı kripto yatırımcılarını varlıklarını satmaya ve yüksek faizli ortamlar risk altındaki varlıkları negatif etkileme eğiliminde olduğundan kar elde etmeye teşvik edebilir.

Senenin ikinci çeyreğine ilişkin ABD gayri safi yurtiçi hasılasının da bu Perşembe günü basılması planlanıyor, bu da ABD’de bir resesyon olasılığına ilişkin daha çok korku uyandırabilir. Iktisat ilk çeyrekte %1.6 küçüldü ve bu haftaki okumanın ikinci çeyrekte %0.5’lik bir gelişme göstermesi planlanıyor. Sadece, gelişme beklenenden daha yavaş olursa yada başka bir geri çekilme basılırsa, ABD’nin resesyona girdiğinin bir başka işareti olarak görülebilir.

Ek olarak, Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon ve Meta’dan gelen kazanç raporları, ABD ekonomisinin sağlığına dair bir gösterge verebilir ve potansiyel olarak küresel ve kripto pazarlarında oynaklığa yol açabilir.

Yazın kripto için en yoğun haftalarından birinin öncesinde, Bitcoin Pazartesi günü erken saatlerde %3,7 düştü. Önde gelen kripto para birimi 22.580 dolardan düşerek 21.750 dolara düştü. Son birkaç saat içinde toparlanarak 22.050$’a ulaşmış olsa da, bir sonraki hamlesi belirsizliğini koruyor.

Dört saatlik grafikte, Bitcoin’in son aktivitesi oldukça mühim bir fiyat noktasına işaret ediyor. Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesinin 21.700$’daki destek trend çizgisinin daha çok kayıptan kaçınmak için korunması gerekiyor. Bitcoin bu seviyeyi koruyamazsa, 200 saatlik hareketli averaja 20.800 dolar civarında bir düşüş yaşayabilir.

Bitcoin, daha yüksek seviyeler basma şansına haiz olmak için muhtemelen 50 saatlik hareketli ortalamayı 22.700 dolardan kesmek zorunda duracak. Bu mühim direnç seviyesinin üstesinden gelmek, ona 20 Temmuz’un yükseği 24.290$’ı tekrardan kontrol etme gücü verebilir.

BTC/USD dört saatlik grafik (Kaynak: TradingView)

Ethereum da haftaya kırmızıyla başladı ve piyasa değerinde 100 puandan fazla yitirdi. Ani düşüş, ETH’yi fiyatların geçen hafta konsolide etmiş olduğu 1.500 dolardan paralel bir kanalın alt sınırına itti. Bu mühim destek alanı, 1.360 dolara bir geri çekilmeyi tetiklememek için geçerli olmalıdır.

ETH/USD dört saatlik grafik (Kaynak: TradingView)

Son fiyat hareketine dayanarak, Ethereum’un daha da ilerlemek için 1.670 doların üstünde dört saatlik bir mum çubuğu basması gerekecek şeklinde görünüyor. Başarı göstermiş olursa, 1.850 dolara doğru bir kırılma şansı daha yüksek olacaktır.

Izahat: Yazma esnasında, bu özelliğin yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.

Daha mühim piyasa trendleri için YouTube kanalımıza abone olun ve önder bitcoin analistimiz Nathan Batchelor’dan haftalık güncellemeler alın.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir