Bitcoin ve Ethereum Tutarları Karışık ABD İşleri Raporunun Peşinden Sarsıldı

Bitcoin’in fiyatı, Emek harcama Departmanından gelen verilerin yayınlanmasının arkasından Cuma günü dalgalıydı – yatırımcılar riskli varlıklarla ne yapacaklarına karar verirken bu haftaki düşüş ve dalış eğilimini takip etti.

İlk başta, haberlerin arkasından en büyük kripto para rallisi, ABD işverenlerinin Ağustos ayında 315.000 iş eklediğini ve işgücünün büyüklüğünü üstün dereceli bir seviyeye yükselttiğini gösterdi. Sadece rapor ek olarak, işverenlerin Temmuz ayında 526.000’den fazla iş eklemesiyle ABD’de iş büyümesinin yavaşladığını da gösterdi.

Ve ortaya çıkmış olduğu kadar süratli, BTC ondan sonra bugün yeniden aşağı indi. CoinGecko’ya bakılırsa, yazının yazıldığı sırada Bitcoin 20.110 $ olarak fiyatlandırıldı – Emek harcama Bakanlığı verilerinin düşmesinden sonrasında bu sabah Doğu Saati’nde 20.428 $’a ulaşmış olduğu en yüksek seviyeden %1.5 düştü.

Uzmanlar, Decrypt’e verdiği demeçte, dijital varlığın ilk baştaki sıçramasının muhtemelen ABD’den gelen görünüşte iyi piyasa haberlerine bağlı bulunduğunu söylemiş oldu. Tüccar ve analist Alex Krüger, ekonomik verilerin “%100 itici güç” bulunduğunu söylemiş oldu.

Bitcoin ilk başta ABD hisse senetleriyle ralli yapmış oldu ve ABD hisse senetleri yükseldiğinde Bitcoin de aynı şeyi yapma eğiliminde. Arcane Research’ten alınan verilere bakılırsa, kripto para birimlerine haiz yatırımcılar bu tarz şeyleri teknoloji hisseleri şeklinde alıp sattığından, varlık bu yıl hisse senetleriyle yakından ilişkili.

Sadece işlem gününün ilerleyen saatlerinde hisse senetleri – ve kripto – bir darbe aldı. Niçin? Niye? Yatırımcılar hala riskli varlıkları değiştirmeye istekli olduklarından, uzmanlar Decrypt’i onayladı. Bunun birkaç sebebi var – enerjiyle ilgili belirsiz zamanlar dahil: bugün Rusya, Şimal Akım 1 boru hattını kapatıyor, Avrupa’ya gaz tedarikini durduruyor ve piyasaları korkutuyor.

XBTO Group’un tecim başkanı Paul Eisma, “İstihdam rakamlarının arkasından risk varlıkları oynak oldu” dedi ve yatırımcıların “istihdam rakamlarının düşük olabileceğinden kaygı duymaları sebebiyle hisse senedi, oranlar ve kripto piyasalarının satılmadan ilkin toparlandığını ekledi. Fed’in faiz yolunu değiştirecek kadar zayıf ve Gazprom Nord Stream 1 boru hattının kapatılmasıyla ilgili endişeler.”

Bitcoin, Cuma günü yükselen ve düşen tek kripto para birimi değildi. Ethereum, 24 saatlik %1.5’lik bir artışla 1.591 $’dan işlem görüyordu. Bir noktada, ortalama %6 arttı ve 1.642 dolara ulaştı.

Piyasa değerine bakılırsa en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un, bu ay, ağı daha enerji verimli hale getireceği umulan, uzun süreden beri beklenen bir hisse kanıtı blok zincirine geçiş yapması umut ediliyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir