Bitcoin ve Ethereum Görünümü Kaçmaya Hazır

Mühim Çıkarımlar

Bitcoin Pazartesi günü erken saatlerde 1.000’in üstünde piyasa kıymeti kazanmıştır. Ayrıca, Ethereum fiyatının 1.800 doların üstüne çıktığını görmüş oldu. Teknikler ve temeller şimdi ufukta daha çok kazanıma işaret ediyor.

Bu makaleyi paylaş

Toplam kripto para birimi piyasa kıymeti, Pazartesi günkü işlem seansının başlangıcından bu yana ortalama 49 milyar dolar artarak Bitcoin ve Ethereum’un mühim kazançlar elde etmesine destek oldu.

Bitcoin ve Ethereum Yükselişte

Bitcoin ve Ethereum, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret ederek haftaya yeşil renkte başladı.

En iyi kripto para birimi, Pazartesi günkü işlem seansının açılmasının arkasından piyasa değerinde 1.000’den fazla puan kazanmıştır. Yukarı yönlü baskıdaki ani artış, hakim makroekonomik belirsizlik göz önüne alındığında birçok kripto para birimi meraklısını şaşırttı. Gene de Bitcoin, daha da ilerlemesine izin verebilecek mühim bir direnç alanını ihlal etmiş görünüyor.

Teknik açıdan BTC, günlük grafiğinde gelişen paralel bir kanalın orta trend çizgisinden sıçradı. Teknik oluşum, şimdi 25.700 dolar civarında üst trend çizgisine doğru ilerleyebileceğini gösteriyor. Bitcoin, yukarı potansiyeline ulaşmak için 23.300 dolar destek seviyesinin üstünde işlem görmeye devam etmelidir.

BTC/USD günlük grafiği (Kaynak: TradingView)

IntoTheBlock’un Fiyat Çevresinde Para Girişi/Çıkış (IOMAP) modeli, Bitcoin’in mühim bir destek zemini geliştirdiğini gösterdiğinden, zincir üstü veriler teknik görünüme itimat katıyor. Ortalama 1,4 milyon adres, 22.650 ile 23.325 dolar içinde 1 milyon BTC’den fazla satın aldı. Bu düzey civarındaki mühim miktardaki ilgi, potansiyel olarak fiyatların toparlanmasına izin vererek, kâr almadaki herhangi bir ani artışı denetim altına almaya destek olabilir.

IOMAP’ın ileride oldukca azca yada asla mühim bir direnç göstermediğini belirtmekte yarar var. En mühim arz engeli 26.670 dolardır, burada 63.530 adres daha ilkin 181.270 BTC’den fazla satın almıştır.

Bitcoin’in IOMAP’si (Kaynak: IntoTheBlock)

Ethereum da bugün mühim bir yükseliş ivmesi kazanmıştır. Artan satın alma baskısı, ETH’nin fiyat artışına ortalama %7 oranında destek oldu ve yazının yazıldığı sırada 1.800$’a ulaştı. Blok zincirinin uzun süreden beri beklenen “Birleştirme” yükseltmesi çevresinde spekülasyonlar arttıkça, ETH’nin yükselmek için daha çok yeri var benzer biçimde görünüyor.

Piyasa değerine bakılırsa ikinci en büyük kripto para birimi, dört saatlik grafiğinde gelişen bakışımlı bir üçgenden çıktı. Modelin Y ekseninin yüksekliği, Ethereum’un şimdi %22,5’lik bir yükseliş trendine girebileceğini gösteriyor. Daha çok yükseliş momentumu, ETH’nin iyimser görünümü doğrulamasına ve 2.130 dolara ulaşmasına destek olabilir.

ETH/USD dört saatlik grafik (Kaynak: TradingView)

Zincir üstü aktivite ek olarak Ethereum’a olan ilgide bir artışa işaret ediyor. Ağdaki yeni günlük adreslerin sayısı artıyor benzer biçimde görünüyor ve bir takım daha yüksek ve daha yüksek düşüşler yaratıyor. Yükseliş trendi, kenarda kalan yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde ETH biriktirdiğini gösteriyor.

Ağ büyümesi çoğu zaman kripto para birimleri için en doğru fiyat tahmincilerinden biri olarak kabul edilir. Genel olarak, belirli bir blok zincirinde oluşturulan yeni adreslerin sayısındaki devamlı artış, zaman içinde fiyatların artmasına niçin olur.

Ethereum’un ağ büyümesi (Kaynak: Glassnode)

İyileşen teknik ve temel koşullara karşın, ETH yükselmeye devam etmek için 1.700 doların üstünde işlem görmeye devam etmelidir. Tehlikeli sonuç seviyenin altına düşerse, yükseliş tezini geçersiz kılan ve 1.600 $, hatta 1.450 $’a düzeltmeyi tetikleyen bir satışla karşı karşıya kalabilir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.

Daha mühim piyasa trendleri için YouTube kanalımıza abone olun ve önder bitcoin analistimiz Nathan Batchelor’dan haftalık güncellemeler alın.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir