Bitcoin ve Ethereum, Haftanın Değişken Başlangıcından Sonrasında Belirsizlik Gösteriyor

Mühim Çıkarımlar

Bitcoin ve Ethereum, haftaya pozitif yönde bir başlangıç ​​yaptıktan sonrasında geri çekildi. Trendini tanımlamak için BTC’nin 24.700-23.460 dolar aralığının haricinde kapanması gerekiyor. Ayrıca, acımasız bir düzeltmeden kaçınmak için Ethereum’un 1.850 doların üstünde kalması gerekiyor.

Bu makaleyi paylaş

Son 12 saat içinde kripto para piyasasında ortalama 161 milyon dolarlık uzun ve kısa pozisyon tasfiye edildi. Volatilitedeki artış, Bitcoin ve Ethereum’u muhtemelen trendin yönünü belirleyecek mühim destek alanlarına doğru itti.

Bitcoin ve Ethereum Konsolidasyonu

Bitcoin ve Ethereum, dar tecim aralıklarında sıkışıp kaldı ve destek yada direnç kırılana kadar belirsizlik gösteriyor.

Bitcoin Pazartesi günkü işlem seansına pozitif yönde bir notla başladı ve ortalama %4 arttı. Kâr almadaki artış BTC’yi gün içi en yüksek 25.200$’dan 23.900$’a düşürdüğü için erken kazanımlar kısa sürdü. Oynaklık artışına karşın, öncü kripto para biriminin bir sonraki adımda nereye gideceği belli değil.

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin 12 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen geliştirmiş görünüyor. Bu konsolidasyon modeli, 24.700 $ ila 23.460 $ fiyat aralığının haricinde devamlı bir kapanışın %23.5’lik bir hareketi tetikleyebileceğini gösteriyor. Bu hedef, üçgenin Y ekseninin yüksekliğinden türetilir.

BTC 24.700 doların üstünde 12 saatlik bir mum çubuğu basabilirse, 30.500 dolara yükselmesi beklenebilir. Bununla beraber, 23.460 doların altında bir düşüş, 19.000 dolara satışları tetikleyebilir.

BTC/USD 12 saatlik grafik. (Kaynak: TradingView)

Ethereum ek olarak Pazartesi günkü işlem seansının açılmasından kısa bir süre sonrasında %5.6’lık bir geri çekilme geçirdi. Düşüşe, ETH’nin 12 saatlik grafiğinde gelişen bir takozun üst trend çizgisinden reddedilme niçin oldu. Teknik formasyon, fiyatların 1.850 dolardan düşük trend çizgisinin altına kapanması durumunda, 1.350 dolara %26,7’lik bir düşüşün yakın olacağını tahmin ediyor.

ETH/USD 12 saatlik grafik. (Kaynak: TradingView)

Kötümser görünümü geçersiz kılmak için Ethereum’un 2,030 doların üstünde emin bir halde kapanması gerekeceğini belirtmekte yarar var. Bu direnç bariyerini kesmek, kenarda kalan yatırımcıları uzun pozisyonları tekrardan açmaya teşvik eden ve 2.550$’a doğru bir kırılmayı tetikleyen bir güç işareti olarak görülebilir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.

Daha mühim piyasa trendleri için YouTube kanalımıza abone olun ve önder bitcoin analistimiz Nathan Batchelor’dan haftalık güncellemeler alın.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir