Bitcoin ve Ethereum Negatif GSYİH Rakamlarına Karşın Yükseliyor

Mühim Çıkarımlar

Bitcoin ve Ethereum, son altı saatte %4’ten fazla sıçradı. ABD ekonomisinin daraldığı haberleriyle yükselen paralar. BTC ve ETH şimdi mühim direnç seviyelerinde işlem görüyor.

Bu makaleyi paylaş

Piyasa değerine nazaran en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum, ABD ekonomisinin “teknik resesyona” girdiğine dair haberlere karşın yeni bir yükseliş trendine girmiş görünüyor.

Bitcoin ve Ethereum Başı Daha Yüksek

Bitcoin ve Ethereum, son olarak ABD GSYİH sayılarından sonrasında son birkaç saat içinde mühim kazanımlar elde etti.

Toplam kripto para piyasa kıymeti, ABD ekonomisinin art arda ikinci çeyrekte daraldığını bildiren raporların arkasından kabaca 40 milyar dolar arttı. Ekonomik Çözümleme Bürosu, ABD Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın (GSYİH) yıllıklandırılmış bir hızda %0,9 düştüğünü doğruladı.

ABD ekonomisi şu anda teknik olarak bir durgunluk içindeyken, Bitcoin dikkatleri üstüne çekiyor benzer biçimde görünüyor. Amiral gemisi kripto para birimi, GSYİH sayıları açıklandığından beri piyasa değerinde 900’den fazla puan kazanmıştır. Bitcoin’in yükseliş momentumu onaylandığına nazaran, en iyi kripto para birimi daha yüksek hareket etmek istediğinin erken emarelerini gösteriyor.

Tom DeMark (TD) Sequential, dört saatlik grafikte bir satış sinyali verdi. Düşüş sinyali 23.260 dolara, hatta 22.690 dolara bir geri çekilme öngörse de, BTC 24.000 dolara yaklaşırken güç gösteriyor. Bu eleştiri direnç alanının üstünde dört saatlik bir mum çubuğu, kısa vadeli karamsar görünümü geçersiz kılabilir ve 25.500 dolara yükselişle sonuçlanabilir.

BTC/USD dört saatlik grafik. (Kaynak: TradingView)

Benzer şekilde, Ethereum son altı saat içinde ortalama %7 fiyat artışı yaşadı. Yükseliş, ETH’nin mühim bir alanı yada direnci 1.650 dolardan kesmesine izin verdi. Şimdi, TD’nin 1.750 dolarlık risk çizgisi, ETH’nin daha çok ilerlemek için üstesinden gelmesi ihtiyaç duyulan bir sonraki engel benzer biçimde görünüyor.

1.750 doların üstünde belirleyici dört saatlik bir mum çubuğu, Ethereum’u 1.830 dolara, hatta 1.900 dolara itmek için kafi yükseliş momentumu yaratabilir. Gene de, bu yükseliş tezini doğrulamak için ETH’nin 1,680 doların üstünde olması gerekiyor. Bunu yapmamak, Ethereum’u 1.600 dolara, hatta 1.550 dolara geri iten kar elde etmede bir artışı tetikleyebilir.

ETH/USD dört saatlik grafik. (Kaynak: TradingView)

Makroekonomik koşullar bozulmaya devam ederken, piyasa katılımcıları son olarak ABD GSYİH rakamlarının fiyatlandığına inanabilirler. Negatif gelişme bununla beraber Fed’i beklenenden daha kısa sürede daha gevşek bir para politikasına geçmeye zorlayabilir. Küresel ekonomide oldukca fazla belirsizlik olsa bile, kripto varlıklarının kısa vadede toparlanma enerjisini bulmuş olduğu görülüyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu özelliğin yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.

Daha mühim piyasa trendleri için YouTube kanalımıza abone olun ve önder bitcoin analistimiz Nathan Batchelor’dan haftalık güncellemeler alın.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir