Bitcoin ve Ethereum, Yeni CFTC Yasası Kapsamında Emtia Olabilir

Mühim Çıkarımlar

Senato Ziraat Komitesi’ndeki iki partili bir senatör grubu, onları Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’nun yetkisi altına sokacak “dijital emtiaları” tanımlamak ve sınıflandırmak için yeni bir yasa tasarısı sundu. Tasarı, bazı varlıkların “dijital menkul kıymetler” olarak kabul edilmesine müsaade eden bir dil içeriyor, sadece Bitcoin ve Ethereum’u emtia olarak açıkça sınıflandırıyor. SEC başkanı Gary Gensler’in uzaya yönelik daha agresif duruşunun başlamasıyla beraber, yasa koyucular ve sektör çalışanları, kripto para birimleri yerine CFTC’nin görüşünü destekleme eğilimindeydi.

Bu makaleyi paylaş

Senato Ziraat Komitesi’nden gelen tasarı, kripto dünyasının çoğunu CFTC nezarete altına alacak.

İki Partili Yasa Tasarısı CFTC Nezarete İçin Zorluyor

Tepeye yeni bir kripto faturası geliyor.

Senato Ziraat Komitesi’nden bir senatör ekibi, bir çok dijital varlık alım satım yeri için Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu (CFTC) nezaret otoritesi oluşturacak bir yasa tasarısı ortaya koydu. Senatörler Debbie Stabenow (D-MI) ve John Boozman (R-AR) tarafınca sunulan tasarı, komitede iki taraflı desteğe haiz ve Senatörler Cory Booker (D-NJ) ve John Thune (R-SD) ortak sponsorluğuna haiz. .

2022 Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası, “dijital emtiaların” yasal bir tanımını düzenleyecek ve bu tür emtiaların ticaretini icra eden borsalar üstünde CFTC’ye nezaret yetkileri verecektir. Ek olarak, dijital bir varlığın bir meta olarak belirlendiği süreci dizgesel hale getirecektir.

Tasarı, Bitcoin ve Ethereum’u emtia olarak açıkça sınıflandırıyor, sadece “menkul kıymetler de dahil olmak suretiyle belirli finansal araçları hariç tutuyor”. Bu, tasarının çerçevelerinin, bilinmeyen sayıda dijital varlığın menkul kıymetler olarak sınıflandırılması için yasal alana izin verdiğini ve bu da onları nominal olarak SEC’in kapsamına sokacağını gösteriyor.

Tasarı ek olarak CFTC’ye enerji tüketimi mevzusunda oldukca sayıda emek verme yürütmesi ve siyaset oluşturma mevzusunda data vermek için ırk ve cinsiyet verileri üstüne araştırma yapması emirini verecek.

Senatör Stabenow yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Her beş Amerikalıdan biri dijital varlıkları kullandı yada ticaretini yapmış oldu – sadece bu pazarlar finansal sistemimizden bekledikleri şeffaflık ve hesap verebilirlikten yoksun… Bu yüzden düzenleyici boşlukları kapatıyoruz ve bu pazarların müşterileri korumuş olan ve varlıklarımızı korumuş olan rahat kurallar altında çalışmasını koşul koşuyoruz. finansal sistem güvenli.”

Hem Meclis hem de Senato Ziraat Komiteleri, en azından bazı dijital varlıkları CFTC’nin yetkisi altına almakla ilgilendiklerini belirtti. Bu, muhtemelen en azından kısmen, Senato ve Meclis Ziraat Komitelerinin CFTC’yi denetlemesine, sadece SEC’i denetlememesine bağlıdır – bu yetki Senato Bankacılık Komitesine ve Meclis Finansal Hizmetler Komitesine verilir. Bu yüzden, “dijital menkul kıymetler” tanımı için benzer bir görevi yerine getiren herhangi bir mevzuatın, kanuna doğru ilerlemeden ilkin bu komitelerde desteğe ihtiyacı olacaktır.

Stabenow ve Boozman, ABD’deki kripto mevzuatını netleştirme çabalarında öteki milletvekillerine katılarak Haziran ayından bu yana tasarı üstünde çalışıyorlar. Kirsten Gillibrand (D-NY), bununla birlikte CFTC’yi tercih edilen düzenleyici kurum olarak tercih etmeye çalışıyor.

Kripto endüstrisi içerdekileri ve yöneticileri, büyük seviyede SEC başkanı Gary Gensler tarafınca uzaya yönelik algılanan düşmanlık sebebiyle CFTC’nin kripto alanı üstünde daha çok etkiye haiz olması için baskı yapmış oldu.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir