Bitcoin’de 163 milyon dolar kaybeden kripto kullanıcısı robot arama partisi oluşturmak istiyor – Rapor

2013 senesinde kabaca 7.500 Bitcoin (BTC) içeren bir durağan(durgun) diski yanlışlıkla atan İngiliz bir adam olan James Howells’in, kriptosunu mahalli bir çöp sahasından almak için robotların ve insanların beraber çalışmasını sağlamaya başladığı bildiriliyor.

Business Insider’ın Pazar günkü raporuna gore Howells, ortalama 110.000 tona kadar çöple çevrili olabilecek yitik durağan(durgun) sürücüyü bulmak ve kurtarmak için 11 milyon dolarlık bir düşünce ortaya koydu. Birkaç risk sermayedarı tarafınca desteklenen teklif, Howells’in planının başka bir versiyonu 6 milyon dolara mal olacak ve yitik Bitcoin bulunana kadar üç yıl süresince çöplükteki çöpleri toplayıp ayıklayan insanları, robot köpekleri ve öteki makineleri içeriyordu. 18 ay.

Pek fazlaca kripto kullanıcısı, Howells’in eylemlerini, ister hususi anahtarları güvenli bir halde saklayarak ister fizyolojik bir donanım cüzdanı kullanarak, birinin madeni paralarını takip etmenin önemini özetleyen bir öykü olarak kabul ediyor. İngiliz, 2013 senesinde Bitcoin’i içeren durağan(durgun) diski boş bulunduğunu düşünerek attı, sadece aylar sonrasında potansiyel olarak milyonlarca dolar değerinde kripto kaybettiğini fark etti.

Yitik durağan(durgun) diski ihtiva ettiği iddia edilen çöplükteki operasyonları denetlemekten görevli hükümet organı olan Newport Şehir Konseyi’nin, Howells’in aleti geri almak için önceki girişimlerini reddettiği bildirildi. Ocak 2021’den (Bitcoin’in fiyatının 30.000 dolardan fazla olduğu vakit) bir rapor, Howells’in şehre pandemi sebebiyle artan maliyetler sebebiyle yitik para biriminin değerinin %25’ine kadar bir yardım bağışı teklif ettiğini, sadece gene de fırsat verilmediğini öne sürdü. aramak.

“Bay Howells’in bizlere sunabileceği hiçbir şey yok. [for approval]”dedi bir konsey temsilcisi. “Önerileri, kabul edemeyeceğimiz ve aslen izin şartlarımız tarafınca dikkate alınması engellenen ekolojik risk oluşturuyor.”

Yayınlandığı tarihte, kripto pazarındaki oynaklık sebebiyle 7.500 BTC ortalama 163 milyon dolar değerinde. Howells’in planı, onay verilirse ve başarıya ulaşmış bir halde uygulanırsa, Bitcoin’in kabaca %30’unu elinde tutmasına izin verirken, geri kalanı kurtarma ekibine, yatırımcılara ve Newport’un 150.000 sakinine – son grubun üyelerine ortalama 60 dolar – gidecek. .

Howells, gazeteci Richard Hammond ile yapmış olduğu röportajda, “Paraları kurtarmada başarıya ulaşmış olursak, o vakit Newport halkına kelimenin tam anlamıyla Newport’taki insanlara direkt kripto verme sözü verdim” dedi. “Hayatımın geri kalanını bir günlük işte emek vererek geçirebilir ve o durağan(durgun) diskteki değerin hiçbirine yaklaşamazdım.”

James Howells, 7.500 BTC içeren durağan(durgun) diskini bulma planını sunuyor. Kaynak: Sırada Ne Var?

Howells gelecek haftalarda konseyle konuşmayı planlıyordu. Üyelerin planı reddetmesi durumunda, Bitcoiner’ın durağan(durgun) diskindeki kriptonun yasadışı olarak ambargoya doğal olarak tutulduğunu iddia ederek çöp sahasında arama hayata geçirmeye zorlamak için yasal bir yol izleyebileceği bildirildi.

İlgili: Yitik Bitcoin bir ‘bağış’ olabilir, sadece evlat edinmeyi engelliyor mu?

Bazı uzmanlar, milyonlarca dolar tutarındaki yitik yada unutulmuş madeni paraları geri alarak kripto alanında kendilerine isim yaptılar. Ağustos 2021’de cüzdan kurtarma hizmeti KeychainX, o sırada ortalama 3 milyon dolar değerinde 10 milyon Dogecoin (DOGE) içeren altı senelik bir cüzdana eriştiğini bildirdi. Bir bilgisayar mühendisi ve donanım korsanı olan Joe Grand da Ocak ayında bir Trezor One donanım cüzdanından 2 milyon dolardan fazla para topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir