Bitcoin’in 2022 Ayı Piyasası Topluluğun En Popüler Fiyat Modellerini Kırdı – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

2022 ayı piyasası, kripto ekonomisinden 2 trilyon dolardan fazla kıymet silmiş olduğu için acımasızdı. Kaybedilen üstün dereceli değerlere ek olarak, kripto kışı, gökkuşağı fiyat tablosu ve Plan B’nin meşhur yığın akış modeli şeklinde bir takım popüler bitcoin fiyat modelini kırmayı başardı. Ek olarak, 11 Mayıs 2022’den bu yana, iyi malum güç yasası koridor modeli yada logaritmik gelişme eğrileri grafiği de kırıldı ve kabaca 86 gün süresince alt bandın altında saptı.

Normdan Sapma: 2022’nin Bitcoin Ayı Piyasası En Popüler Fiyat Modellerinden Bazılarını Kırıyor

Uzun senelerdir kripto tüccarları, bitcoin (BTC) ve öteki popüler dijital varlıkların gelecekteki kıymetini anlamak için araçlardan, çizelgelerden ve modellerden yararlandı. Bitcoin.com News, Plan B’nin yığın akış (S2F) fiyat modeli hakkında birçok kez yazdı ve 2021’de S2F modeli Kasım ayının sonuna kadar oldukça doğruydu.

Ek olarak, birçok bitcoin kullanıcısı altın oran çarpanı, Fibonacci dizisi, gökkuşağı modeli ve logaritmik gelişme eğrileri şeklinde öteki grafiklere ve fiyat modellerine güveniyor. 2021’in son çeyreğinde, bitcoin tüccarları BTC’nin yıl sonuna kadar jeton başına 100 bin dolara ulaşmasını bekliyordu.

5 Ağustos 2022’de bitcoinwisdom.io üstünden BTC/USD haftalık grafiği.

Eylül 2021’de BTC, 45 bin dolar ile 50 bin dolar arasındaki fiyatlar için değiş tokuş yaparken, Blockware Solutions’ın önde gelen içgörü analisti Will Clemente, “Liquid Supply Floor” adını verdiği yeni bir fiyat modeli hakkında tweet attı. O sırada Clemente, modelin Glassnode’un likit olmayan arz verilerini Plan B’nin S2F modeliyle birleştirdiğini ve BTC’nin gerçek zamanlı kıtlığına dayalı bir bitcoin taban fiyatı oluşturduğunu söylemiş oldu.

Clemente’in öngördüğü taban kıymet 39 bin dolardı ve süre geçtikçe analistin Likit Olmayan Tedarik Tabanı modeli kırıldı. Plan B’nin S2F “en fena durum senaristliği” tahmini Kasım sonunda saptıktan sonrasında bile, takma adlı analist, bitcoin fiyatının hala “100 bin dolara doğru” yolda olduğundan güvenilir bulunduğunu söylemiş oldu.

Bu yürekli tahminlerin hiçbiri gerçekleşmedi ve kripto ayı piyasasının başlangıcında, bu tür fiyat modelleri kripto topluluğundaki birçok şahıs tarafınca açıkça alay edildi ve kınandı. Likit Olmayan Tedarik Katı sağlam değildi, S2F bozuldu ve insanoğlu popüler “Gökkuşağı” fiyat göstergesiyle dalga geçti.

Gökkuşağı grafiği için yeni ve geliştirilmiş bir model oluşturdum pic.twitter.com/zgjbqQtOb1

— LevelsDennis.lens (@levelsdennis) 19 Haziran 2022

Popüler Power-Law Koridor Modeli, Normdan 86 Ardışık Gün Tatili Kaydetti

Ek olarak, power-law koridor modeli yada logaritmik gelişme eğrileri tablosu olarak malum en popüler bitcoin fiyat modellerinden biri de 11 Mayıs 2022’den beri kırıldı. BTC’nin fiyat süre çizelgesi logaritmik bir grafikten görülebildiği için grafik tercih ediliyor. perspektif. Aslen, bir günlük fiyat grafiği, kripto ve geleneksel finansal teknik çözümleme dünyasında en popüler olanlardan biridir.

Bitcoin logaritmik gelişme eğrileri çizelgeleri, lookintobitcoin.com ve coinglass.com şeklinde kripto web portallarında barındırılmaktadır. BTC’nin fiyatı, 2022’den ilkin tarihte yalnızca iki kez alt bandın altına düşmüş olduğu için mevcut sapma olağandışı. İlk sapma, Ekim 2010’da süratli bir halde gerçekleşti ve en dikkat çekici ikinci sapma 11 Mart 2020’de gerçekleşti.

5 Ağustos 2022’de Bitcoin logaritmik gelişme eğrileri tablosu.

‘Kara Perşembe’ olarak da malum 11 Mart 2020, finans piyasaları her yerde titrerken, dünya gezegenindeki her varlık için garip bir gündü. O süre, BTC 4 bin dolar aralığının altına düştü ve hareket, logaritmik gelişme eğrileri grafiğindeki düşük geliştirme çizgisinin altına düştü.

Küresel piyasalar ilk Covid-19 korkusundan toparlandığından ve derhal peşinden bir boğa piyasası gerçekleştiğinden, bu spesifik vaka oldukça uzun sürmedi. Bitcoin’in fiyatı Nisan 2021’de 64 bin dolarlık bölgeye fırladı ve bu aralığın üstünde 10 Kasım 2021’de 69 bin dolara terfi etti.

Dokuz ay sonrasında, bitcoin’in (BTC) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin doların %66 altına düştü ve popüler ve çoğu zaman güvenilir logaritmik gelişme eğrileri modeli, art arda 86 gün süresince kırıldı. BTC ilk ayı piyasası rallisini görmüş olsa da, fiyatın güç yasası koridorunun alt bandına geri dönmesi için hala bir yolu var.

Fiyatın şimdi bunu yapabilmesi için fiyatın 35 bin dolar aralığının birazcık üstünde olması gerekiyor. Bitcoin fiyatı, düşük bant çizgisinin altına asla bu kadar uzun süre düşmedi ve BTC’nin 13 senelik fiyat döngülerine bakıldığında bu alışılmadık bir durum. Bu kırılma, piyasaların çoğu zaman belirli matematiksel kanunları, kalıpları ve modelleri izlediğini, sadece bu tür teknik yöntemlerin daima doğru olmadığını gösteriyor.

Şu anda, son ayı piyasası rallisi ve öteki faktörler, bu hususi kripto kışı için dibin oldukça ihtimaller içinde bulunduğunu gösteriyor, sadece bunun şeklinde grafikler ve sinyaller geçmişte kırıldığı için, asla kimsenin kripto piyasası dibinin hakkaten güvence edemeyeceği anlamına geliyor. nın-nin.

Bu hikayedeki etiketler

Analistler, Ayı Piyasası, Bitcoin, Bitcoin (BTC), Kara Perşembe, bozuk modeller, BTC, BTC’nin gerçek zamanlı kıtlığı, Grafikler, Likit Olmayan Arz Tabanı, logaritmik gelişme eğrileri, Plan B, Plan B S2F, güç yasası koridoru modeli, fiyat gösterge, fiyat sinyalleri, sözde anonim analist, takma ad analist, Rainbow fiyat göstergesi, S2F, stoktan akışa, TA, Teknik Çözümleme, Will Clemente

Geçmişte kırılan tüm bitcoin fiyat modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, lookintobitcoin.com, Twitter, bitcoinwisdom.io,

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir