Bitcoin’in Madencilik Zorluğu 57 Günde İlk Kez Terfi etti, BTC Hash Oranı 2. Çeyrekte %1,7 Düştü – Madencilik Bitcoin Haberleri

Bitcoin ağına bağlı madencilik zorluğu 57 gün içinde ilk kez arttı ve son iki haftaya bakılırsa %1.74 arttı. Ayrıca, ağın hesaplama gücü ikinci çeyrekte 2022 yılının ilk çeyreğine bakılırsa %1.7 daha düşük olduğundan Bitcoin’in hash oranı ortalamanın altında kaldı. 8 Haziran’da saniyede 292 exahash’a (EH/s) ulaştıktan sonrasında, Bitcoin’in hash oranı bugün ortalamanın altında seyrediyor. 182 EH/s’de 200 EH/s işareti.

Bitcoin’in Zorluğu Artıyor, Önümüzdeki 2 Hafta İçin Blok Ödüllerini Keşfetmeyi Zorlaştırıyor

Son altı hafta içinde üç ardışık güçlük ayarlama algoritması (DAA) indiriminin arkasından, DAA 8 Haziran’dan bu yana ilk kez yukarıya kaydı. 4 Ağustos’ta 747.936 blok yüksekliğinde, güçlük %1.74 artarak metriği yükseltti. 27.69 trilyondan şu anki 28.20 trilyona.

Bitcoin’in madencilik zorluğu 4 Ağustos 2022’de 747.936 blok yüksekliğinde değişti.

DAA yada güçlük periyodu, her 2.016 blokta bir yada kabaca iki haftada bir değişmiş olur. 2.016 blok fazlaca süratli keşfedildiğinde DAA artar ve bulgu süresi fazlaca yavaş olduğunda metrik azalır. Satoshi Nakamoto’nun tasarımı onu kabaca her on dakikada bir yapar, DAA sistemi bir Poisson dağıtım şemasıyla modellendiğinden yeni bir BTC bloğu bulunur.

4 Ağustos 2022’de Bitcoin hash oranı.

Perşembe günü %1,74’lük artıştan bu yana, bir bitcoin bloğu bulmak son iki haftaya bakılırsa artık daha zor. Yükselişten ilkin, DAA 8 Haziran’dan sonrasında arka arkaya üç kez aşağı kaydı. Şu anda, ağın 28.20 trilyon güçlük metriği, 31.25 milyona ulaşmış olduğu Mayıs ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %9.76 daha düşük.

Daha düşük BTC tutarları ve son güçlük artışı ile değişimler, önümüzdeki iki hafta süresince madencileri negatif etkileyebilir. Basın zamanında, ağın hesaplama gücü, bugün 182 EH/s’de seyrettiği için 200 EH/s bölgesinin altında.

stockapps.com’dan Edith Muthoni tarafınca derlenen birinci ve ikinci çeyrek hash oranı verileri.

stockapps.com’un fintech uzmanı Edith Muhoni tarafınca derlenen istatistiklere bakılırsa, genel Bitcoin hash oranı, 2022’nin ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe kıyasla %1,7 düştü. Muthoni araştırmasında, “İkinci çeyreğin ikinci yarısında, Bitcoin’in genel hash oranı daha düzensiz ve değişken hale geldi” dedi. “Bu davranış, madencilerin değişen piyasa koşullarına uyum sağlamakta zorlandıklarını gösteriyor.”

182 EH/s ile Bitcoin’in hash oranı, 8 Haziran’da gösterilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 292 EH/s’den %37 daha düşük. Foundry, 2. çeyrekte bulunan 12.766 bloktan 2.843 BTC bloğu keşfetti.

Havuz, üç aylık dönemde 1.885 blok keşfettiği için, Foundry’yi küresel hash oranının %14,77’si ile takip etti. 2022’nin ikinci çeyreğinde üçüncü en büyük madencilik havuzu, ikinci çeyrekte keşfedilen 12.766 bloktan 1.827’sini çıkardığı için küresel hash oranının %14.31’i ile F2pool oldu.

Bu hikayedeki etiketler

Antpool, Bitcoin Madencileri, Bitcoin madenciliği, blok yüksekliği 747936, Bloklar, BTC blokları, BTC Madenciliği, BTC Madencilik havuzları, DAA, DAA düşüşü, DAA yükselişi, güçlük, güçlük artışı, F2Pool, Foundry, Hashpower, Hashrate, madencilik, Madencilik Havuzları, Poisson dağılımı, Satoshi Nakamoto’nun tasarımı

Bitcoin’in %1.74 daha yüksek güçlük seviyesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir