Bitcoin’in Satoshi’sine Ne Oldu? Token Fonlu Yeni Film Öğrenmeyi Amaçlıyor

özetlemek gerekirse

Takma adlı Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto hakkında yeni bir film, bir token satışı yöntemiyle kitle fonlaması yapılacak. “I Am Not Satoshi” satışı, Avalanche tabanlı yeni bir yatırım platformu olan Republic’te gerçekleşecek.

Bitcoin piyasaya sürüldükten 13 yıldan fazla bir süre sonrasında, sual hala devam ediyor: İlk ve en büyük kripto para biriminin takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto kim? Birçoğu seneler içinde kati olarak öğrenmeye çalıştı ve başarısız oldu, sadece bir belgeselci, Çığ tabanlı bir platform vesilesiyle finanse edilen yeni bir filmle fenomeni bir kez daha keşfetmeyi planlıyor.

White Paper Films ve yönetmen Chris Cannucciari bugün, araştırmaya eksiksiz bir bakış sağlamayı amaçlayan uzun metrajlı bir belgesel olan “I Am Not Satoshi”yi çekmek için para toplayacaklarını duyurdu. Cannucciari, 2016 tarihindeki “Banking on Bitcoin” belgeselinin yönetmenidir.

“Ben Satoshi Değilim”, kripto dünyasının Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonrasında sessiz kalan ve uzun senelerdir haber alınamayan Satoshi arayışını vurgulayacak. Film, araştırmacıların takma adın arkasındaki şahıs (yada insanoğlu) hakkında bazı teorilerini vurgulayacak, sadece bazılarının niçin Satoshi’nin bilinmemesi gerektiğine inandığını da keşfedecek.

Cannucciari, bir yayında, “Film, Bitcoin’i ilk benimseyenlerin, gazetecilerin ve Satoshi’nin akıl hocalarının bizlere gizem süresince rehberlik edecek sözlerine dayanıyor” dedi. “Uzmanlar ve tanıklar, Satoshi’nin ortadan kaybolmasına neden olan ve sonrasındaki vakaları anlamamıza destek olacak. Gayemiz, tarih bir efsaneleşmiş haline gelmeden bu hikayeyi anlatmak.”

Film, Ava Labs tarafınca geliştirilen Film Finansmanı Teklifi (FFO) çerçevesi kullanılarak Republic on Avalanche yatırım platformu vesilesiyle finanse edilecek. Destekçiler, filmi hayata geçirmeye destek olmak için jeton satın alabilecekler ve Ava Labs, bir takım başka film yapımcısının kendi gelecekteki projelerini finanse etmek için platformu kullanmasını bekliyor.

“Ben Satoshi Değilim”, filmlerin kitle fonlamasının geliştirilmesine destek olmak için kullanılan jetonlar ve NFT koleksiyonlarıyla, Avalanche’ın büyüyen Web3 film yaşamına ilk adımlarını işaret ediyor. Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar, oyunlar ve NFT’ler için oluşturulmuş bir ağdır ve birçok potansiyel “Ethereum katili”nden biri olarak faturalandırılmıştır.

Merkezi Olmayan Resimler ve FF3, film yapımcılarına destek olan Web3 teknolojisinden yararlanmaya destek olmak için ortaya çıkan platformlar arasındadır. Yaklaşan belgesel “Ethereum: Sonsuz Bahçe” bir token satışı yöntemiyle kitlesel fonlanırken, Camila Russo’nun “Sonsuz Makine” kitabının uzun metrajlı uyarlaması NFT satışlarıyla finanse edildi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir