Bitcoin’in Yarılanmasına Yönelik İlerleme %60 Tamamlandı, Blok Zamanlar Önümüzdeki Yıl Azalmanın Olabileceğini Önerdi – Madencilik Bitcoin Haberleri

Ortalama on dakikalık averaj blok oluşturma süresine dayanan geri sayım istatistiklerine nazaran, bir sonraki Bitcoin blok ödülü yarılanmasına yönelik ilerleme %60’ı aştı. Bununla beraber, bir çok halving geri sayım saati on dakikalık averajdan yararlanırken, 7:65 dakikalık en güncel blok aralıklarından yararlanan geri sayım, yarılanmanın 2023’te gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Daha Süratli Blok Aralıkları, Bitcoin Halving’in 2023’te Olabileceğini Önerdi

Kısa bir süre ilkin, 5 Ekim 2022’de çıkarılan 757.214 blok yüksekliğinde, Bitcoin’in toplam hash oranı, saniyede 321.15 exahash (EH/s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Son zamanlarda, blok aralıkları normalden daha süratli ve on dakikalık ortalamanın oldukça altında.

Güçlük ayarlamaları içinde 2.016 bloğun bulunmuş olduğu hız, zorluğu belirler ve mevcut blok aralıkları, kartlarda büyük bir güçlük atlama bulunduğunu gösterir. Şimdi, bir sonraki güçlük artışından ilkin, hashrate kuvvetli kalmaya devam etti ve yazma esnasında blok süreleri 7:65 dakika civarında.

7 Ekim 2022’den bu yana, Bitcoin ağı bir sonraki ödül yarılanmasına %60’tan fazla yaklaştı.

Bir sonraki madencilik zorluğu tekrardan hedefinin 10 Ekim 2022’de yada civarında gerçekleşmesi planlanıyor. Tekrardan hedeften sonrasında bile blok süreleri normalden daha süratli kalırsa, protokolün blok ödülü yarılanması 2023’te oldukca iyi olabilir. : Blok aralığı başına 65 dakika, yarılanma 19 Aralık 2023’te yada civarında gerçekleşebilir.

Bitcoinsensus.com ek olarak, yarılanmanın 1 Mayıs 2024’te gerçekleşeceğini gösteren averaj on dakikalık kurala dayalı yarılanma süresini gösterir. Bir çok geri sayım hesaplayıcısı, averaj on dakikalık kuralı uygular ve öteki veri noktaları, yarılanmanın Nisan’da gerçekleşebileceğini öne sürer. 20, 2024.

Kaynak: bitcoinsensus.com – Ekran görüntüsü 9 Ekim 2022 Pazar günü alındı.

Her iki durumda da, bir sonraki yarıya doğru ilerleme hala %60’tan fazla tamamlandı ve gerçekleştiğinde, yarılanmadan sonrasında bitcoin madenci ödülleri 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürülecek. Şu anki yüksek hıza karşın, 10 Ekim’deki anlamlı güçlük artışı kaydedildikten sonrasında ve BTC tutarları düşük kalırsa madenciler kolayca yavaşlayabilirler.

Bu da yarılanma tarihini 2024 aralığına geri itecek ve sonuçta benim için hala bir yıldan fazla BTC blok sübvansiyonu var. Oldukça şey değişebilir. Blocksbridge Consulting’in yakın tarihindeki bir blog gönderisine nazaran, güçlük değişikliği ve düşük fiyat aralığı, bitcoin madencilerine kar kaybından dolayı bir baş ağrısı verebilir.

“Bitcoin’in PH/s başına günlük madencilik geliri şu anda 80 dolar civarında. Güçlük Pazartesi günü %13 artarsa ​​ve bitcoin fiyatı 19,5 bin dolarda kalırsa, günlük gelir (petahash) PH/s başına 70 dolara düşer, ”diyor Blocksbridge Consulting’in Miner Weekly sayısı #17. “Bu, madencilik şirketlerinin günlük bazda tüm zamanların en düşük gelirleriyle, Mayıs 2020 yarılanmasını takip eden yaz süresince gördüğümüzden bile daha düşük bir seviyede madencilik yapmasına niçin olur.”

Blog yazısı şunları ekler:

Bitcoin’in fiyatı 20.000 dolarlık engeli aşmadıkça, eski nesil makineler kullananlar yada şişirilmiş madencilik operasyonları olanlar, ileride daha da zor bir vakit ile karşı karşıya kalacaklar.

Sekiz değişik blok zinciri, ödül indirimi yada ödül yarılanması bekliyor. Ağlar içinde DASH, BCH, LTC, BSV, ETC, BTC, ZEN ve ZEC bulunur.

Viabtc’nin Viawallet yarıya indirgeme metrikleri, sekiz blok zincirinin ödül yarılanmalarını yada “ödül azaltma” olarak malum şeyleri görmesinin beklendiğini gösteriyor. Dash, 20 Haziran 2023’te ödüllerin 2,76 DASH’den 2,56 DASH’a düşeceği için bir ödül indirimi bekliyor. Öteki indirim etkinlikleri ve ödül yarılanmaları, BCH, BSV, LTC, ETC, ZEC ve ZEN’i içeren blok zincirlerinden kaynaklanacak.

Bu hikayedeki etiketler

$20K bölgesi, 2024, 3.125 BTC, 6.25 BTC, Bitcoin, Bitcoin (BTC), Bitcoin Madencileri, Bitcoin madenciliği, bitcoin madenciliği makineleri, blok süreleri, Blocksbridge Consulting, BTC Madenciliği, Aralık 2023, güçlük, güçlük değişikliği, yarılanma zamanı, Hashrate , düşük gelirler, Miner Weekly sayı #17, madencilik, Eski Makineler

Bitcoin ağının %60’ı aşan bir sonraki yarıya doğru ilerlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir