Bitfarms, ‘Bunker’a 18 MW Kapasite Ekliyor — Madencinin Günlük Üretim Muslukları Günde 16.8 BTC – Madencilik Bitcoin Haberleri

28 Temmuz’da, bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, operasyona ortalama 18 megawatt (MW) kapasite ilave ederek tesis genişletmesinin ikinci aşamasının tamamlandığını duyurdu. “Bunker” olarak adlandırılan madencilik tesisi, 18 MW’lık artışın hesaplama enerjisini saniyede 200 petahash (PH/s) artırdıktan sonrasında, şimdi saniyede ortalama 3,8 exahash’a (EH/s) haiz.

Bitfarms, ‘Bunker’a 18 MW Ekledi, Şirket Günlük Üretimin 16.8 Bitcoin’e Ulaştığını Söylemiş oldu

Bitfarms Ltd. (Nasdaq: BITF), firmanın tesise 18 MW kapasite ilave ederek Bunker’ı iyileştirdiğini duyurdu. Şirket, The Bunker’ın inşaatının 2. Aşamasını tamamladı ve toplamda 9.450 bitcoin madenci kuruldu. Bunker, Mart 2022’de faaliyete başladı ve 3. Aşama, veri merkezinin inşa edildiğini görecek. Aşama 3, tesise 325 PH/s hashrate ekleyecek 3.250 madenciyi eklemeyi hedefliyor.

Şimdilik Aşama 2, operasyona 200 PH/s ekleyen 18 MW’lık bir artıştı ve şirket bugün toplam 3,8 EH/s’yi yada mevcut küresel hash oranının ortalama %2’sini yönettiğini iddia ediyor. Bitfarms Başkanı ve COO’su Geoff Morphy, “Bunker genişlemesinin 2. Aşamasını tamamlamak, hash oranımızı Temmuz ayının başından itibaren %5,5 artışla saniyede 3,8 exahash’a (EH/s) yükseltmemize katkıda bulunan stratejik bir kilometre taşıdır” dedi. Bir deyim.

Morphy ekledi:

Washington eyaletindeki madencilik tesisimizde bu ay devreye alınan ek 3 MW düşük maliyetli hidroelektrik ile beraber toplam işletme kapasitemiz şu anda 158 MW’a ulaştı. Mühim bir halde, daha yüksek hash oranımızla mevcut üretimimiz 16,8 BTC/gün’e terfi etti, Haziran sonunda 14,6 BTC/gün’den %15’lik bir artış.

Bitcoin Madencilik Endüstrisi Fırtınayı Ayırıyor, Bitfarms Exec, Firmanın Ağustos ve Yıl Sonu Hedeflerine Ulaşmak için ‘Hashrate’de Kademeli Bir Artış’ Bekliyor

2. Aşamayı tamamlayan Bitfarms, dijital varlık fiyatlarının birkaç ay öncesine nazaran oldukça daha düşük olduğu bir zamanda geliyor. Bitfarm’ın Latam genel müdürü Damian Polla, Haziran ayının ilk haftasında düşen bitcoin fiyatlarının bir güçlük oluşturduğunu deklare etti. Polla, “Hem Arjantin’de hem de küresel olarak kısa vadede sektörün karşı karşıya olduğu en büyük güçlük, gelirleri azaltan ve işletme maliyetlerini artıran bitcoin fiyatındaki düşüş” dedi.

Bitcoin madenciliği sektöründe oldukça şey oldu ve ağın güçlük ayarlaması kısa sürede BTC blok ödüllerini bulmayı %5 daha kolay hale getirdi. Bitcoin madenciliği operasyonu Marathon, kısa süre ilkin operasyonları geliştirmek için 254 MW güç sağlamış oldu ve madencilik şirketi Cleanspark, kripto kışının “benzeri görülmemiş fırsatlar” gösterdiğini söylemiş oldu.

The Bunker’a ek olarak, firmanın Washington eyalet çiftlikleri 3 MW’lık ek bir kapasiteye kavuştu ve düşük maliyetli hidroelektrik ve istikrarlı elektrik oranları tesise firmanın öteki maden sahalarına nazaran bir avantaj sağlıyor.

Morphy, “Geçen hafta, yeni madencileri çevrimiçi duruma getirmeye devam ederken bazı madencilik varlıklarını seçici bir halde tekrardan dağıttık” dedi. “Yeni madencilik sevkiyatlarının alınmasındaki hafifçe gecikmelerle birleştiğinde, net tesir, hash gücümüzde daha kademeli bir artış yaşamayı ve Ağustos başlangıcında 4 EH/s hedefimize ulaşmayı bekliyoruz. Ek olarak, mevcut internasyonal gelişme planımızı hayata geçireceğimizden ve yıl sonuna kadar 6 EH/s’ye ulaşacağımızdan eminiz.”

Bu hikayedeki etiketler

16.8 BTC/gün, Bitcoin madenciliği, Bitfarms, bitfarms kripto, bitfarms kripto para birimi, BTC blok ödülleri, BTC Madenciliği, Cleanspark, kurumsal gömü, Damian Polla, Geoff Morphy, Latam genel müdürü, düşük bitcoin tutarları, Maraton, madencilik, madencilik donanımı, ağ güçlük, Aşama 2, Bunker, Bunker genişlemesi, Washington Eyaleti, Washington eyalet çiftlikleri

Bitfarms’ın The Bunker’ı genişletmesi ve günde 16,8 bitcoin toplaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir