Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, Salvador Bitcoin Tahvillerinin Daha Fazla Erteleneceğini Belirtti – Gelişen Piyasalar Bitcoin Haberleri

Ülkedeki Bitcoin Şehri inşaatının bir kısmını finanse etmek için verilen El Salvador’un bitcoin tahvillerinin lansmanı yine ertelenecek. Kısa sürede meydana getirilen bir röportajda, bu tahvillerin teklif edileceği borsa olan Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, bu dijital menkul kıymetlerin ihracı için ihtiyaç duyulan yasal çerçevenin hala hazır olmadığını belirtti.

El Salvador, Bitcoin Tahvillerinin Lansmanını Erteleyecek

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino’dan gelen raporlara nazaran, El Salvador’un geçen yıl duyurulan Bitcoin City’nin inşasını finanse etmeye hizmet edecek ikonik bitcoin tahvillerinin lansmanı daha da ertelenecek. Kısa sürede Fortune’a sunulan bir röportajda Ardoino, bu ihracı destekleyecek yasal çerçevenin hala hazır olmadığını belirtti.

Sadece Ardoino, tahvillerin piyasaya çıkış zamanı mevzusunda bir tahminde bulunmuş oldu. O duyuru etti:


Yasa Eylül ayına kadar geçerse, öteki her şeyin ortaya çıkmasının makul bir halde iki ila üç ay sürmesini beklerdim.


Tahvil tokeninin, dağıtım platformu olarak Blockstream tarafınca yönetilen Liquid ağı kullanılarak Bitfinex borsasında ilk olarak çıkarıldığı bildirildi.


Volkan Tahvillerinin Arka Planı

Bitcoin City’deki madencilik operasyonlarına güç sağlamak için kullanılacak jeotermal enerji sebebiyle yanardağ tahvilleri olarak adlandırılan bitcoin tahvilleri ilk olarak Kasım 2021’de duyuruldu. Başkan Nayib Bukele bu enstrümanla 1 milyar dolar toplamayı hedefledi. Tahvillerin lansmanının bu duyurudan 60 gün sonrasında gerçekleşmesi bekleniyordu.

Sadece tahvil lansmanı ertelendi. Salvador Kongresi, bu dijital menkul kıymetlerin Ocak ayında piyasaya sürülmesini desteklemek için 20 satmaca hazırladı. Sonrasında, Mayıs ayında, gömü bakanı Alejandro Zelaya, piyasa koşulları ve Avrupa’daki savaşın durumu sebebiyle tahvillerin lansmanının askıya alındığını ve Mayıs yada Haziran aylarında ihtimaller içinde bir lansmana işaret ettiğini bildirdi.

Haziran ayındaki bir röportajda Zelaya, Rusya-Ukrayna ihtilafı da dahil olmak suretiyle çeşitli faktörler sebebiyle tahvilleri o süre başlatmanın mümkün olmadığını deklare etti. O sırada kripto para enstrümanlarıyla ilgilenen birçok yatırımcının tabanca endüstrisi ile ilgili yatırımlara yöneldiğini deklare etti.

El Salvador hükümeti, Başkan Nayib Bukele’nin birkaç kez bitcoin “dip” satın alarak yapmış olduğu yatırımların niçin olduğu kayıplar için büyük yatırımlar yapmış oldu.

Bu hikayedeki etiketler

alejandro zelaya, tabanca yatırımları, bitcoin tahvilleri, Bitcoin City, BitFinex, Blockstream, El Salvador, sıvı ağ, Nayib Bukele, Rusya, Ukrayna, volkan tahvilleri

Salvador Bitcoin tahvillerinin piyasaya sürülmesindeki son gecikme hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir