BitGo, 100 Milyon Dolarlık Fesih Ücretiyle Galaxy Digital’e Dava Açacak

Mühim Çıkarımlar

Galaxy Digital bugün BitGo ile olan birleşme anlaşmasını bugün sonlandırdığını duyurdu. BitGo, yatırım firmasının kendisine 100 milyon dolarlık bir fesih tutarı borçlu bulunduğunu öne sürerek Galaxy’ye dava açmayı planlıyor. Galaxy, son mali çeyrekte 554 $ zarar etti.

Bu makaleyi paylaş

Kurumsal kripto hizmetleri şirketi BitGo, satın alma planlarından vazgeçmiş olduğu için 100 milyon dolarlık bir fesih tutarı ödemeyi reddettiği için kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’e karşı yasal işlem başlatmayı planlıyor.

“BitGo Şimdiye Kadarki Yükümlülüklerini Onurlandırdı”

BitGo, satın alma anlaşmasını feshettiği için Galaxy Digital’e dava açmayı planladığını duyurdu.

Kurumsal dijital varlık hizmetleri şirketi bugün, Galaxy’yi daha ilkin taahhüt etmiş olduğu 100 milyon dolarlık bir fesih tutarı ödemeden BitGo ile birleşme anlaşmasını sona erdirmeye çalışmaktan yasal olarak görevli tutmayı planladığını belirtti.

Mike Novogratz tarafınca yönetilen milyar dolarlık yatırım ve tecim şirketi Galaxy Digital, Mayıs 2021’de BitGo’yu 1,2 milyar dolara satın alma niyetini deklare etti. BitGo’ya bakılırsa Galaxy, birleşmeyi uzatmaya çalışırken şirkete 100 milyon dolarlık bir geri dönüş tutarı sözü verdi. Sadece Galaxy bugün erken saatlerde BitGo’nun denetlenmiş mali tabloları teslim edemediğini iddia ederek herhangi bir fesih tutarı ödemeden sözleşmeyi feshedeceğini duyurdu.

BitGo tarafınca dava amacıyla işe alınan Quinn Emanuel ortağı R. Brian Timmons, “Mike Novogratz ve Galaxy Digital’in BitGo’daki fesih için suçlama girişimi saçma” dedi. “BitGo, denetlenmiş finansallarının teslimi de dahil olmak suretiyle, şimdiye kadarki yükümlülüklerini yerine getirdi… Ya Galaxy, BitGo’ya söz verildiği şeklinde 100 milyon dolarlık bir fesih tutarı borçludur ya da fena niyetle hareket ediyor ve bu kadar yada daha çok zararla karşı karşıya.”

Timmons ek olarak anlaşmanın feshedilmesinin Galaxy’nin son mali sıkıntılarından kaynaklanabileceğini öne sürdü. Yatırım şirketi, kısmen Novogratz’ın kuvvetli bir destekçisi olduğu Terra ekosisteminin patlamasının niçin olduğu senenin ikinci çeyreğinde 554 milyon dolarlık bir zarar deklare etti. Galaxy ek olarak kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in yok edilmesinden de etkilendi.

Galaxy, tekrardan yapılanma planlarına ve müteakip Nasdaq listelerine bağlı kaldığını belirtti. Şirket, Mayıs ayında bir hisse geri alım programı başlattı.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir