BitGo, iptal edilen satın alma sebebiyle Galaxy Digital’i 100 milyon dolara dava edecek

Dijital varlık sorumlusu BitGo, Galaxy Digital’den 100 milyon dolardan fazla tazminat talep etmeyi planladığını ve yatırım şirketinin bir satın alma anlaşmasını feshetme sonucunda “ters kesinti tutarının” bir parçası olarak fonlara borçlu bulunduğunu iddia etti.

Pazartesi günkü bir blog yazısında BitGo, Galaxy’nin dijital varlık gizleme hizmetini elde etmek için bir anlaşmayı iptal etmek için bir sözleşme ihlali iddiasıyla yapmış olduğu eylemleri “uygunsuz” olarak nitelendirdi. BitGo, “Mart 2022’de söz verdiği 100 milyon dolarlık ters mola ücretini” ödemediği için Galaxy’ye karşı yasal işlem başlatmak için hukuk şirketi Quinn Emanuel’in hizmetlerinden yararlandı.

Galaxy’ye nazaran BitGo, satın alma anlaşmasının bir parçası olarak 31 Temmuz 2022’ye kadar 2021 için denetlenmiş mali tablolar sağlayamadı, Quinn Emanuel ortağı R. Brian Timmons’ın şu iddiayı reddetti:

“Mike Novogratz ve Galaxy Digital’in sonlandırma için BitGo’yu suçlama girişimi saçma. […] Ya Galaxy, söz verdiği benzer biçimde BitGo’ya 100 milyon dolarlık bir fesih tutarı borçludur ya da fena niyetle hareket ediyor ve bu kadar yada daha çok zararla karşı karşıya.”

Galaxy, ABD’de halka açılma planlarının bir parçası olarak Mayıs 2021’de BitGo’yu satın alma niyetini deklare etti. 2022’nin ilk çeyreğinin sonunda, Galaxy CEO’su Mike Novogratz’ın firmanın “anlaşmayı birazcık düzelttiğini” söylediği bir gecikmenin peşinden, satın almanın 2. ve 4. çeyrek içinde gerçekleşmesi bekleniyordu.

Galaxy sözcüsü Cointelegraph’a “BitGo’nun iddialarının yersiz olduğuna inanıyoruz ve kendimizi şiddetle savunacağız” dedi. “BitGo, Galaxy’nin SEC başvurusu için gereksinim duyduğu belirli BitGo finansal tablolarını sağlamadı. Galaxy’nin Yönetim Kurulu hemen sonra sözleşmeden doğan fesih hakkını kullanma sonucu aldı.”

İlgili: CoinGecko satın almaya açık sadece şimdi ‘oldukca erken’ diyor kurucu ortak

Son pazardaki düşüşün, anlaşmanın potansiyel olarak düşmesinde bir unsur olup olmadığı açık değil. Galaxy başlangıçta 2021’de ortalama 1,2 milyar dolarlık hisse senedi ve nakit ödemeyi planladığını söylemiş oldu. BitGo Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, 2021’in sonunda 64 milyar dolardan fazla varlıkları bulunduğunu ve “satın alan büyümesinin 2022’ye kadar devam edeceğini” söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir