Bitstamp anketi: Ayı piyasasına karşın kriptoya olan itimat kuvvetli kalmaya devam ediyor

Devam eden kripto para kışının kriptoya olan küresel itimat üstünde fazlaca azca tesiri oldu ya da asla tesiri olmadı, bu, Bitstamp borsası tarafınca yaptırılan yeni araştırmaya varılan sonuçtu.

Bitstamp, son Crypto Pulse raporunda, aşağı yönlü piyasaya karşın, Bitcoin (BTC) benzer biçimde kripto para birimlerine olan küresel güvenin çoğunlukla sarsılmaz bulunduğunu söylemiş oldu. Bitstamp, çalışmanın bağımsız bir araştırma şirketi tarafınca yürütülen bir ankete dayandığını ve 23 ülkede 28.000 perakende ve kurumsal yatırımcıyı içerdiğini söylemiş oldu.

Anket, küresel perakende yatırımcıların kriptoyu güvenilir kabul eden yüzdesinin ilk çeyrekteki %61’den 2022’nin ikinci çeyreğinde %65’e düştüğünü gösteriyor. Anket, kurumsal yatırımcılar içinde benzer bir eğilimin, ikinci çeyrekte tanınan kripto güvenirliğinin %67’sinin 1. çeyreğin %70’i olarak işaret ettiğini gösteriyor. .

Bitstamp analistleri, “İlk çeyrekte bir kripto kışına girdiğimizi düşünürsek, bu rakamlar esin verici ve endüstrinin dayanıklılığını destekliyor” dedi.

Rapora bakılırsa, kripto itimat yüzdesi ülkeden ülkeye değişim gösterdi ve ABD, güvendeki en büyük artışı ilk çeyrekte %61’den 2. çeyrekte %73’e çıkardı. Buna karşılık Kanada, ikinci çeyrekte kripto para birimine olan güvenin %50’nin altına düştüğünü gören tek ülke oldu. Kriptoya olan itimat Brezilya, Şili ve Meksika benzer biçimde ülkelerde de yüksek kaldı ve itimat yüzdesi sırasıyla %77, %69 ve %70 oldu.

Bitstamp, “Kripto’nun sektör için zor bir dönemde dünya genelinde birçok yatırımcı ve kurumun itimatını büyük seviyede koruduğunu görebiliyoruz” dedi. Ayrıca, belirli ülkelerde güvende bazı dalgalanmaların kesinlikle beklendiğini belirten şirket şunları ekledi:

“Kriptoya olan itimat bazı bölgelerde birazcık azalmış olsa da, yatırımcılar bu zamanı ya yatırımlarını çoğaltmak ya da kripto ile alakalı bilgilerini genişletmek için alıyorlar. Piyasanın dijital varlık ekosistemi ile alakalı bilgisini geliştirmenin doğru yönde bir hareket olduğuna inanıyoruz.”

Bitstamp CEO’su JB Graftieaux, kripto kışının hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara gelecek için inşa etme fırsatı sunacağını da sözlerine ekledi.

İlgili: Cüzdanların %62’si ayı piyasasının ortasında bir yıl süresince Bitcoin satmadı: Veri

Cointelegraph tarafınca daha ilkin bildirildiği benzer biçimde, mevcut ayı kripto piyasası, Celsius benzer biçimde büyük borç verenlerin Haziran ayında likidite sorunlarını ve para çekme işlemlerini durdurmasıyla devam eden bir kripto para kredisi kriziyle ilişkili. Kripto kışı, TerraUSD Classic (USTC) durağan(durgun) parasının Mayıs ayında ABD doları sabitini kaybetmesinden sonrasında büyük seviyede algoritmik durağan(durgun) para sorunlarıyla bağlantılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir